624610-2026 - Auftragsänderung
Rumänien – Sonargeräte – Acord-cadru de furnizare a produsului „Dronă – robot subacvatic”
Bekanntmachung der Auftragsänderungen
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Acord-cadru de furnizare a produsului „Dronă – robot subacvatic”
Beschreibung: Procedura de atribuire implică încheierea unui acord-cadru de furnizare a produsului „Dronă – robot subacvatic” - 41 complete, în conformitate cu prevederile caietului de sarcini nr. 110278 din 31.03.2025 și ale specificației tehnice nr. 110279 din 31.03.2025. Solicitările de clarificare în legătură cu documentația de atribuire se vor transmite doar prin intermediul SEAP (https://e-licitatie.ro), prin accesarea secțiunii dedicate „Întrebări” din detaliul procedurii de atribuire aflate în desfășurare ATENȚIE!!! Pentru respectarea principiului tratamentului egal, operatorii economici interesați vor respecta prevederile notificării ANAP nr. 247 cu privire la modalitatea de transmitere a solicitărilor de clarificări și a informațiilor suplimentare la documentațiile de atribuire / răspunsurile formulate în cazul desfășurării procedurilor de atribuire a contractelor de achiziție publică prin intermediul mijloacelor electronice (on-line), în sensul ca documentele atașate la secțiunea „Întrebări" NU VOR CONȚINE DATELE DE IDENTIFICAREA ALE ACESTORA, întrucât acestea vor deveni publice în momentul transmiterii răspunsului de către autoritatea contractantă! Termenul limită în care Autoritatea contractantă va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificare/ informațiilor suplimentare: În a 15-a zi înainte de termenul limită de depunere a ofertelor. Numărul de zile până la care se pot solicita clarificări înainte de data limită de depunere a ofertelor / candidaturilor : 25. Frecvența de atribuire a contractelor subsecvente: anual, în funcție de necesitatea autorității contractante.
Interne Kennung: 4203997/2025/P26
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 38113000 Sonargeräte
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: Procedura de atribuire implică încheierea unui acord-cadru de furnizare a produsului „Dronă – robot subacvatic” - 41 complete, în conformitate cu prevederile caietului de sarcini nr. 110278 din 31.03.2025 și ale specificației tehnice nr. 110279 din 31.03.2025. - estimări ale cantităților minime şi maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord cadru: minim 10, maxim 41. - estimări ale cantităților minime şi maxime care ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent dintre cele care urmează să fie atribuite pe durata acordului-cadru: minim 4, maxim 10. - estimarea valorii celui mai mare contract subsecvent care urmează să fie atribuit pe durata acordului-cadru: 2.174.152,10 EURO fără TVA. - estimarea valorii maxime a acordului-cadru: 8.914.023,61 EURO fără TVA.
Interne Kennung: 1