2. Verfahren
Verfahren
Titel: Rättsdatabaser 2027
Beschreibung: Upphandlingen omfattar ramavtal avseende rättsdatabaser för Försäkringskassans verksamhet. Ramavtalet omfattar bland annat tillgång till juridisk rättsinformation, licenser, support, underhåll, uppdateringar samt övriga tjänster och funktioner enligt upphandlingsdokumenten.
Interne Kennung: FK 2026/012011
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 79140000 Rechtsberatung und -auskunft
Zusätzliche Einstufung (cpv): 79000000 Dienstleistungen für Unternehmen: Recht, Marketing, Consulting, Einstellungen, Druck und Sicherheit
5. Los
Los: LOT-0001
Interne Kennung: Rättsdatabaser 2027
624881-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Juridisk rådgivning och informationstjänster – Rättsdatabaser 2027
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelRättsdatabaser 2027
Intern identifierareFK 2026/012011
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 79140000 Juridisk rådgivning och informationstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 79000000 Företagstjänster: lagstiftning, marknadsföring, rådgivning, rekrytering, tryckning och säkerhet
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareRättsdatabaser 2027