624466-2026 - Wettbewerb
Rumänien – Bankdienstleistungen – Acord-cadru de servicii de incasare electronica a taxelor si impozitelor locale prin terminale POS (Point Of Sale).
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Acord-cadru de servicii de incasare electronica a taxelor si impozitelor locale prin terminale POS (Point Of Sale).
Beschreibung: Acord-cadru de servicii de încasare electronica a taxelor si impozitelor locale prin terminale POS (Point Of Sale) conform cerinţelor caietului de sarcini. Valoarea estimata a acordului cadru este între 29.536 lei şi 2.339.424 lei fără TVA. Autoritatea contractanta va raspunde solicitarilor de clarificare adresate in termenul prevazut la sectiunea I.3, respectiv in a 12-a zi inainte data limita stabilita pentru depunerea ofertelor, în conformitate cu prev. art. 160 şi 161 din Legea 98/2016, cu modificările şi completările ulterioare, atunci când procedura este Licitație deschisă online, cu incheierea unui acord cadru pe patru ani. Frecventa de încheiere a contractelor subsecvente este de minim 2 contracte subsecvent pe an, in limita necesitatilor Autoritatii Contractante si a fondurilor bugetare aprobate Valoarea maxima a contractului subsecvent este de 292.428 lei fara TVA si valoarea minima estimata a contractului subsecvent este de 3.692 lei fara TVA
Interne Kennung: 3519925_2026_PAAPD1628448
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66110000 Bankdienstleistungen
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: Acord-cadru de servicii de incasare electronica a taxelor si impozitelor locale prin terminale POS ( Point Of Sale)), conform cerinţelor caietului de sarcini. Serviciile sunt necesare deoarece asigură posibilitatea achitării impozitelor, taxelor locale și a altor venituri la bugetul local prin mijloace electronice. Prin prezenta achiziție se asigură punerea la dispoziția contribuabililor a mai multor posibilități de plată, astfel încât gradul de colectare să nu scadă datorită lipsei acestora. Valoarea minimă a acordului cadru fără TVA: 29.536 lei Valoarea maximă a acordului cadru fără TVA: 2.339.424 lei Valoarea minimă a contractului subsecvent fără TVA: 3.692 lei Valoarea maximă a contractului subsecvent fără TVA: 292.428 lei
Interne Kennung: 1
624466-2026 - Competition
Contract or concession notice – standard regime
Services
2. Procedure
Procedure
Internal identifier: 3519925_2026_PAAPD1628448
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 66110000 Banking services
5. Lot
Lot: LOT-0000
Title: Default lot
Internal identifier: 1