2. Verfahren
Verfahren
Titel: Friskvårdsportal
Beschreibung: Uppdraget omfattar tillhandahållande av en friskvårdportal för hantering av friskvårdsförmåner till Håbo kommuns anställda. Tjänsten ska möjliggöra en smidig, säker och effektiv administration av friskvårdsbidrag samt ge de anställda tillgång till ett brett utbud av friskvårdsaktiviteter, tjänster och leverantörer. Leverantören ska ansvara för förmedling av friskvårdsaktiviteter samt betalning till anslutna friskvårdsaktörer i enlighet med vid var tid gällande lagstiftning och Skatteverkets regler för skattefri friskvårdsförmån. Håbo kommun upphandlar årligen friskvårdsförmåner till kommunens anställda till ett uppskattat värde om cirka 3 MSEK per år. Angivet värde baseras på tidigare års nyttjande och utgör endast en uppskattning i syfte att ge leverantören vägledning om uppdragets omfattning inför kommande avtal. Tjänsten ska omfatta ett digitalt system för administration av friskvårdsbidrag, hantering av transaktioner samt uppföljning och rapportering. Leverantören ska tillhandahålla ett brett och varierat utbud av friskvårdsaktiviteter och friskvårdsaktörer som är tillgängliga för kommunens anställda. Håbo kommun eftersträvar en användarvänlig lösning som förenklar hanteringen för såväl anställda som administratörer. Leverantören ska säkerställa att tjänsten är tillgänglig via webb och/eller mobil applikation samt att support erbjuds till användare under avtalstiden.
Interne Kennung: UH-26-53372
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 72000000 IT-Dienste: Beratung, Software-Entwicklung, Internet und Hilfestellung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 85000000 Dienstleistungen des Gesundheits- und Sozialwesens, 98000000 Sonstige gemeinschaftliche, soziale und persönliche Dienste, 98330000 Dienstleistungen von Einrichtungen für das körperliche Wohlbefinden
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Friskvård
Interne Kennung: Friskvårdsportal
2. Procedure
Procedure
Title: Friskvårdsportal
Internal identifier: UH-26-53372
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 72000000 IT services: consulting, software development, Internet and support
Additional classification (cpv): 85000000 Health and social work services, 98000000 Other community, social and personal services, 98330000 Physical well-being services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Description: Friskvård
Internal identifier: Friskvårdsportal