See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Furnizare de produse pentru diagnosticul de laborator.
Beschreibung: Furnizarea de kituri și reactivi pentru efectuarea de examene de laborator conform Programului strategic pe anul 2025 precum și pentru obținerea de venituri proprii din analize de laborator, conform caietului de sarcini
Interne Kennung: 12129/15.06.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33694000 Diagnostika
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Set diagnostic pentru detecţia anticorpilor pseudopestoşi prin RIHA
Beschreibung: conform caietului de sarcini
Interne Kennung: 1
Los: LOT-0002
Titel: Kit Elisa gE pt detectia anticorpilor B. Aujeszky
Interne Kennung: 2
Los: LOT-0003
Titel: Kit de detecţie a anticorpilor specifici glicoproteinei B a virusului rinotraheitei bovine
Interne Kennung: 3
Los: LOT-0004
Titel: Kit Elisa BVD-MD P80 pt detectia anticorpilor specifici
Interne Kennung: 4
Los: LOT-0005
Titel: Kit ELISA pentru detecţia de anticorpi specifici anti-virusului bolii limbii albastre la rumegătoare
Interne Kennung: 5
Los: LOT-0006
Titel: Kit Elisa pentru detecţia de anticorpi ai pestei porcine clasice
Interne Kennung: 6
Los: LOT-0007
Titel: Pachet de reagenti destinati diagnosticului rabiei calitativ si cantitativ prin 2 metode, imunofluorescenta prin examen microscopic si tehnica ELISA indirecta
Interne Kennung: 7
Los: LOT-0008
Titel: Kit Elisa pentru detecţia de anticorpi ai pestei porcine africane (Kit x 2 placi)
Interne Kennung: 8
Los: LOT-0009
Titel: Kit Elisa pentru detecţia de anticorpi ai pestei porcine africane (Kit x 5 placi)
Interne Kennung: 9
Los: LOT-0010
Titel: Set de diagnostic pentru rabie prin IFD- anticorpi monoclonali (FITC Anti-Rabies Monoclonal Globulin)
Interne Kennung: 10
Los: LOT-0011
Titel: Set de diagnostic pentru detectarea virusului H5N3(N1), H5N8 şi H7 în gripa aviară prin Testul de Inhibare a Hemaglutinării (RIHA) 1 set: antigen, ser martor pozitiv si ser negativ
Interne Kennung: 11
Los: LOT-0012
Titel: Kit extracţie ARN din probe biologice pentru testul RT- PCR (virusologie)
Interne Kennung: 12
Los: LOT-0013
Titel: Quantitect SYBR Green RT-PCR Kit
Interne Kennung: 13
Los: LOT-0014
Titel: Primeri rabie: JW12 ATG TAA CAC CYC TAC AAT G
Interne Kennung: 14
Los: LOT-0015
Titel: Tampon fosfat salin pH 7.02-7.04
Interne Kennung: 15
Haupteinstufung (cpv): 33696500 Laborreagenzien
Los: LOT-0016
Titel: SOLUTIE ALSEVER
Interne Kennung: 16
Los: LOT-0017
Titel: Acetone chromasolv
Interne Kennung: 17
Los: LOT-0018
Titel: Alcool etilic absolut
Interne Kennung: 18
Los: LOT-0019
Titel: Alcool etilic p.a.
Interne Kennung: 19
Los: LOT-0020
Titel: Albumina serica bovina
Interne Kennung: 20
Los: LOT-0021
Titel: Discuri diamantate pentru aparatul de taiat mandibule de vulpe (ISOMET)
Interne Kennung: 21
Los: LOT-0022
Titel: Conjugat absorbit, liofilizat anti-nucleocleocapsida virus rabic
Interne Kennung: 22
Los: LOT-0023
Titel: Boric acid, ReagentPlus®, ≥99.5% GR for analysis
Interne Kennung: 23
Los: LOT-0024
Titel: Ammonium chloride 99.995 Suprapur®
Interne Kennung: 24
Los: LOT-0025
Titel: (S)-(-)-trans-4-hydroxyproline assay ≥99%
Interne Kennung: 25
Los: LOT-0026
Titel: Acetat de sodiu anhidru, pentru analiza, EMSURE® ACS,Reag. Ph Eur
Interne Kennung: 26
Los: LOT-0027
Titel: Fenolftaleina indicator ACS,Reag. Ph Eur
Interne Kennung: 27
Los: LOT-0028
Titel: Copper(II) sulfate pentahydrate GR for Analysis, ACS, ISO
Interne Kennung: 28
Los: LOT-0029
Titel: Potassium sulfate GR for analysis
Interne Kennung: 29
Los: LOT-0030
Titel: Acid azotic 65 % GR for analysis ISO
Interne Kennung: 30
Los: LOT-0031
Titel: Acid acetic glacial 100 % for analysis EMSURE® ACS,ISO,Reag. Ph Eur
Interne Kennung: 31
Los: LOT-0032
Titel: Acid percloric 60 % GR for analysis ACS, ISO,Reag. Ph Eur, assay 60,0-62,0 %
Interne Kennung: 32
Los: LOT-0033
Titel: Hydrochloric acid solution, 0.01 M HCl (0,01 N), Titripur®, reag. USP, technique(s) titration: suitable MDL number: MFCD00011324 UNSPSC Code: 12352323, reaction type: Acid-base reactions
Interne Kennung: 33
Los: LOT-0034
Titel: Rosu de metil, methyl red (C.I. 2513020) indicator ACS, Reagh. 2Ph Eur
Interne Kennung: 34
Los: LOT-0035
Titel: Hydrochloric acid sol. 0,1 N, Titripur c(HCl)=0,1 mol/L +/-0,1%, Factorul = 1,000 liquid, reaction type: Acid-base reactions
Interne Kennung: 35
Los: LOT-0036
Titel: Hydrochloric acid solution, c(HCl) = 1 mol/l (1 N), Titripur®, reag. Ph. Eur., reag. USP , Factorul = 1,000
Interne Kennung: 36
Los: LOT-0037
Titel: Hydrochloric acid 37%, for analysis EMSURE® ACS,ISO,Reag. Ph Eur
Interne Kennung: 37
Los: LOT-0038
Titel: Sulfuric acid 95-97%, for analysis
Interne Kennung: 38
Los: LOT-0039
Titel: Azotat de argint sol. 0,1 N Volumetric c(AgNO3)=0,1000 mol/L +/-0,1%, Titripur®,Titer(20 °C)= 1,000
Interne Kennung: 39
Los: LOT-0040
Titel: Cloramina T trihidrat GR for analysis ACS, ISO,Reag. Ph Eur, assay 99,0-103,0 %
Interne Kennung: 40
Los: LOT-0041
Titel: Sodium chloride solution for 1000 ml, c(NaCl) = 0,1 mol/l (0,1 N) Titripur®
Interne Kennung: 41
Los: LOT-0042
Titel: 4-(Dimethylamino) benzaldehyde, GR for analysis Reag. Ph Eur x 25 g
Interne Kennung: 42
Los: LOT-0043
Titel: Petroleum ether puriss p.a. ACS reagent, bp 40-60 ºC, cu indice de brom mai mic de 1, si reziduu la evaporare sa nu fie mai mare 0,02 g/100 ml x 2.5 L
Interne Kennung: 43
Los: LOT-0044
Titel: Hidroxid de sodiu granule for analysis p.a
Interne Kennung: 44
Los: LOT-0045
Titel: Sodium hydroxide solution c(NaOH) = 0.1 mol/l (0.1 N), Titripur®, reag. Ph. Eur., reag. USP Factorul = 1,000
Interne Kennung: 45
Los: LOT-0046
Titel: Sodium hydroxide solution c(NaOH) = 1 mol/l (1 N), Titripur®, reag. Ph. Eur., reag. USP, Factorul = 1,000
Interne Kennung: 46
Los: LOT-0047
Titel: Iodine solution c(I2) = (0,05 N), Titripur®, reag. Ph. Eur., Factorul = 1,000
Interne Kennung: 47
Los: LOT-0048
Titel: Sea sand purified by acid and calcined for analysis
Interne Kennung: 48
Los: LOT-0049
Titel: Sodium thiosulfate solution 0.05 M Na2S2O3 (0,05 N), Titripur®, reag. USP, Factorul = 1,000
Interne Kennung: 49
Los: LOT-0050
Titel: N-1-Naphthyl Ethylenendiamine Dihydrocloride for determination of sulfonamide and nitrite, ACS reagent, ≥98%
Interne Kennung: 50
Los: LOT-0051
Titel: 2-propanol GR For Analysis
Interne Kennung: 51
Los: LOT-0052
Titel: 1-propanol GR For Analysis
Interne Kennung: 52
Los: LOT-0053
Titel: P - Toluidine GR for analysis for the Winkler determination of hydroxymethylfurfural x 50 g
Interne Kennung: 53
Los: LOT-0054
Titel: Tablets Phadebas Honey Diastase Test x 100 tablete
Interne Kennung: 54
Los: LOT-0055
Titel: Standard de calibrare A, Funke-Gerber cat. – No.7165x250 ml, - 0,000°C
Interne Kennung: 55
Los: LOT-0056
Titel: Standard de calibrare B, Funke-Gerber cat. – No.7166x250 ml, - 0,557°C
Interne Kennung: 56
Los: LOT-0057
Titel: Standard de calibrare C, Funke-Gerber cat. – No.7188x250 ml, - 0,520°C
Interne Kennung: 57
Los: LOT-0058
Titel: Ulei baie racire Criostar Funke-Gerber cat. – No.7169x500 ml
Interne Kennung: 58
Los: LOT-0059
Titel: Buffer for the calibration of pH meters, Certipur pH=4,0, traceable toSRM from NIST and PTB, MRC, Measured and qualified in a ISO/IEC 17025 and ISO 17034 accredited laboratory
Interne Kennung: 59
Los: LOT-0060
Titel: Buffer for the calibration of pH meters, Certipur pH=7,0, traceable toSRM from NIST and PTB, MRC, Measured and qualified in a ISO/IEC 17025 and ISO 17034 accredited laboratory
Interne Kennung: 60
Los: LOT-0061
Titel: Buffer for the calibration of pH meters, Certipur pH=10,0, traceable toSRM from NIST and PTB, MRC, Measured and qualified in a ISO/IEC 17025 and ISO 17034 accredited laboratory
Interne Kennung: 61
Los: LOT-0062
Titel: Fehling´s solution, solution A: copper(II) sulfate, for determination of sugar, Scharlau
Interne Kennung: 62
Los: LOT-0063
Titel: Fehling´s solution, solution B: potassium sodium tartrate, alcaline, for determination of sugar, Scharlau
Interne Kennung: 63
Los: LOT-0064
Titel: Kjeldahl Catalyst C 5,1 g, nr. cat. 85527.1000, K₂SO₄, CuSO₄·5H₂O
Interne Kennung: 64
Los: LOT-0065
Titel: Acetona
Interne Kennung: 65
Los: LOT-0066
Titel: Toluen
Interne Kennung: 66
Los: LOT-0067
Titel: Cloroform
Interne Kennung: 67
Los: LOT-0068
Titel: Hexane
Interne Kennung: 68
Los: LOT-0069
Titel: Fast blue B salt
Interne Kennung: 69
Los: LOT-0070
Titel: MRC Fosfură de zinc
Interne Kennung: 70
Los: LOT-0071
Titel: MRC Carbofuran
Interne Kennung: 71
Los: LOT-0072
Titel: Acetonitril
Interne Kennung: 72
Los: LOT-0073
Titel: Membrane filtrante
Interne Kennung: 73
Los: LOT-0074
Titel: Tiosulfat de sodiu 0,5%
Interne Kennung: 74
Los: LOT-0075
Titel: Tampoane sanitație
Interne Kennung: 75
Los: LOT-0076
Titel: Apă oxigenată 30%
Interne Kennung: 76
Los: LOT-0077
Titel: BAG CHEMO STRIP (121-134⁰C)
Interne Kennung: 77
Los: LOT-0078
Titel: BAG CHEMO STRIP (180⁰C)
Interne Kennung: 78
Los: LOT-0079
Titel: Aspartame, CAS Number 22839-47-0, standard analitic ISO17034
Interne Kennung: 79
Los: LOT-0080
Titel: Acesulfame potassium, CAS Number 55589-62-3, standard analitic ISO17034
Interne Kennung: 80
Los: LOT-0081
Titel: Saccharin, CAS Number 81-07-2, standard analitic ISO17034
Interne Kennung: 81
Los: LOT-0082
Titel: Kit coloane imunoafinitate pentru extracție Deoxinivalenol (DON immunoaffinity clean-up columns)
Interne Kennung: 82
Los: LOT-0083
Titel: Metanol puritate pentru HPLC
Interne Kennung: 83
Los: LOT-0084
Titel: Acetonitril puritate pentru HPLC
Interne Kennung: 84
Los: LOT-0085
Titel: Deoxynivalenol MRC. Molecular Formula C15 H20 O6. Molecular Weight 296.32. Purity certificat value ≥ 98.3%, Flacon de 5 mg CAS: 51481-10-8
Interne Kennung: 85
Los: LOT-0086
Titel: Pepsina 1:10000 NF
Interne Kennung: 86
Los: LOT-0087
Titel: Kit TeSeE pentru detectia proteinei prionice
Interne Kennung: 87
Los: LOT-0088
Titel: Formaldehida
Interne Kennung: 88
Los: LOT-0089
Titel: Xilen
Interne Kennung: 89
Los: LOT-0090
Titel: Clorura de sodiu pulbere
Interne Kennung: 90
Los: LOT-0091
Titel: Api 20 E cu reactivi adiacenţi
Interne Kennung: 91
Los: LOT-0092
Titel: Reactiv Ehrlich Kovacs
Interne Kennung: 92
Los: LOT-0093
Titel: KIT determinare aflatoxina M1
Interne Kennung: 93
Los: LOT-0094
Titel: Aflatoxina M1 solution 0,5µg/ml acetonitrile, analytical standard ≥98%, 2ml
Interne Kennung: 94
Los: LOT-0095
Titel: Hârtie filtru
Interne Kennung: 95
Los: LOT-0096
Titel: Kit imunoenzimatic indirect ELISA pentru detecția anticorpilor anti- Brucella abortus pe probe de ser sanguin / plasma bovine
Interne Kennung: 96
Los: LOT-0097
Titel: Kit imunoenzimatic indirect ELISA pentru detecția anticorpilor anti- Brucella suis pe probe de ser sanguin / plasma suine
Interne Kennung: 97
Los: LOT-0098
Titel: Ser control negativ Brucelic pentru testul Roz Bengal
Interne Kennung: 98
Los: LOT-0099
Titel: Kit extracţie ARN si ADN din tesuturi şi sânge integral prelevat pe EDTA
Interne Kennung: 99
Los: LOT-0100
Titel: Kit extracţie ARN din probe biologice pentru testul RT- PCR
Interne Kennung: 100
Los: LOT-0101
Titel: Kit extractie automata ADN, ARN cu bile magnetice
Interne Kennung: 101
Los: LOT-0102
Titel: Set Sonda Hoff si Primer Hoff 1 si Primer Hoff 2 pentru Real-Time RT-PCR, pentru detecţia genomului virusului pestei porcine clasice
Interne Kennung: 102
Los: LOT-0103
Titel: Set Sonda si Primeri pentru Real-Time RT-PCR, pentru detecţia genomului virusului influentei aviare (Matrix)
Interne Kennung: 103
Los: LOT-0104
Titel: Primeri King pentru pentru detecţia genomului virusului pestei porcine africane prin Real Time PCR
Interne Kennung: 104
Los: LOT-0105
Titel: Sonda King pentru pentru detecţia genomului virusului pestei porcine africane prin Real Time PCR, conc. 5 nmol dupa purificare HPLC
Interne Kennung: 105
Los: LOT-0106
Titel: Primeri si sonde pentru Real-Time RT-PCR , pentru detecţia genomului virusului bluetongue
Interne Kennung: 106
Los: LOT-0107
Titel: Isopropanol
Interne Kennung: 107
Los: LOT-0108
Titel: Tampon salin fosfat conc. (PBS) 10x
Interne Kennung: 108
Los: LOT-0109
Titel: Reagent specific pentru biologie moleculară pentru inlaturarea contaminarilor cu acizi nucleici (ADN si ARN)
Interne Kennung: 109
Los: LOT-0110
Titel: Apă liberă de nucleaze, sterilă, pentru PCR, tratată depc
Interne Kennung: 110
Los: LOT-0111
Titel: Kit amplificare ADN prin tehnica Real Time, ROX cu UNG (uracil N glicozilaza) si dUTP pentru prevenirea contaminarii cu produsi de amplificare rezultati din reactii anterioare
Interne Kennung: 111
Los: LOT-0112
Titel: Kit revers-transcriere și amplificare acizi nucleici, tehnologie One step
Interne Kennung: 112
Los: LOT-0113
Titel: dNTP Mix, PCR grade,10 mM
Interne Kennung: 113
Los: LOT-0114
Titel: Placi pentru LightCycler 480 x 96 godeuri, plăci albe, din polipropilenă, cu profil normal, standard, cu folii optice aferente
Interne Kennung: 114
Los: LOT-0115
Titel: Kit amplificare Real Time RT-PCR pentru LightCycler 2.0
Interne Kennung: 115
Los: LOT-0116
Titel: Kit amplificare ADN cu Hot Start polimeraza
Interne Kennung: 116
Los: LOT-0117
Titel: Tuburi cu bile ceramice pentru triturare si omogenizare țesuturi animale
Interne Kennung: 117
Los: LOT-0118
Titel: Kit pentru izolarea ADN din alimente si furaje pentru reactia PCR
Interne Kennung: 118
Los: LOT-0119
Titel: Taq DNA polimeraza 5 UI/µl cu tamponul enzimei si MgCl2
Interne Kennung: 119
Los: LOT-0120
Titel: Primeri OMG soia si porumb
Interne Kennung: 120
Los: LOT-0121
Titel: Materiale de referinta OMG
Interne Kennung: 121
Los: LOT-0122
Titel: Kituri PCR identificare si determinare proteina vegetala
Interne Kennung: 122
Los: LOT-0123
Titel: Set marker molecular 100 bp si tampon de incarcare 5 x
Interne Kennung: 123
Los: LOT-0124
Titel: Tris/Boric Acid EDTA Buffer (TBE) conc 10X
Interne Kennung: 124
Los: LOT-0125
Titel: Colorant pentru geluri agaroza, sa nu fie cancerigen, mutagen
Interne Kennung: 125
Los: LOT-0126
Titel: Cuve de unica folosinta compatibile cu spectrofotometrul Biophotometer (50 µl la 2000 µl; 220 nm la 1100 nm pentru citirea concentratiei probelor de ADN in UV)
Interne Kennung: 126
Los: LOT-0127
Titel: Agaroză PCR de puritate „biologie moleculară”
Interne Kennung: 127
Los: LOT-0128
Titel: Tuburi Y Cycler pentru PCR (DNAse şi RNAse free) de 0,2 ml
Interne Kennung: 128
Los: LOT-0129
Titel: Fraser Broth Base, Supliment Half Fraser, Supliment Fraser
Interne Kennung: 129
Los: LOT-0130
Titel: Mueller – Kauffmann Tetrathionate Novobiocin Broth (MKTTn) + Novobiocina Supliment
Interne Kennung: 130
Los: LOT-0131
Titel: Buffered Peptone Water Standard (APT)
Interne Kennung: 131
Los: LOT-0132
Titel: Motility Indol Urea Agar (MIU) + Supliment uree 40 %
Interne Kennung: 132
Los: LOT-0133
Titel: Nutrient Broth (Bulion nutritive)
Interne Kennung: 133
Los: LOT-0134
Titel: Chromogenic Listeria Agar Base (ALOA) + Supliment Brilliance Listeria Differential + Supliment Brilliance Listeria Selective
Interne Kennung: 134
Los: LOT-0135
Titel: Agar Mac Conkey
Interne Kennung: 135
Los: LOT-0136
Titel: Baird Parker Agar base + Egg Yolk Tellurite emulsion 20 % (Emulsie ou-telurit)
Interne Kennung: 136
Los: LOT-0137
Titel: Milk Plate Count Agar (PCA lapte)
Interne Kennung: 137
Los: LOT-0138
Titel: Modified Semisolid Rappaport Vassiliadis Medium (MSRV) CONDALAB
Interne Kennung: 138
Los: LOT-0139
Titel: Violet Red Bile Glucose Agar (VRBG)
Interne Kennung: 139
Los: LOT-0140
Titel: Champylobacter blood Free Selective Agar Base (mCCDA) + Supliment CCDA Selective
Interne Kennung: 140
Los: LOT-0141
Titel: Tryple Sugar Iron Agar (TSI)
Interne Kennung: 141
Los: LOT-0142
Titel: Violet Red Bile Agar (VRBL)
Interne Kennung: 142
Los: LOT-0143
Titel: Hektoen Enteric Agar
Interne Kennung: 143
Los: LOT-0144
Titel: Xylose Lysine Deoxycholate Modified Agar (XLD)
Interne Kennung: 144
Los: LOT-0145
Titel: Dichloran Rose Bengal Chloramphenicol Agar (DRBC)
Interne Kennung: 145
Los: LOT-0146
Titel: Agar nutritiv
Interne Kennung: 146
Los: LOT-0147
Titel: Urea Agar Base (Christensen)
Interne Kennung: 147
Los: LOT-0148
Titel: Listeria Selective Agar Base OXFORD + Supliment Oxford
Interne Kennung: 148
Los: LOT-0149
Titel: Manitol Salt Agar (Chapmann)
Interne Kennung: 149
Los: LOT-0150
Titel: Sabouraud Dextrose Broth
Interne Kennung: 150
Los: LOT-0151
Titel: Mediu cu Tioglicolat (USP)
Interne Kennung: 151
Los: LOT-0152
Titel: Sabouraud Dextrose Agar + Cloramfenicol
Interne Kennung: 152
Los: LOT-0153
Titel: Peptona
Interne Kennung: 153
Los: LOT-0154
Titel: Slanetz Bartley Medium
Interne Kennung: 154
Los: LOT-0155
Titel: Tryptone Bile Glucuronic (TBX)
Interne Kennung: 155
Los: LOT-0156
Titel: Dichloran Glycerin Selective Agar (DG 18)
Interne Kennung: 156
Los: LOT-0157
Titel: CN Selective Agar Base (Pseudomonas) + Supliment Nalidixic Acid Selective (CN Supliment)
Interne Kennung: 157
Los: LOT-0158
Titel: Tryptose Soy Yeast Extract Broth (TSYEB Broth)
Interne Kennung: 158
Los: LOT-0159
Titel: Potassium Tellurite 1%
Interne Kennung: 159
Los: LOT-0160
Titel: Supliment RPF
Interne Kennung: 160
Los: LOT-0161
Titel: Kit pentru determinare cantitativă a alergenilor prin Elisa-Alune
Interne Kennung: 161
Los: LOT-0162
Titel: Kit pentru determinare cantitativă a alergenilor prin Elisa-Arahide
Interne Kennung: 162
Los: LOT-0163
Titel: Kit pentru determinare cantitativă a alergenilor prin Elisa-Gluten
Interne Kennung: 163
Los: LOT-0164
Titel: Cocktail patented extracție gluten
Interne Kennung: 164
Los: LOT-0165
Titel: Kit pentru determinare cantitativă a alergenilor prin Elisa-Lapte
Interne Kennung: 165
Los: LOT-0166
Titel: Kit pentru determinare cantitativă a alergenilor prin Elisa-Migdale
Interne Kennung: 166
Los: LOT-0167
Titel: Kit pentru determinare cantitativă a alergenilor prin Elisa- Susan
Interne Kennung: 167
Los: LOT-0168
Titel: Set Gliadin Assay Controls
Interne Kennung: 168
Los: LOT-0169
Titel: Brilliant II QPCR Master Mix with ROX conform metodelor EURL-AP de detecție ADN de la rumegător, porc și pasăre
Interne Kennung: 169
Los: LOT-0170
Titel: Calibranti PCR rumegător ERM-AD482 RUMINANT pDNA
Interne Kennung: 170
Los: LOT-0171
Titel: Sodium hypochlorite (9,6 % activ chlorine)
Interne Kennung: 171
Los: LOT-0172
Titel: Tetraclhoroethylene (d=1,62)
Interne Kennung: 172
Los: LOT-0173
Titel: Acid sulfochromic
Interne Kennung: 173
Los: LOT-0174
Titel: Hydrochloric acid puriss
Interne Kennung: 174
Los: LOT-0175
Titel: Hartie de filtru rondele filtrare rapida 150 mm
Interne Kennung: 175
Los: LOT-0176
Titel: Sodium Hydroxide pearls
Interne Kennung: 176
Los: LOT-0177
Titel: NaOH 1N
Interne Kennung: 177
Los: LOT-0178
Titel: HCl 1N
Interne Kennung: 178
Los: LOT-0179
Titel: Eter de petrol
Interne Kennung: 179
Los: LOT-0180
Titel: Alcool izopropilic
Interne Kennung: 180
Los: LOT-0181
Titel: Plăci 96 godeuri MicroAmp RT-PCR Applied Biosystems 0,1 ml
Interne Kennung: 181
Los: LOT-0182
Titel: Cool Box pentru tuburi de 0,5-2 ml
Interne Kennung: 182
Los: LOT-0183
Titel: Film adeziv pentru MicroAmp RT-PCR Applied Biosystems
Interne Kennung: 183
Los: LOT-0184
Titel: Micotuburi pentru mix reacție RT-PCR de 0,2 ml cu capac și pereți transparenți
Interne Kennung: 184
Los: LOT-0185
Titel: Kit Aflatoxine totale
Interne Kennung: 185
Los: LOT-0186
Titel: Kit Aflatoxina B1
Interne Kennung: 186
Los: LOT-0187
Titel: Kit Zearalenona
Interne Kennung: 187
Los: LOT-0188
Titel: Kit Ochratoxina A
Interne Kennung: 188
Los: LOT-0189
Titel: Kit Deoxynivalenol
Interne Kennung: 189
Los: LOT-0190
Titel: Kit Fumonisine (B1+B2)
Interne Kennung: 190
Los: LOT-0191
Titel: Coloane de imunoafinitate pentru aflatoxine
Interne Kennung: 191
Los: LOT-0192
Titel: Kit T2 HT2
Interne Kennung: 192
Los: LOT-0193
Titel: Zearalenone standard solution
Interne Kennung: 193
Los: LOT-0194
Titel: Aflatoxin B1 standard solution
Interne Kennung: 194
Los: LOT-0195
Titel: Fumonisine mix B1+B2 B1 100 µg/ml
Interne Kennung: 195
Los: LOT-0196
Titel: Deoxynivalenol standard solution 100 µg/ml
Interne Kennung: 196
Los: LOT-0197
Titel: Aflatoxin mix (B1+B2+G1+G2) 5 µg/ml
Interne Kennung: 197
Los: LOT-0198
Titel: Ochratoxina standard solution 10 µg/ml
Interne Kennung: 198
Los: LOT-0199
Titel: Toxin T2 standard solution 100µg/ml
Interne Kennung: 199
Los: LOT-0200
Titel: Toxin HT2 standard solution 100 µg/ml
Interne Kennung: 200
Los: LOT-0201
Titel: Material de referinta multimicotoxin nedetectabil pentru (Aflatoxina B1, Aflatoxine totale, Deoxynivalenol, Zearalenona, Fumonisine B1+B2, toxin T2 si HT, Ochratoxina A)
Interne Kennung: 201
Los: LOT-0202
Titel: Methanol for reziduu analysis 99.8%
Interne Kennung: 202
Los: LOT-0203
Titel: Hipoclorit de sodiu cu min. 10% clor activ
Interne Kennung: 203
Los: LOT-0204
Titel: Hartie de filtru whatmann
Interne Kennung: 204
Los: LOT-0205
Titel: Apă peptonată tamponată
Interne Kennung: 205
Los: LOT-0206
Titel: Agar XLD
Interne Kennung: 206
Los: LOT-0207
Titel: MSRV
Interne Kennung: 207
Los: LOT-0208
Titel: Agar chrom ID CARBA (CARB) + Agar chrom ID OXA-48 (OXA)
Interne Kennung: 208
Los: LOT-0209
Titel: Agar Butzler (mediul gata preparat)
Interne Kennung: 209
Los: LOT-0210
Titel: Agar Columbia
Interne Kennung: 210
Los: LOT-0211
Titel: Supliment cu uree 40%
Interne Kennung: 211
Los: LOT-0212
Titel: Supliment agar mCCDA
Interne Kennung: 212
Los: LOT-0213
Titel: Sange steril defibrinat berbec
Interne Kennung: 213
Los: LOT-0214
Titel: Etanol
Interne Kennung: 214
Los: LOT-0215
Titel: Placă testare tip Sensititre – EUVSEC3, EUVSEC2, EUCAMP2 + McFarland Standard + Apă demineralizată + Bulion Muller-Hinton + Capete dozare autoinoculator
Interne Kennung: 215
Los: LOT-0216
Titel: Discuri ONPG impregnate cu reactiv ONPG β-galactoozidaza scuri ONPG
Interne Kennung: 216
Los: LOT-0217
Titel: Cefotaxime sodium salt
Interne Kennung: 217
Los: LOT-0218
Titel: Reactiv Kovacs
Interne Kennung: 218
Los: LOT-0219
Titel: Benzi (stripuri) de oxidaza
Interne Kennung: 219
Los: LOT-0220
Titel: Agar CHROMagar mSuperCARBA
Interne Kennung: 220
Los: LOT-0221
Titel: Microcomprimate Ampicilina -10 µg
Interne Kennung: 221
Los: LOT-0222
Titel: Microcomprimate Amoxicilin 25 mg
Interne Kennung: 222
Los: LOT-0223
Titel: Microcomprimate Trimetoprim- 25 µg
Interne Kennung: 223
Los: LOT-0224
Titel: Microcomprimate Enrofloxacin 5 µg
Interne Kennung: 224
Los: LOT-0225
Titel: Microcomprimate Gentamicina, 10 µg
Interne Kennung: 225
Los: LOT-0226
Titel: Microcomprimate Penicilina 10 µg
Interne Kennung: 226
Los: LOT-0227
Titel: Microcomprimate Florfenicol 10 mg
Interne Kennung: 227
Los: LOT-0228
Titel: Microcomprimate Lincomicina 10 mg
Interne Kennung: 228
Los: LOT-0229
Titel: Microcomprimate Spectinomicina 10 mg
Interne Kennung: 229
Los: LOT-0230
Titel: Microcomprimate Gentamicina 10 mg
Interne Kennung: 230
Los: LOT-0231
Titel: Microcomprimate Oxacilina10 mg
Interne Kennung: 231
Los: LOT-0232
Titel: VIDAS Staph enterotoxin II (SET2) - enterotoxine stafilococice
Interne Kennung: 232
Los: LOT-0233
Titel: Membrane de dializa
Interne Kennung: 233
Los: LOT-0234
Titel: Sânge de berbec
Interne Kennung: 234
Los: LOT-0235
Titel: Ser Salmonella ANTI-O, polivalent A,B,D,E,L
Interne Kennung: 235
Los: LOT-0236
Titel: Ser Salmonella ANTI-O, polivalent C,F,G,H
Interne Kennung: 236
Los: LOT-0237
Titel: API Listeria
Interne Kennung: 237
Los: LOT-0238
Titel: ID 32 E - Enterobacteriaceae
Interne Kennung: 238
Los: LOT-0239
Titel: ID 32 STAPH - Stafilococi
Interne Kennung: 239
Los: LOT-0240
Titel: Sulutie PBS
Interne Kennung: 240
Los: LOT-0241
Titel: Peroxid de hidrogen 3%
Interne Kennung: 241
Los: LOT-0242
Titel: Polyethylene glycol 20.000 (PEG)
Interne Kennung: 242
Los: LOT-0243
Titel: NITRIC ACID, 65%, (for inorganic trace analysis) (Cd, Sn, Cu≤ 0.5 ppb, Pb ≤ 2.0 ppb)
Interne Kennung: 243
Los: LOT-0244
Titel: HYDROGEN PEROXIDE 30%, (stabilized)
Interne Kennung: 244
Los: LOT-0245
Titel: HYDROCHLORIC acid, (for inorganic trace analysis), 37%, fuming (Hg<0,0000005%)
Interne Kennung: 245
Los: LOT-0246
Titel: Modificator de matrice cu Mg (utilizare cuptor de grafit), concentrație: c(Mg) = 10.0 ± 0.2 g/l (Mg(NO₃)₂ * 6 H₂O in HNO₃ ca. 17%)
Interne Kennung: 246
Los: LOT-0247
Titel: Modificator fosfat (utilizare cuptor de grafit), concentrație: c = 100.0 ± 2 g/l NH4H2PO4 in apa)
Interne Kennung: 247
Los: LOT-0248
Titel: Amoniac, min. 30 %, puriss
Interne Kennung: 248
Los: LOT-0249
Titel: Tin (Sn) Standard for AAS, in 2% HNO3, for trace analysis, 1000 mg/kg (TraceCert)
Interne Kennung: 249
Los: LOT-0250
Titel: Multi element standard solution (certified reference material) (minim Pb, Cd, Cu, Ni) for AAS
Interne Kennung: 250
Los: LOT-0251
Titel: MRC lapte praf degresat (tip ERM-BD151 sau ERM-BD150, SKIMMED MILK POWDER (trace elements)
Interne Kennung: 251
Los: LOT-0252
Titel: MRC non-animal, faină de orez, (Cadmiu, Plumb ) (tip FCCM7-CCP42QC, Powdered Rice)
Interne Kennung: 252
Los: LOT-0253
Titel: MRC Vin (Cadmiu, Plumb, Cupru)
Interne Kennung: 253
Los: LOT-0254
Titel: Set primeri și sondă specifice pentru gena beta-actină, compatibile cu tehnologia RT-qPCR - Beta actin/RT-qPCR_ ACT
Interne Kennung: 254