624504-2026 - Wettbewerb
Polen – Server – Zakup i dostawa infrastruktury IT, w podziale na części
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelZakup i dostawa infrastruktury IT, w podziale na części
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest zakup i dostawa infrastruktury IT, w podziale na części: Część I - Zakup i dostawa fabrycznie nowych dysków NVMe; Część II - Zakup i dostawa systemu sieci bezprzewodowej klasy enterprise oraz wsparcie techniczne producenta na okres co najmniej 60 miesięcy.
Interne KennungBZ-ZP.272.5.26.2026.WL
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des Verfahrens1. Zamawiający przewiduje odwróconą kolejność oceny ofert zgodnie z art. 139 ust. 1 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (tekst jednolity: Dz.U. z 2026 r. poz. 793) zwanej dalej ustawą Pzp. 2. Ofertę należy sporządzić dokładnie według załączonego do Specyfikacji Warunków Zamówienia (w skrócie: SWZ) formularza ofertowego stanowiącego Załącznik nr 1 do SWZ lub na nim. Formularz ofertowy nie podlega uzupełnieniu po upływie terminu składania ofert. 3. Oferta oraz wszystkie dokumenty składane przez Wykonawcę w toku postępowania winny być podpisane przez osobę upoważnioną do reprezentowania Wykonawcy, zgodnie z formą reprezentacji Wykonawcy wynikającą z właściwego rejestru lub centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej, właściwym dla danej formy organizacyjnej Wykonawcy lub prawidłowo sporządzonego pełnomocnictwa. 4. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie (np. konsorcja, spółki cywilne) – winni oni ustanowić pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo do reprezentowania ich w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. 5. Ofertę należy złożyć pod rygorem nieważności w formie elektronicznej (postać elektroniczna opatrzona kwalifikowanym podpisem elektronicznym), w języku polskim, zgodnie z przepisami prawa oraz dokumentami zamówienia. Nie dopuszcza się składania oferty w innym języku. Wszelkie dokumenty sporządzone w języku obcym winny być przetłumaczone na język polski. 6. Ofertę wraz z załącznikami należy przekazać za pośrednictwem Platformy dostępnej pod adresem: https://slaskie.ezamawiajacy.pl. 7. Wraz z ofertą należy złożyć: a) Przedmiotowe środki dowodowe - wyłącznie w przypadku zaoferowania rozwiązania równoważnego, przedmiotowe środki dowodowe wskazane w Rozdziale IV niniejszej SWZ, składane w celu potwierdzenia spełnienia przez oferowane rozwiązanie wymagań w zakresie równoważności określonych w Opisie Przedmiotu Zamówienia (stanowiącym dla części I - Załącznik nr 3a do SWZ/Załącznik nr 1 do projektowanych postanowień umowy; dla części II - Załącznik nr 3b do SWZ/Załącznik nr 1 do projektowanych postanowień umowy) - dla każdej części odrębnie. b) Oświadczenie, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp (JEDZ), sporządzone zgodnie ze wzorem standardowego formularza określonego w rozporządzeniu wykonawczym Komisji (UE) 2016/7 z dnia 5 stycznia 2016 r. ustanawiającym standardowy formularz jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia (Dz. Urz. UE L 3 z 06.01.2016 r., str. 16). Oświadczenie stanowi dowód potwierdzający brak podstaw wykluczenia na dzień składania ofert, tymczasowo zastępujący wymagane przez Zamawiającego podmiotowe środki dowodowe, wskazane w SWZ; c) Oświadczenie dotyczące przesłanek wykluczenia z art. 5k rozporządzenia Rady (UE) 833/2014 w brzmieniu nadanym rozporządzeniem Rady (UE) 2025/2033 składane na podstawie art. 125 ust. 1 ustawy Pzp; d) Odpis lub informację z Krajowego Rejestru Sądowego, Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej lub innego właściwego rejestru, w celu potwierdzenia, że osoba działająca w imieniu Wykonawcy / Wykonawcy wspólnie ubiegającego się o udzielenie zamówienia jest umocowana do jego reprezentowania; e) pełnomocnictwa - jeśli dotyczy. f) oryginał gwarancji lub poręczenia w postaci elektronicznej, zgodnie z zapisami rozdziału XI SWZ - w przypadku wniesienia wadium w postaci niepieniężnej. 8. Szczegółowy opis sposobu przygotowywania oferty znajduje się w rozdziale X SWZ. 9. W celu umożliwienia pełnej i jednoznacznej identyfikacji zaoferowanego przedmiotu zamówienia (spośród wielu dostępnych na rynku) oraz oceny jego zgodności z zapisami określonymi w SWZ w pkt 4 formularza ofertowego (załącznik nr 1 do SWZ), odpowiednio dla danej Części, Wykonawca zobligowany jest do podania parametrów dotyczących identyfikacji przedmiotu zamówienia, zgodnie z pkt. 17 rozdziału X SWZ 10. Strona internetowa prowadzonego postępowania oraz na której będą zamieszczane zmiany i wyjaśnienia treści SWZ oraz inne dokumenty zamówienia bezpośrednio związane z postępowaniem: https://bip.slaskie.pl/ogloszenia_i_aktualnosci/zamowienia_publiczne/zamowienia_wszczete_od_dnia_01012021_r/zamowienia_powyzej_kwot_unijnych/?p=2026%5EPrzetarg+nieograniczony%5Eaktualne
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 48820000 Server
5. Los
LosLOT-0001
TitelCzęść I - Zakup i dostawa fabrycznie nowych dysków NVMe
Beschreibung1. Opis przedmiotu zamówienia (w skrócie: OPZ) stanowi: dla części I - Załącznik nr 3a do SWZ/Załącznik nr 1 do projektowanych postanowień umowy; 2. Projektowane postanowienia umowy w sprawie niniejszego zamówienia publicznego, które zostaną wprowadzone do treści umowy znajdują się dla części I - Załączniku nr 2a do SWZ; 3. Zamawiający nie określa wymagań w zakresie dostępności dla osób niepełnosprawnych oraz projektowania z przeznaczeniem dla wszystkich użytkowników ze względu na charakter i specyfikę przedmiotu zamówienia. Przedmiotem zamówienia jest zakup dysków do macierzy. Urządzenia te: − Stanowią sprzęt, którego funkcjonalność i parametry techniczne są określone przez producenta i nie podlegają modyfikacją w zakresie dostępności, − są przeznaczone do pracy w zamkniętej infrastrukturze serwerowej (szafy RACK), − nie stanowią wyposażenia ogólnodostępnego, − nie są przeznaczone do bezpośredniego użytkowania przez osoby fizyczne, w tym osoby ze szczególnymi potrzebami, − są obsługiwane wyłącznie przez wyspecjalizowany personel techniczny IT, który nie wymaga dodatkowych mechanizmów dostępności, w ramach obowiązków służbowych, − muszą posiadać oznakowanie CE co zapewnia jego zgodność z regulacjami technicznymi. Zamówienie dotyczy infrastruktury, która nie jest bezpośrednio wykorzystywana przez użytkownika. Dostępność usług publicznych dla obywateli będzie realizowana na poziomie aplikacji i interfejsów użytkownika, które są przedmiotem odrębnych projektów. W związku z powyższym w ocenie Zamawiającego charakter zamówienia nie uzasadnia wprowadzenia wymagań dostępności dla osób niepełnosprawnych. Wymagania dotyczące dostępności w rozumieniu ustawy z dnia 19 lipca 2019 r. o zapewnianiu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami nie mają zastosowania do tego typu zamówienia 4. Instrukcje dla Wykonawcy znajdują się na Platformie pod adresem: https://slaskie.ezamawiajacy.pl/servlet/HomeServlet?MP_module=main&MP_action=publicFilesList&clientName=slaskie&USER_MENU_HOVER=publicFilesList
Interne KennungBZ-ZP.272.5.26.2026.WL - Część I
Zusätzliche Einstufung (cpv): 30234100 Magnetplatten, 30234500 Arbeitsspeichermedien, 30234600 Flashspeicher
Optionen
Beschreibung der OptionenZamawiający nie przewiduje opcji.
LosLOT-0002
TitelCzęść II - Zakup i dostawa systemu sieci bezprzewodowej klasy enterprise oraz wsparcie techniczne producenta na okres co najmniej 60 miesięcy
Beschreibung1. Opis przedmiotu zamówienia (w skrócie: OPZ) stanowi dla części II - Załącznik nr 3b do SWZ/Załącznik nr 1 do projektowanych postanowień umowy; 2. Projektowane postanowienia umowy w sprawie niniejszego zamówienia publicznego, które zostaną wprowadzone do treści umowy znajdują się dla części II - Załączniku nr 2b do SWZ. 3. Zamawiający nie określa wymagań w zakresie dostępności dla osób niepełnosprawnych oraz projektowania z przeznaczeniem dla wszystkich użytkowników ze względu na charakter i specyfikę przedmiotu zamówienia. Przedmiotem zamówienia jest zakup dysków do macierzy. Urządzenia te: − Stanowią sprzęt, którego funkcjonalność i parametry techniczne są określone przez producenta i nie podlegają modyfikacją w zakresie dostępności, − są przeznaczone do pracy w zamkniętej infrastrukturze serwerowej (szafy RACK), − nie stanowią wyposażenia ogólnodostępnego, − nie są przeznaczone do bezpośredniego użytkowania przez osoby fizyczne, w tym osoby ze szczególnymi potrzebami, − są obsługiwane wyłącznie przez wyspecjalizowany personel techniczny IT, który nie wymaga dodatkowych mechanizmów dostępności, w ramach obowiązków służbowych, − muszą posiadać oznakowanie CE co zapewnia jego zgodność z regulacjami technicznymi. Zamówienie dotyczy infrastruktury, która nie jest bezpośrednio wykorzystywana przez użytkownika. Dostępność usług publicznych dla obywateli będzie realizowana na poziomie aplikacji i interfejsów użytkownika, które są przedmiotem odrębnych projektów. W związku z powyższym w ocenie Zamawiającego charakter zamówienia nie uzasadnia wprowadzenia wymagań dostępności dla osób niepełnosprawnych. Wymagania dotyczące dostępności w rozumieniu ustawy z dnia 19 lipca 2019 r. o zapewnianiu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami nie mają zastosowania do tego typu zamówienia. 4. Instrukcje dla Wykonawcy znajdują się na Platformie pod adresem: https://slaskie.ezamawiajacy.pl/servlet/HomeServlet?MP_module=main&MP_action=publicFilesList&clientName=slaskie&USER_MENU_HOVER=publicFilesList
Interne KennungBZ-ZP.272.5.26.2026.WL - Część II
Zusätzliche Einstufung (cpv): 32420000 Netzausrüstung, 32422000 Netzkomponenten