2. Verfahren
Verfahren
Titel: Obsługa ruchu turystycznego, dozorowanie oraz ochrona osób, mienia, wystaw i eksponatów na terenie kompleksu zamkowo – parkowego Książ i Palmiarni w Wałbrzychu
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest „Obsługa ruchu turystycznego, dozorowanie oraz ochrona osób, mienia, wystaw i eksponatów na terenie kompleksu zamkowo - parkowego Książ i Palmiarni w Wałbrzychu”, która realizowana będzie w następującym zakresie i na następujących warunkach: 1) zamówienie obejmuje usługi w zakresie: a) obsługi ruchu turystycznego oznaczającej kontrolowanie biletów wstępu, koordynowanie wejść przewodników z grupami na ciąg turystyczny, wydawanie audioguidów, dozór sal i ekspozycji, w tym eksponatów muzealnych oraz świadczenia usług szczegółowo opisanych w Załączniku nr 8 do SWZ, w tym w czasie i w związku z organizowanymi przez Zamawiającego imprezami nie mającymi charakteru imprez masowych, b) ochrony osób oznaczającej działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa życia, zdrowia i nietykalności osobistej osób przebywających na terenach i w obiektach objętych ochroną, c) dozoru i ochrony mienia w obrębie obu lokalizacji wskazanych poniżej w pkt 6) wraz z rzeczami znajdującymi się wewnątrz budynków, w tym wystawami i eksponatami (również muzealnymi) oraz nasadzeniami – zarówno trwałymi, jak i sezonowymi, oznaczającym działania ochrony zapobiegające przestępstwom i wykroczeniom przeciwko mieniu, w szczególności takim jak: kradzieże, kradzieże z włamaniem, napady rabunkowe, akty wandalizmu, zamachy terrorystyczne, a także działania przeciwdziałające powstawianiu szkody wynikającej z tych zdarzeń oraz niedopuszczenie do wstępu osób nieupoważnionych na teren chroniony, d) działania grupy interwencyjnej w obrębie obu lokalizacji wskazanych poniżej w pkt 6) oznaczających działanie co najmniej dwóch pracowników ochrony posiadających wpis na listę kwalifikowanych pracowników ochrony pozostających w stałej gotowości, którzy po uzyskaniu sygnału – wezwania realizują zadanie ochrony osób i mienia, w formie bezpośredniej ochrony fizycznej doraźnej na terenie chronionego obszaru, obiektu i działających w zakresie dopuszczalnym prawem, e) zapewnienia gotowości i wykonania na wniosek Zamawiającego wzmocnienia osobowego ochrony w sytuacjach nieprzewidzianych lub w przypadku zaistnienia takiej potrzeby poprzez: - utworzenie dodatkowego posterunku/stanowiska ochrony fizycznej lub wzmocnienia osobowego istniejącego posterunku/ stanowiska ochrony i obsługi ruchu turystycznego. - zapewnienie dodatkowej ochrony imprez organizowanych na terenach administrowanych lub zarządzanych przez Zamawiającego, w tym imprez okazjonalnych, festynów lub imprez sportowo-rekreacyjnych nie będących imprezami masowymi. 2) Podstawowy (minimalny) zakres zamówienia obejmuje usługi opisane w pkt 1 lit. a-c w łącznym wymiarze godzinowym wynoszącym 64061 świadczone przez pracowników Wykonawcy w ramach stałych posterunków ochrony, szczegółowo pisanych w Załączniku nr 8 do SWZ oraz stałą dostępność grupy interwencyjnej, o której mowa w pkt 1 lit. d. 3) Poza podstawowym zakresem zamówienia Zamawiający przewiduje opcjonalną część zamówienia, to jest możliwość skorzystania ze wzmocnienia, o którym mowa w pkt 1 lit. e). Wzmocnienie takie nastąpi każdorazowo na pisemny wniosek Zamawiającego zgłoszony nie później niż na 3 dni przed planowaną zmianą, na podstawie uzgodnień Wykonawcy z Zamawiającym. Zamawiający wymaga od Wykonawcy zdolności do realizacji wzmocnienia w wymiarze dodatkowych 10 000 roboczogodzin w całym okresie, na jaki udzielane jest zamówienie. Liczbę godzin, o której mowa powyżej, należy uwzględnić przy kalkulowaniu ceny ofertowej. Zamawiający będzie uprawniony do skorzystania z prawa opcji stosownie do własnego zapotrzebowania w sytuacjach przewidzianych w pkt 1 lit. e). Decyzja o realizacji lub rezygnacji z opcjonalnej części zamówienia jest wyłącznym uprawnieniem Zamawiającego. 4) Należne Wykonawcy miesięczne wynagrodzenie za świadczone usługi ustalane będzie na podstawie rzeczywiście przepracowanej liczby roboczogodzin, przy czym dostępność i reakcja (w razie wezwania) grupy interwencyjnej nie podlega odrębnemu rozliczeniu godzinowemu. Wartość tej usługi należy uwzględnić w cenie za godzinę pracy pracowników na stałych posterunkach oraz w ramach opcjonalnego wzmocnienia. 5) Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, uwzględniający w szczególności liczbę stanowisk ochrony, wymiar czasu pracy pracowników oraz obowiązki pracowników na poszczególnych posterunkach określa Załącznik nr 8 do SWZ. 6) Przedmiot zamówienia realizowany będzie na terenie następujących nieruchomości: a) na obszarze kompleksu zamkowo-parkowego Książ w Wałbrzychu przy ulicy Piastów Śląskich 1 - nieruchomość wg ewidencji gruntów położoną na działkach nr 41 i nr 54, obręb nr 0051 Książ, ma ustanowiony wpis do księgi wieczystej, prowadzonej przez Sąd Rejonowy w Wałbrzychu pod numerem 9426 i obejmuje obszar 25,9680 ha, w tym 4,4159 ha terenu zabudowanego, na którym znajduje się 10 budynków. Kompleks zamkowo-parkowy Książ nie jest objęty obowiązkową ochroną w rozumieniu przepisów art. 5 Ustawy z dnia 22.08.1997 r. o ochronie osób i mienia. b) Palmiarnia w Wałbrzychu przy ulicy Wrocławskiej 158, obejmuje nieruchomość położoną wg ewidencji gruntów na działkach nr 83/28 i nr 83/29, obręb nr 2 Szczawienko, ma ustanowiony wpis do księgi wieczystej, prowadzonej przez Sąd Rejonowy w Wałbrzychu pod numerem SW 1W/00086282/5 i obejmuje obszar 2,0060 ha. Palmiarnia w Wałbrzychu nie jest objęta obowiązkową ochroną w rozumieniu przepisów art. 5 Ustawy z dnia 22.08.1997 r. o ochronie osób i mienia.
Interne Kennung: ZP/01/01/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 92521200 Konservierung von Exponaten und Ausstellungsobjekten
5. Los
Los: LOT-0001
Haupteinstufung (cpv): 92522000 Dienstleistungen im Bereich Denkmalschutz
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Poza podstawowym zakresem zamówienia Zamawiający przewiduje opcjonalną część zamówienia, to jest możliwość skorzystania ze wzmocnienia, o którym mowa w pkt 1 lit. e). Wzmocnienie takie nastąpi każdorazowo na pisemny wniosek Zamawiającego zgłoszony nie później niż na 3 dni przed planowaną zmianą, na podstawie uzgodnień Wykonawcy z Zamawiającym. Zamawiający wymaga od Wykonawcy zdolności do realizacji wzmocnienia w wymiarze dodatkowych 10 000 roboczogodzin w całym okresie, na jaki udzielane jest zamówienie. Liczbę godzin, o której mowa powyżej, należy uwzględnić przy kalkulowaniu ceny ofertowej. Zamawiający będzie uprawniony do skorzystania z prawa opcji stosownie do własnego zapotrzebowania w sytuacjach przewidzianych w pkt 1 lit. e). Decyzja o realizacji lub rezygnacji z opcjonalnej części zamówienia jest wyłącznym uprawnieniem Zamawiającego.