See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Opracowanie dokumentacji projektowej na wykonanie wewnętrznej instalacji centralnego ogrzewania (c.o.) i ciepłej wody użytkowej (c.w.u.) w budynku przy ul. Tadeusza Kościuszki 88 w Suwałkach
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest opracowanie dokumentacji projektowej na wykonanie wewnętrznej instalacji centralnego ogrzewania (c.o.) i ciepłej wody użytkowej (c.w.u.) zasilanej z węzła dwufunkcyjnego, wraz z montażem liczników ciepła, wodomierzy zimnej i ciepłej wody użytkowej oraz adaptacja pomieszczeń piwnicznych na węzeł cieplny, remontem części piwnicy oraz ociepleniem stropu nad ostatnią kondygnacją w budynku przy ul. Tadeusza Kościuszki 88 w Suwałkach. 2. Szczegółowy przedmiot zamówienia zawiera załącznik Nr 1 do zaproszenia – Opis Przedmiotu Zamówienia zwany dalej OPZ. 3. Zamówienie należy zrealizować zgodnie z: 1) OPZ, 2) zaleceniami Miejskiego Konserwatora Zabytków, 3) Rozporządzeniem Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 20 grudnia 2021 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (Dz. U. poz. 2454). 4) Rozporządzeniem Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 20 grudnia 2021 r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym (Dz. U. poz. 2458), 5) Rozporządzeniem Ministra Rozwoju z dnia 11 września 2020 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego (Dz. U. z 2022 r. poz. 1679 tj. z zm.), 6) obowiązującymi przepisami Prawa budowlanego (Dz. U. z 2026 r., poz. 524, tj. ze zm.). - oraz innymi przepisami: przepisami szczegółowymi, obowiązującymi warunkami technicznymi, normami państwowymi i branżowymi, sztuką inżynierską, zasadami wiedzy technicznej, a także innymi aktami prawnymi dotyczącymi przedmiotu zamówienia. 4. Dokumentacja projektowa wykonana przez Wykonawcę składać się będzie z dokumentów określonych w OPZ stanowiącym załącznik nr 1 do Umowy. 5. Dokumentacja projektowa w zakresie opisu proponowanych materiałów i urządzeń powinna być wykonana zgodnie z art. 99 ustawy Pzp. Przedmiotu zamówienia nie można opisywać w sposób, który mógłby utrudniać uczciwą konkurencję, w szczególności przez wskazanie znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego wykonawcę, jeżeli mogłoby to doprowadzić do uprzywilejowania lub wyeliminowania niektórych wykonawców lub produktów. Przedmiot zamówienia można opisać przez wskazanie znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego wykonawcę, jeżeli Wykonawca dokumentacji nie może opisać przedmiotu zamówienia w wystarczająco precyzyjny i zrozumiały sposób, a wskazaniu takiemu towarzyszą wyrazy „lub równoważny”. W takim przypadku Wykonawca wskazuje w opisie przedmiotu zamówienia kryteria stosowane w celu oceny równoważności. Przedmiot zamówienia winien być opisany zgodnie z art. 101 ustawy Pzp. 6. Dokumentacja techniczna winna uwzględniać zapisy art. 100 ustawy Pzp, tj. „W przypadku zamówień przeznaczonych do użytku osób fizycznych, w tym pracowników zamawiającego, opis przedmiotu zamówienia sporządza się, z uwzględnieniem wymagań w zakresie dostępności dla osób niepełnosprawnych oraz projektowania z przeznaczeniem dla wszystkich użytkowników, chyba że nie jest to uzasadnione charakterem przedmiotu zamówienia. Jeżeli wymagania, o których mowa w ust. 1, wynikają z aktu prawa Unii Europejskiej, przedmiot zamówienia, w zakresie wymagań dotyczących dostępności dla osób niepełnosprawnych oraz projektowania z przeznaczeniem dla wszystkich użytkowników, opisuje się przez odesłanie do tego aktu”. 7. Zamawiający w oparciu o art. 95 ust. 1 Pzp informuje, że zakres usługi opracowania dokumentacji nie wymaga zatrudnienia przy realizacji zamówienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę, osób na podstawie umowy o pracę w rozumieniu art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy (Dz. U. z 2025 r. poz. 277 ze zm.). 8. Zgodnie z Rozdziałem 2 ustawy Prawo budowlane, działalność obejmującą m.in. projektowanie, sprawdzanie projektów architektoniczno-budowlanych i technicznych, może wykonywać osoba pełniąca samodzielną funkcję techniczną w budownictwie. Samodzielną funkcję techniczną w budownictwie mogą wykonywać wyłącznie osoby posiadające „uprawnienia budowlane”. Uprawnienia budowlane przyznawane są imiennie. 9. W związku z powyższym do wykonywania dokumentacji projektowej nie jest wymagane nawiązanie stosunku pracy pod kierownictwem pracodawcy.
Interne Kennung: 38/2026
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren ohne Aufruf zum Wettbewerb
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71220000 Architekturentwurf
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen, 71321200 Heizungsplanung, 71323100 Planung von Stromversorgungssystemen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Opracowanie dokumentacji projektowej na wykonanie wewnętrznej instalacji centralnego ogrzewania (c.o.) i ciepłej wody użytkowej (c.w.u.) w budynku przy ul. Tadeusza Kościuszki 88 w Suwałkach.