See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Pełnienie funkcji inspektora nadzoru nad budową obiektów małej retencji na terenie Nadleśnictwa Herby
Beschreibung: Wykonawca zobowiązany będzie wykonywać pełen zakres czynności inspektora nadzoru inwestorskiego określony przepisami ustawy z dnia 7 lipca 1994 roku Prawo Budowlane. Zakres planowanych przez Zamawiającego do wykonania obiektów w ramach MRN3 został określony w załączniku nr 2 do SWZ. Wykonawca zobowiązany będzie do kontroli oraz pisemnego opiniowania w terminie do 5 dni dostarczanej przez projektanta realizującego zamówienie na wykonanie dokumentacji projektowej wszelkich elementów wytworzonych w procesie projektowym pozostających w związku z weryfikowanym i nadzorowanym zadaniem na każdym jego etapie oraz kontroli nanoszonych zgodnie ze wskazaniami poprawek; Wykonawca zobowiązany będzie do czynnego udziału w zebraniach i spotkaniach organizowanych przez Zamawiającego w trakcie powstawania dokumentacji projektowej oraz w czasie realizacji robót budowlanych, a także w rozliczeniach finansowych i kontrolach prowadzonych przez jednostki konsultujące i finansujące inwestycje oraz organy administracji publicznej; W ramach nadzoru nad prawidłowym wykonaniem dokumentacji projektowej inspektor nadzoru zobowiązany będzie do sporządzenia koreferatu w terminie do 14 dni od przekazania przez Zamawiającego kompletnej dokumentacji projektowej; Wykonawca winien zapoznać się z zasadami i wytycznymi, które zawiera „Podręcznik wdrażania projektu” (Załącznik nr 1 do SWZ) w celu prawidłowej weryfikacji dokumentacji projektowej oraz kontroli poprawności realizacji robót budowlanych. Zamawiający przekaże Podręcznik Wykonawcy w dniu zawarcia Umowy. Przed przekazaniem placu budowy Wykonawcy robót budowlanych inspektor nadzoru musi zaznajomić się z dokumentacją projektowo-kosztorysową, specyfikacją techniczną wykonania i odbioru robót budowlanych, przyjętym harmonogramem finansowo-rzeczowym, ofertą Wykonawcy robót budowlanych, umową z Wykonawcą robót budowlanych, jak również terenem inwestycji, jego uzbrojeniem i istniejącymi urządzeniami i obiektami hydrotechnicznymi; W wypadku stwierdzenia w dokumentacji projektowej, przed rozpoczęciem budowy bądź w toku jej realizacji, wad lub niedokładności albo też konieczności wprowadzenia w dokumentacji zmian w celu zastosowania innych rozwiązań konstrukcyjnych lub innych materiałów niż przewidziane pierwotnie w dokumentacji projektowej lub w celu osiągnięcia oszczędności i obniżenia kosztów, inspektor nadzoru powinien zwrócić się z pisemnym wnioskiem do Zamawiającego o wprowadzenie zmian lub poprawek w dokumentacji; Inspektor nadzoru może samodzielnie wprowadzić zmiany w dokumentacji projektowej po uzgodnieniu ich z autorem projektu i kierownikiem budowy, dokonując odpowiedniego wpisu w dzienniku budowy oraz nanosząc te poprawki w dokumentacji projektowej. Poprawki te nie mogą prowadzić do zwiększenia kosztów nadzorowanych robót budowlanych i mieć negatywnego wpływu na środowisko i bezpieczeństwo. Szczegóły znajdują się w SWZ.
Interne Kennung: ZG.270.3.2026.RS
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71247000 Beaufsichtigung der Bauarbeiten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71248000 Projektaufsicht und Dokumentation, 71520000 Bauaufsicht, 71521000 Baustellenüberwachung, 71310000 Technische Beratung und Konstruktionsberatung, 71311000 Beratung im Tief- und Hochbau, 71318000 Beratungsdienste von Ingenieurbüros, 71000000 Dienstleistungen von Architektur-, Konstruktions- und Ingenieurbüros und Prüfstellen
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Wykonawca zobowiązany będzie wykonywać pełen zakres czynności inspektora nadzoru inwestorskiego określony przepisami ustawy z dnia 7 lipca 1994 roku Prawo Budowlane. Zakres planowanych przez Zamawiającego do wykonania obiektów w ramach MRN3 został określony w załączniku nr 2 do SWZ. 2) Wykonawca zobowiązany będzie do kontroli oraz pisemnego opiniowania w terminie do 5 dni dostarczanej przez projektanta realizującego zamówienie na wykonanie dokumentacji projektowej wszelkich elementów wytworzonych w procesie projektowym pozostających w związku z weryfikowanym i nadzorowanym zadaniem na każdym jego etapie oraz kontroli nanoszonych zgodnie ze wskazaniami poprawek; 3) Wykonawca zobowiązany będzie do czynnego udziału w zebraniach i spotkaniach organizowanych przez Zamawiającego w trakcie powstawania dokumentacji projektowej oraz w czasie realizacji robót budowlanych, a także w rozliczeniach finansowych i kontrolach prowadzonych przez jednostki konsultujące i finansujące inwestycje oraz organy administracji publicznej; 4) W ramach nadzoru nad prawidłowym wykonaniem dokumentacji projektowej inspektor nadzoru zobowiązany będzie do sporządzenia koreferatu w terminie do 14 dni od przekazania przez Zamawiającego kompletnej dokumentacji projektowej; 5) -usunięto- 6) Wykonawca winien zapoznać się z zasadami i wytycznymi, które zawiera „Podręcznik wdrażania projektu” (Załącznik nr 1 do SWZ) w celu prawidłowej weryfikacji dokumentacji projektowej oraz kontroli poprawności realizacji robót budowlanych. Zamawiający przekaże Podręcznik Wykonawcy w dniu zawarcia Umowy. 7) Przed przekazaniem placu budowy Wykonawcy robót budowlanych inspektor nadzoru musi zaznajomić się z dokumentacją projektowo-kosztorysową, specyfikacją techniczną wykonania i odbioru robót budowlanych, przyjętym harmonogramem finansowo-rzeczowym, ofertą Wykonawcy robót budowlanych, umową z Wykonawcą robót budowlanych, jak również terenem inwestycji, jego uzbrojeniem i istniejącymi urządzeniami i obiektami hydrotechnicznymi; 8) W wypadku stwierdzenia w dokumentacji projektowej, przed rozpoczęciem budowy bądź w toku jej realizacji, wad lub niedokładności albo też konieczności wprowadzenia w dokumentacji zmian w celu zastosowania innych rozwiązań konstrukcyjnych lub innych materiałów niż przewidziane pierwotnie w dokumentacji projektowej lub w celu osiągnięcia oszczędności i obniżenia kosztów, inspektor nadzoru powinien zwrócić się z pisemnym wnioskiem do Zamawiającego o wprowadzenie zmian lub poprawek w dokumentacji; 9) Inspektor nadzoru może samodzielnie wprowadzić zmiany w dokumentacji projektowej po uzgodnieniu ich z autorem projektu i kierownikiem budowy, dokonując odpowiedniego wpisu w dzienniku budowy oraz nanosząc te poprawki w dokumentacji projektowej. Poprawki te nie mogą prowadzić do zwiększenia kosztów nadzorowanych robót budowlanych i mieć negatywnego wpływu na środowisko i bezpieczeństwo. Szczegóły znajdują się w SWZ.
624747-2026 - Competition
Contract or concession notice – standard regime - Change notice
Services
2. Procedure
Procedure
Internal identifier: ZG.270.3.2026.RS
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 71247000 Supervision of building work
Additional classification (cpv): 71248000 Supervision of project and documentation, 71520000 Construction supervision services, 71521000 Construction-site supervision services, 71310000 Consultative engineering and construction services, 71311000 Civil engineering consultancy services, 71318000 Advisory and consultative engineering services, 71000000 Architectural, construction, engineering and inspection services
5. Lot
Lot: LOT-0001