2. Verfahren
Verfahren
Titel: Sukcesywna dostawa wraz z dystrybucją gazu ziemnego na potrzeby ogrzewania budynków Uniwersytetu Rzeszowskiego
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest Sukcesywna dostawa wraz z dystrybucją gazu ziemnego na potrzeby ogrzewania budynków Uniwersytetu Rzeszowskiego Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych. Powody niedokonania podziału zamówienia na części: Przedmiot zamówienia stanowi funkcjonalną całość, podział zamówienia na części groziłby nadmiernymi trudnościami technicznymi oraz nadmiernymi kosztami wykonania zamówienia, ponadto brak podziału jest uzasadniony względami organizacyjnymi, ewentualny podział zamówienia mógłby poważnie zagrozić właściwemu wykonaniu zamówienia a potrzeba skoordynowania działań różnych wykonawców realizujących poszczególne części zamówienia mogłaby zagrozić prawidłowej i terminowej realizacji zamówienia. Ponadto niedokonanie podziału na części nie narusza konkurencji poprzez ograniczenie możliwości ubiegania się o nie. 2. Szczegółowy opis oraz sposób realizacji zamówienia zawiera Opis Przedmiotu Zamówienia (OPZ), stanowiący Załącznik nr 1.1 do SWZ. 3. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki dotyczące: 1) zdolności do występowania w obrocie gospodarczym: Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie. 2) uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów: Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli wykonawca posiada: - aktualną koncesję na obrót paliwami gazowymi wydaną przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki zgodnie z art. 32 ust. 1 pkt. 4 lit. a) ustawy z dnia 10 kwietnia 1997 r. – Prawo energetyczne (Dz.U. 2022 poz. 1385 ze. zm.) oraz - aktualną koncesję na prowadzenie działalności gospodarczej w zakresie dystrybucji gazu ziemnego wydanej przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki - w przypadku Wykonawców będących właścicielem sieci dystrybucyjnej, lub - posiada aktualnie obowiązującą umowę z Operatorem Systemu Dystrybucyjnego (OSD) na świadczenie usług dystrybucji gazu ziemnego na obszarze na którym znajduje się miejsce dostarczenia paliwa gazowego - w przypadku Wykonawców nie będących właścicielem sieci dystrybucyjnej. Zamawiający dokona oceny spełnienia tych warunków na podstawie złożonych dokumentów, dowodów i oświadczeń metodą 0-1 w sposób: spełnia / nie spełnia. 3) sytuacji ekonomicznej lub finansowej: Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie. 4) zdolności technicznej lub zawodowej: Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie. 4. Zamawiający przewiduje zastosowanie tzw. procedury odwróconej, o której mowa w art. 139 ust. 1 ustawy PZP. 5. Zgodnie z art. 257 p.z.p. Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia przedmiotowego postępowania, jeżeli środki publiczne, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane. 6. Zamawiający nie wymaga złożenia wadium. 7. Zamawiający nie wymaga wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy. 8.Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz.U. UE L 119 z 4.5.2016, str. 1), dalej „RODO”, informuję, że: — administratorem Pani/Pana danych osobowych jest: Uniwersytet Rzeszowski; 35-959 Rzeszów, al. Rejtana 16c, POLSKA, reprezentowany przez rektora, tel. +48 178721000, — inspektorem ochrony danych w Uniwersytecie Rzeszowskim email:iod@ur.edu.pl , tel. +48 178723439, — Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust. 1 lit. c RODO w celu związanym z niniejszym postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego prowadzonym w trybie przetarg nieograniczony. Pozostałe szczegółowe informacje dotyczące administrowania danych osobowych (RODO) dostępne są w SWZ.
Interne Kennung: DZP.UR.261.376.2026 Sukcesywna dostawa wraz z dystrybucją gazu ziemnego na potrzeby ogrzewania budynków Uniwersytetu Rzeszowskiego
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09123000 Erdgas
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Sukcesywna dostawa wraz z dystrybucją gazu ziemnego na potrzeby ogrzewania budynków Uniwersytetu Rzeszowskiego Szczegółowy opis oraz sposób realizacji zamówienia zawiera opis przedmiotu zamówienia (OPZ), stanowiący załącznik nr 1.1 do SWZ:
Interne Kennung: Sukcesywna dostawa wraz z dystrybucją gazu ziemnego na potrzeby ogrzewania budynków Uniwersytetu Rzeszowskiego
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Prawo opcji 1. Zamawiający zastrzega możliwość skorzystania z prawa opcji, o którym mowa w art. 441 ust. 1. ustawy Pzp, poprzez zwiększenie w okresie obowiązywania umowy szacunkowego rocznego planowanego zużycia paliwa gazowego o 10% wolumenu określonego w § 7 ust.1, jednakże niepowodującego wzrostu lub spadku wartości umowy o +/- 20% w stosunku do wartości określonej w umowie, w przypadku zwiększenia lub zmniejszenia bieżących potrzeb Zamawiającego, nie modyfikujących ogólnego charakteru umowy. Zamawiający może skorzystać z prawa opcji w przypadku: a) zwiększenia/zmniejszenia bieżącego zużycia Paliwa gazowego, b) zmiany mocy umownej, c) wprowadzenia nowego punktu poboru. 2. Zaistnienie okoliczności, o której mowa powyżej, spowoduje odpowiednio zmniejszenie lub zwiększenie wynagrodzenia należnego Wykonawcy z tytułu umowy. 3. Skorzystanie przez Zamawiającego z prawa opcji, o którym mowa w ust. 1 i realizacja przez Wykonawcę zamówienia złożonego przez Zamawiającego w ramach prawa opcji odbywać się będzie na zasadach i warunkach przewidzianych dla zamówienia podstawowego, w tym przy zastosowaniu cen wskazanych w formularzu cenowym, stanowiącym załącznik nr 1.2 do SWZ. 4. Warunkiem skorzystania z prawa opcji, o którym mowa w ust. 1 jest złożenie przez Zamawiającego pisemnego oświadczenia woli w przedmiocie skorzystania z prawa opcji w określonym przez niego zakresie z wyprzedzeniem nie krótszym niż czas niezbędny na dokonanie zmian przez Wykonawcę, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. Zamawiający z prawa opcji w okresie obowiązywania umowy może skorzystać wielokrotnie. 5. Prawo opcji, o którym mowa w ust. 1 jest uprawnieniem Zamawiającego, z którego Zamawiający może, ale nie musi skorzystać w okresie realizacji umowy. W przypadku nieskorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia z tego tytułu. Skorzystanie przez Zamawiającego z prawa opcji powoduje, iż Wykonawca zobowiązany jest realizować dotychczasowy przedmiot umowy powiększony o czynności przewidziane dla prawa opcji (powiększony zakres czynności).