624532-2026 - Ergebnis
Ungarn – Röntgengeräte – Angio labor kial. és intervenciós rtg. besz. PTEKK
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Angio labor kial. és intervenciós rtg. besz. PTEKK
Beschreibung: Angiográfiás labor kialakítása és intervenciós röntgen beszerzése a PTE KK Orvosi Képalkotó Klinika részére
Vorherige Bekanntmachung: 218272-2026
Interne Kennung: EKR000390372026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33111000 Röntgengeräte
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Ajánlatkérő az Orvosi Képalkotó Klinika eszközparkjának fejlesztését tervezi a PTE KK Radiológiai Klinikáján. A szolgáltatással vegyes adásvételi szerződés keretében Ajánlattevő feladata: „A” Adásvétellel kapcsolatos rész keretében az Ajánlattevő által szállítandó készülék rendszer befogadására szolgáló helyszín telepítésre alkalmassá tétele, beleértve az ezzel kapcsolatos tervezési és kivitelezési munkák elvégzését (a meglevő, eddig használt berendezés leszerelése, elszállítása az Ajánlatkérő feladata) a megajánlott – az orvostechnikai eszközökről szóló 4/2009. (III. 17.) EüM rendelet szerint nyilvántartásba vett, valamint Országos Atomenergia Hivatal forgalomba hozatali engedéllyel rendelkező - új készülék rendszer kiszállítása, telepítése, összeszerelése, üzembe helyezése, üzempróbája és betanítása, a készülék rendszer üzembehelyezési engedélyének Nemzeti Népegészségügyi Központtól történő beszerzése a készülék rendszer használatbavételi hatósági engedélyeztetésében történő közreműködés, minimum 18 hónap jótállás biztosítása a készülék rendszer éles indulásától kezdődően a készülék rendszerre vonatkozó teljeskörű javítási és karbantartási szolgáltatás nyújtása a jótállási időszak alatt térítésmentesen További elvárások: "Follow up training” az Eszköz működtetéséhez szükséges ismétlő oktatás évente egy alkalommal legfeljebb 10 fő számára az üzemeltetés helyszínén Eszköz az éves üzemidejének 95%-ában működőképes és a rendeltetésszerű használatra alkalmas Eszközt érintő alkatrész-ellátás a teljesítéstől számított 10 évig biztosított Eszköz karbantartása évente (naptári évenként) négy alkalommal biztosított „B” Szolgáltatással kapcsolatos rész keretében jótállási időszak lejártát követő 5 évben teljeskörű javítási és karbantartási szolgáltatás nyújtása térítési díj ellenében. A szerződés „B” részének időtartama 60 hónap, melynek indoka: AK által beszerzendő röntgen és a kapcsolódó kivitelezési tevékenységekhez kapcsolódó befektetésének nagysága, illetve az, hogy a beszerzett berendezés üzemszerű működése minél tovább, minél gördülékenyebb módon legyen biztosított indokolja a karbantartási szolgáltatásra vonatkozó szerződéses időszak minél hosszabb időre történő kitolását (60 hónap). A minél hosszabb (60 hónap) szerződéses időszak a közpénzek hatékony elköltésének célját szolgálják mind árstabilitás és tervezhetőség, mind az ajánlattevői költségek ajánlatkérőre történő átruházása miatt. Szakmai szempontok tekintetében a betegellátáshoz szükséges képalkozó vizsgálatok referencia tartományai hosszabb ideig változatlanul tarthatóak, amely betegellátási szempontból mindenképpen előny AK részére. A 60 hónapos időtartam nem befolyásolja a verseny biztosítását, a szerződéses időszak esetleges csökkentése nem növeli az ajánlattételi esélyegyenlőséget, de gazdasági szempontból AK részére a fentiek szerint mindenképpen hátrányos, ami a közpénzek hatékony elköltésének céljával ellenkezik. A közbeszerzés tárgyának pontos leírása a Műszaki leírásban található. Ajánlattevő a Műszaki leírásban foglaltakkal egyenértékű, vagy annál jobb műszaki paraméterekkel rendelkező termékre tehet ajánlatot. Amennyiben a megajánlott termék műszaki leírása eltér az Ajánlatkérő által elvárt műszaki paraméterektől, kérjük a táblázat utolsó két oszlopában az eltérő műszaki tartalom ismertetését. Kizárólag olyan új, nem használt (demonstrációs célra sem) első üzembe helyezésű berendezés ajánlható meg, amely megfelel az európai irányelveknek, illetve az azokat harmonizáló magyar jogszabályi előírásoknak, szabványoknak, valamint magyarországi szerviz- és alkatrészellátásuk biztosított. "A" részfeladat esetében: Ajánlatkérő a megfelelő ajánlattétel érdekében alaprajzot bocsát Ajánlattevő rendelkezésére. Szállítási határidő szerződéskötéstől számítva: 210 naptári nap
Interne Kennung: EKR000390372026/1