See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zimowe utrzymanie dróg powiatowych na terenie powiatu jarosławskiego w sezonie zimowym 2026/2027
Beschreibung: 1. Przedmiot zamówienia: Zimowe utrzymanie dróg powiatowych oraz pozimowe oczyszczanie dróg na terenie powiatu jarosławskiego w sezonie zimowym 2026/2027 2. Zakres przedmiotowy niniejszego zamówienia swoim zakresem obejmuje w szczególności wykonanie usług polegających na zimowym utrzymaniu dróg (odśnieżaniu oraz zwalczaniu śliskości) na terenie powiatu jarosławskiego w sezonie zimowym 2026/2027. 3.Przedmiot zamówienia został podzielony na 13 części jn.: Część Nr 1- odśnieżanie oraz zwalczanie śliskości zimowej na terenie gminy Laszki, Część Nr 2- odśnieżanie oraz zwalczanie śliskości zimowej na terenie gminy Wiązownica, Część Nr 3- odśnieżanie oraz zwalczanie śliskości zimowej na terenie gminy Pawłosiów, Część Nr 4- odśnieżanie oraz zwalczanie śliskości zimowej na terenie gminy Jarosław, Część Nr 5- odśnieżanie oraz zwalczanie śliskości zimowej na terenie gminy Radymno, Część Nr 6- odśnieżanie oraz zwalczanie śliskości zimowej na terenie gminy Rokietnica, Część Nr 7- odśnieżanie oraz zwalczanie śliskości zimowej na terenie gminy Chłopice, Część Nr 8- odśnieżanie oraz zwalczanie śliskości zimowej na terenie gminy Pruchnik, Część Nr 9- odśnieżanie oraz zwalczanie śliskości zimowej na terenie gminy Roźwienica, Część Nr 10- odśnieżanie oraz zwalczanie śliskości zimowej na terenie miasta Jarosław, Część Nr 11- odśnieżanie dróg przy użyciu równiarki samojezdnej, Część Nr 12- odśnieżanie dróg przy użyciu ładowarki samojezdnej kołowej, Część Nr 13- odśnieżanie dróg przy użyciu koparko-ładowarki. 3.1 Nośniki, o których mowa w Części od 1 do 10 muszą spełniać normę emisji spalin minimum EURO IV. 3.2 Mieszanka 30% soli dot. części nr 1 do 9. Mieszanka 50% soli dot. części nr 10. 4. Świadczenie usług będących przedmiotem niniejszego zamówienia polegać będą na: 1) świadczeniu usług w zakresie zimowego utrzymania dróg polegających na odśnieżaniu dróg i zwalczaniu śliskości nawierzchni dróg (mieszaniną piaskowo-solną) zgodnie ze standardami Zimowego utrzymania dróg zawartych w Załączniku Nr 14 do SWZ, zwalczanie i likwidowanie śliskości zimowej (gołoledzi, lodowicy, śliskości poślizgowej) przez stosowanie środków chemicznych, materiałów uszorstniających oraz usuwanie naboju lodowego, ,zgodnie z „Planem Zimowego Utrzymania Dróg” opracowanym przez Zamawiającego, zawartym w Załączniku Nr 12 do SWZ oraz specyfikacją techniczną wykonania i odbioru usług w zakresie zimowego utrzymania dróg zawartą w Załączniku Nr 13 do SWZ we wszystkie dni tygodnia w niekorzystnych warunkach atmosferycznych (niskie temperatury zawieje i zamiecie śnieżne) na wezwanie i według potrzeb Zamawiającego, 2) zapewnieniu jakości wykonywanych usług odpowiadających obowiązującym standardom zimowego utrzymania dróg (uzyskanie stanu nawierzchni obowiązującego dla standardu w którym utrzymywana jest droga), ustalonych przez Zamawiającego w Planie zimowego utrzymania dróg zawartego w Załączniku Nr 12 do SWZ 3) przekazywanie za pośrednictwem osób obsługujących pojazdy i sprzęt przedstawicielom Zamawiającego informacji o aktualnym stanie przejezdności dróg, czasie rozpoczęcia i zakończenia wykonywania usług na poszczególnych odcinkach dróg oraz zagrożeniach spowodowanych aktualnymi warunkami atmosferycznymi. 4) zabezpieczeniu we własnym zakresie i na własny koszt materiałów do zwalczania śliskości tj. mieszankę piaskowo-solną dla Części od 1 do 10 w ilościach szczegółowo określonych w Standardach zimowego utrzymania dróg zawartego w Załączniku Nr 14 do SWZ. Materiały winny być składowane w taki sposób aby były właściwie przygotowane do użytku, niezależnie od panujących warunków pogodowych. Załadunek materiałów odbywać się będzie sprzętem Wykonawcy i na jego koszt. 5) utrzymaniu w gotowości sprzętu i urządzeń przewidzianych do realizacji przedmiotu zamówienia wraz z ich obsługą, a w przypadku awarii sprzętu do realizacji zimowego utrzymania dróg Wykonawca niezwłocznie telefonicznie zgłasza ten fakt Dyżurnemu PZD. Wykonawca zobowiązany jest dysponować w pełni sprawnym i wyposażonym sprzętem zastępczym, który wykona zlecone zadanie. Sprzęt zastępczy musi spełniać kryteria dla danego sprzętu określone w SWZ. 6) zapewnieniu przez wykonawcę we własnym zakresie obsługi naprawczo-remontowej sprzętu przewidzianego do świadczenia usług przy zimowym utrzymaniu dróg, 7) udostępnienia Zamawiającemu zaoferowanych w ofercie pojazdów/ nośników oraz rozsypywarek do świadczenia usług przy zimowym utrzymaniu dróg, w celu zamontowania urządzeń monitorujących GPS dla Części od 1 do 10. Montaż odbywa się w siedzibie Wykonawcy lub innym wskazanym miejscu. Nadajniki i ich montaż będzie zapewniony i opłacony przez PZD. Urządzenia stanowią własność Zamawiającego. Wykonawca ponosi pełną odpowiedzialność za wszelkie uszkodzenia tych urządzeń powstałych z winy niewłaściwego ich użytkowania bądź regulowania bez wiedzy i zgody Właściciela tych urządzeń. 5. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera SWZ wzór umowy zawarty w Załączniku Nr 11 do SWZ, Plan zimowego utrzymania dróg zawarty w Załączniku Nr 12 do SWZ , Specyfikacja technicznej wykonania i odbioru usług w zakresie zimowego utrzymania dróg zawarta w Załączniku Nr 13 do SWZ oraz Standardy zimowego utrzymania dróg zawarte w Załączniku Nr 14 do SWZ. 6. Kody ze Wspólnego Słownika Zamówień (CPV): 90620000-9 Usługi odśnieżania 90630000-2 Usługi usuwania oblodzenia Po wydaniu przez dyżurnego polecenia o podjęciu działań maksymalny czas reakcji Wykonawcy wynosi od 1 do 4 godzin w zależności od czasu zaoferowanego przez Wykonawcę w ofercie (do obliczenia czasu reakcji bierze się godzinę z dziennika poleceń- pracy sprzętu oraz raportu GPS). Jeżeli Wykonawca nie podejmie działań o kreślonym czasie Zamawiający może zlecić wykonanie zastępcze na koszt Wykonawcy oraz obciążyć Wykonawcę karami zgodnie z Umową.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90620000 Schneeräumung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90630000 Glatteisbeseitigung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Odśnieżanie oraz zwalczanie śliskości zimowej na terenie gminy Laszki
Beschreibung: Przy użyciu dwóch nośników minimum trzyosiowych dwunapędowych (6x4) o ładowności min. 10 ton wyposażonych w dwa pługi odśnieżne jednostronne z lemieszem gumowo-stalowym z dociskiem hydraulicznym lub pneumatycznym sterowany z kabiny kierowcy, dwa pługi odśnieżne dwustronne oraz dwie rozsypywarki o pojemności zasobnika min 5 m3 lub większe. Całość sprzętu zabezpiecza Wykonawca. Wykonawca musi dysponować miejscem do składowania materiałów do zwalczania śliskości tj. mieszankę piaskowo-solną. Wykonawca zabezpieczy we własnym zakresie i na własny koszt plac składowy oraz materiały do zwalczania śliskości zimowej. Załadunek materiałów do zwalczania śliskości ponosi Wykonawca. Świadczenie usług nastąpi na wezwanie Zamawiającego wg. potrzeb tj. warunków panujących na drogach.
Optionen:
Beschreibung der Optionen: 1. Zamawiający zastrzega sobie możliwość skorzystania z prawa opcji o którym mowa w art.441 ust.1 Pzp., polegającym na zimowym utrzymaniu dróg powiatowych na terenie powiatu jarosławskiego w sezonie zimowym 2026/2027 polegającym na odśnieżaniu oraz zwalczaniu śliskości zimowej (oddzielnie dla każdej części zamówienia od 1 do 13), zgodnie z Planem zimowego utrzymania dróg zawartym w Załączniku Nr 12 do SWZ, Specyfikacją techniczną w zakresie zimowego utrzymania dróg zawartą w Załączniku Nr 13 do SWZ oraz Standardami zimowego utrzymania dróg zawartymi w Załączniku Nr 14 do SWZ. 2. Zamawiający w ramach przewidywanego prawa opcji zastrzega możliwość zwiększenia ilości zakresu usług ponad zakres podstawowy zamówienia, w maksymalnym zakresie określonym w pkt.1 (zakres opcjonalny zamówienia). Zamawiający podejmie decyzję co do możliwości i woli skorzystania z zastrzeżonego prawa opcji (określonego w pkt.1) zgodnie z zapotrzebowaniem I posiadanymi możliwościami finansowymi. Zastrzega się, iż zakres opcjonalny zamówienia objęty prawem opcji nie stanowi zobowiązania umownego (w tym finansowego) Zamawiającego zaciąganego w momencie zawarcia umowy w sprawie zamówienia, a przewidywany zakres opcjonalny zamówienia nie jest gwarantowany do realizacji. Realizacja (uruchomienie) prawa opcji dokonywana jest poprzez złożenie Wykonawcy przez Zamawiającego w okresie obowiązywania umowy pisemnego oświadczenia określającego zakres konkretnej usługi. Realizacja (uruchomienie) prawa opcji (zakresu opcjonalnego zamówienia) nie stanowi zmiany warunków niniejszej umowy i nie wymaga zawarcia aneksu do niniejszej umowy. 3. Przedmiotowe prawo opcji może być realizowane przez Zamawiającego etapowo / częściowo / fragmentarycznie / sukcesywnie, przy czym oświadczenie o skorzystaniu przez Zamawiającego z prawa opcji (ewentualnie ostatnie z takich oświadczeń - w przypadku etapowego korzystania prawa opcji) może zostać złożone nie później niż do dnia 30.04.2027 r. (tzn. w okresie obowiązywania umowy). Po upływie tego terminu zastrzeżone prawo opcji (w zakresie, w jakim nie zostało uruchomione) wygasa, w związku z czym Zamawiający po upływie tego terminu nie może już z niego skorzystać. 4. Wykonawca jest zobowiązany do realizacji usług w ramach prawa opcji w przypadku i w zakresie, w jakim korzysta z niego Zamawiający, zgodnie z treścią oświadczenia Zamawiającego o skorzystaniu z prawa opcji i warunkami określonymi w umowie. 5. W przypadku skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji uruchomiony w tym trybie zakres opcjonalny ma być realizowany w sposób analogiczny, jak zakres podstawowy (przy zastrzeżeniu wyraźnych postanowień umowy swoistych dla zakresu opcjonalnego). Przedmiotu umowy objętego zakresem opcjonalnym zamówienia (w razie jego uruchomienia i realizacji) dotyczą te same warunki i zobowiązania umowne Wykonawcy, co przedmiotu umowy objętego zakresem podstawowym zamówienia (przy zastrzeżeniu wyraźnych postanowień umowy swoistych dla zakresu opcjonalnego). Zakres opcjonalny zamówienia stanowi przedmiot niniejszej umowy, przy czym konieczność jego realizacji aktualizuje się w przypadku skorzystania przez Zamawiającego z zastrzeżonego prawa opcji zgodnie z zapisami umowy (w zakresie, w jakim opcja jest uruchamiana). W momencie złożenia oświadczenia o skorzystaniu z prawa opcji następuje zaciągnięcie przez Zamawiającego zobowiązania finansowego w wysokości wynikającej z zakresu usług objętego realizowaną na mocy danego oświadczenia opcją. 6. Wykonawcy nie przysługuje żadne roszczenie w stosunku do Zamawiającego w przypadku, gdy Zamawiający z opcji nie skorzysta. Wykonawca nie jest obowiązany do realizacji zakresu opcjonalnego w zakresie, w jakim zastrzeżone prawo opcji nie zostało uruchomione przez Zamawiającego zgodnie z zapisami niniejszej umowy, jak również Wykonawca nie może domagać się jego realizacji. Zarówno odnośnie zakresu podstawowego zamówienia, jak i zakresu opcjonalnego zamówienia Zamawiający zastrzega sobie możliwość zlecenia usług w mniejszym lub większym zakresie, a także zwiększenia lub zmniejszenia ilości oraz zmiany rodzaju usług w zależności od potrzeb Zamawiającego w ramach wynagrodzenia umownego. 7. W ramach przedmiotu zamówienia Zamawiający przewiduje możliwość zastosowania prawa opcji polegającej na zwiększeniu ilości usług objętych formularzem ofertowym (oddzielnie dla każdej części zamówienia od 1 do13), jednak nie więcej niż 50% łącznej kwoty brutto przeznaczonej na sfinansowanie zamówienia (oddzielnie dla każdej części zamówienia od 1 do 13). 8. Szczegółowy zakres oraz warunki skorzystania z prawa opcji stanowi wzór umowy zawarty w Załączniku Nr 11 do SWZ .
Los: LOT-0002
Los: LOT-0003
Los: LOT-0004
Los: LOT-0005
Los: LOT-0006
Los: LOT-0007
Los: LOT-0008
Los: LOT-0009
Los: LOT-0010
Los: LOT-0011
Los: LOT-0012
Los: LOT-0013
624754-2026 - Competition
Contract or concession notice – standard regime
Services
2. Procedure
Procedure
Type of procedureOpen
The procedure is acceleratedno
Purpose
Main nature of the contractServices
Main classification (cpv): 90620000 Snow-clearing services
Additional classification (cpv): 90630000 Ice-clearing services
5. Lot
LotLOT-0001
Options
LotLOT-0002
LotLOT-0003
LotLOT-0004
LotLOT-0005
LotLOT-0006
LotLOT-0007
LotLOT-0008
LotLOT-0009
LotLOT-0010
LotLOT-0011
LotLOT-0012
LotLOT-0013