624911-2026 - Wettbewerb
Polen – Bauarbeiten – Budowa Obwodnicy Ostrołęki w podziale na dwie części. Część I: Budowa Obwodnicy Ostrołęki - etap II od km 4+738 do km 7+064,20 Część II: Budowa Obwodnicy Ostrołęki - etap III od km 3+532 do km 4+738
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Bauleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelBudowa Obwodnicy Ostrołęki w podziale na dwie części. Część I: Budowa Obwodnicy Ostrołęki - etap II od km 4+738 do km 7+064,20 Część II: Budowa Obwodnicy Ostrołęki - etap III od km 3+532 do km 4+738
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest: Budowa Obwodnicy Ostrołęki w podziale na dwie części. Część I: Budowa Obwodnicy Ostrołęki - etap II od km 4+738 do km 7+064,20 Część II: Budowa Obwodnicy Ostrołęki - etap III od km 3+532 do km 4+738. Realizacja zamówienia podlega prawu polskiemu, w tym w szczególności ustawie z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane, ustawie z dnia 23 kwietnia 1964r. Kodeks cywilny i ustawie z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych. KAŻDA CZĘŚĆ STANOWI ODDZIELNE ZAMÓWIENIE. Wykonawca może złożyć jedną ofertę na wykonanie każdej z ww. części przedmiotu zamówienia. Jednemu Wykonawcy mogą zostać udzielone zamówienia na wszystkie części. 2. Szczegółowy opis realizacji przedmiotu zamówienia zawierają: dokumentacja projektowa, przedmiary robót i specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót, stanowiące załączniki do SWZ. 3. WYMAGANIA DOTYCZĄCE DOSTĘPNOŚCI W KONTEKŚCIE USTAWY O ZAPEWNIENIU DOSTĘPNOŚCI DLA OSÓB ZE SZCZEGÓLNYMI POTRZEBAMI: Zamawiający jako realizator zadania publicznego ma ustawowy obowiązek, by w obiekcie publicznym (a jest nim niniejsza droga) kierując się zasadą równości szans i niedyskryminacji osób we wszystkich dziedzinach, uwzględniać wymogi uniwersalnego projektowania z przeznaczeniem dla wszystkich użytkowników, jak i obowiązki wynikające z ustawy o zapewnieniu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami. Dokumentacja techniczna spełnia wymagania w zakresie dostępności dla osób niepełnosprawnych oraz jest projektowana z przeznaczeniem dla wszystkich użytkowników (uniwersalne projektowanie), zgodnie z przepisami ustawy Prawo budowlane oraz przepisami wykonawczymi. 4. ŹRÓDŁO FINANSOWANIA: I. Część I: Budowa Obwodnicy Ostrołęki - etap II od km 4+738 do km 7+064,20. Środki własne budżetu Powiatu Ostrołęckiego. Inwestycja przewidziana jest do dofinansowania ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, ponadto Powiat Ostrołęcki ubiega się o dotację celową z budżetu Województwa Mazowieckiego a także pomoc finansową gminy Lelis. II. Część II: Budowa Obwodnicy Ostrołęki - etap III od km 3+532 do km 4+738. Środki własne budżetu Powiatu Ostrołęckiego. Powiat Ostrołęcki ubiega się o dotację celową z budżetu Województwa Mazowieckiego a także pomoc finansową gminy Lelis. III. Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego na podstawie art. 257 ustawy Pzp, jeżeli środki publiczne, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostaną mu przyznane. 5. Zamawiający nie przewiduje aukcji elektronicznej. 6. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych oraz w postaci katalogów elektronicznych. 7. Zamawiający nie prowadzi postępowania w celu zawarcia umowy ramowej. 8. Zamawiający nie zastrzega możliwości ubiegania się o udzielenie zamówienia wyłącznie przez Wykonawców, o których mowa w art. 94 ustawy Pzp. 9. Zamawiający nie określa dodatkowych wymagań związanych z zatrudnianiem osób, o których mowa w art. 96 ust. 2 pkt 2 ustawy Pzp. 10. Zamawiający nie wymaga w niniejszym postępowaniu przedmiotowych środków dowodowych. 11. OKRES GWARANCJI i RĘKOJMI ZA WADY: Zamawiający wymaga od Wykonawcy udzielenia gwarancji jakości na wykonane roboty na okres min. 60 miesięcy, licząc od dnia podpisania protokołu końcowego odbioru. Okres rękojmi jest równy okresowi gwarancji. Okres gwarancji i rękojmi za wady jest jednym z kryteriów oceny ofert (dotyczy każdej z części postępowania). 12. Zamawiający nie przewiduje udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 i 8 ustawy Pzp. 13. Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym w postępowaniu. Tam, gdzie w SWZ wraz z załącznikami, użyto określeń wskazujących na znaki towarowe, patenty lub na pochodzenie, źródła, lub szczególny proces, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego Wykonawcę, albo określeń odnoszących się do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 ustawy Pzp, Zamawiający dopuszcza oferowanie materiałów lub rozwiązań równoważnych opisywanym, pod warunkiem, że zagwarantują one realizację robót w zgodzie z wydanym pozwoleniem na budowę / zezwoleniem na realizację inwestycji drogowej / innym dokumentem z Prawa budowlanego uprawniającym do realizacji robót budowlanych oraz zapewnią uzyskanie parametrów technicznych nie gorszych od założonych w SWZ. 14. Zamawiający informuje, że złożenie oferty nie musi być poprzedzone odbyciem wizji lokalnej lub sprawdzeniem dokumentów dotyczących zamówienia jakie znajdują się w dyspozycji Zamawiającego. Zamawiający zaleca przeprowadzenie wizji lokalnej na miejscu realizacji przedmiotu zamówienia. Wizja lokalna jest fakultatywna, może odbyć się w dowolnym terminie przed upływem terminu składania ofert, bez udziału Zamawiającego. 15. Wykonawca może powierzyć wykonanie części zamówienia podwykonawcy (podwykonawcom). Zamawiający nie zastrzega obowiązku osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowych części zamówienia. Wymagania i informacje dotyczące umowy/umów o podwykonawstwo, zostały wskazane w Projektowanych postanowieniach umowy stanowiących Załącznik nr 11 do SWZ. 16. Wszystkie koszty związane z uczestnictwem w postępowaniu, w szczególności z przygotowaniem i złożeniem oferty ponosi Wykonawca składający ofertę. Zamawiający nie przewiduje zwrotu kosztów udziału w postępowaniu. 17. Wykonawca będzie związany ofertą przez okres 90 dni, tj. do dnia 03.01.2027 r. Bieg terminu związania ofertą rozpoczyna się wraz z upływem terminu składania ofert. 18. Wykonawca, przed podpisaniem umowy zobowiązany jest do wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy w wysokości 5 % ceny całkowitej podanej w ofercie w formach, o których mowa w art. 450 ust. 1 ustawy Pzp (dotyczy każdej części przedmiotu zamówienia). 19. Pozostałe informacje, w tym w zakresie RODO zawarte są w SWZ.
Interne KennungDT.252.I.12.2026
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des Verfahrens1. Zamawiający przewiduje zastosowanie tzw. procedury odwróconej, o której mowa w art. 139 ust. 1 ustawy Pzp, tj. Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 2. Ofertę składa się na Formularzu Ofertowym - zgodnie z Załącznikiem nr 1 do SWZ. Wraz z ofertą Wykonawca jest zobowiązany złożyć: 1) Jednolity Europejski Dokument Zamówienia (JEDZ), o którym mowa w Rozdziale X ust. 3 SWZ; 2) zobowiązanie innego podmiotu, oraz oświadczenie w formie Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia (JEDZ), o których mowa w Rozdziale XII ust. 2, pkt 1) oraz 2) SWZ (jeżeli dotyczy); 3) oświadczenie Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, o którym mowa w art. 117 ust. 4 ustawy Pzp (jeżeli dotyczy); 4) oświadczenie Wykonawcy/Wykonawcy wspólnie ubiegającego się o udzielenie zamówienia dotyczące przesłanek wykluczenia z art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie oraz art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego; 5) oświadczenie podmiotu udostępniającego zasoby dotyczące przesłanek wykluczenia z art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie oraz art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (jeżeli dotyczy); 6) oryginał gwarancji lub poręczenia, jeśli wadium wnoszone jest w innej formie niż pieniądz; 7) dokumenty, z których wynika prawo do podpisania oferty; odpowiednie pełnomocnictwa (jeżeli dotyczy). 3. Ofertę, oświadczenie, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp, podmiotowe środki dowodowe, pełnomocnictwa, zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby sporządza się w postaci elektronicznej, w ogólnie dostępnych formatach danych zgodnych z Załącznikiem Nr 2 do „Rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie Krajowych Ram Interoperacyjności, minimalnych wymagań dla rejestrów publicznych i wymiany informacji w postaci elektronicznej oraz minimalnych wymagań dla systemów teleinformatycznych”. Zamawiający rekomenduje wykorzystanie formatów: .pdf .doc .docx .xls .xlsx .jpg (.jpeg) ze szczególnym wskazaniem na .pdf. W celu ewentualnej kompresji danych Zamawiający rekomenduje wykorzystanie jednego z formatów: a) .zip, b) .7Z. Ofertę oraz Jednolity Europejski Dokument Zamówienia (JEDZ) składa się, pod rygorem nieważności, w formie elektronicznej (tj. opatrzonej kwalifikowanym podpisem elektronicznym). 4. PODSTAWY WYKLUCZENIA: 1) Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się Wykonawców, w stosunku do których zachodzi którakolwiek z okoliczności wskazanych: 1) w art. 108 ust. 1 ustawy Pzp oraz w art. 109 ust. 1 pkt 1), 4), 5) ,7) ustawy Pzp a także na postawie art. 5k rozporządzenia Rady (UE) Nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie, dalej rozporządzenie nr 833/2014, w brzmieniu nadanym rozporządzeniem Rady (UE) 2022/576 w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 wraz z późn. zm.oraz art. 7 ust.1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego. 5. Postępowanie prowadzone jest w języku polskim, przy użyciu środków komunikacji elektronicznej za pośrednictwem narzędzia w postaci Platformy Zakupowej (zwanej dalej Platformą) pod adresem: https://platformazakupowa.pl/transakcja/1331094 6. Komunikacja w postępowaniu o udzielenie zamówienia, w tym składanie ofert, wymiana informacji oraz przekazywanie dokumentów lub oświadczeń między Zamawiającym a Wykonawcą, z uwzględnieniem wyjątków określonych w ustawie Pzp, odbywa się przy użyciu środków komunikacji elektronicznej. We wszelkiej korespondencji związanej z niniejszym postępowaniem Zamawiający i Wykonawcy posługują się numerem przedmiotowego postępowania. 7. Zamawiający, zgodnie z Rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2020r. w sprawie sposobu sporządzania i przekazywania informacji oraz wymagań technicznych dla dokumentów elektronicznych oraz środków komunikacji elektronicznej w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursie, określa niezbędne wymagania sprzętowo – aplikacyjne umożliwiające pracę na platformazakupowa.pl t.j: 1) stały dostęp do sieci Internet o gwarantowanej przepustowości nie mniejszej niż 2 Mbit/s, 2) komputer klasy PC lub MAC o następującej konfiguracji: pamięć min. 2 GB Ram, procesor Intel IV 2 GHZ lub jego nowsza wersja, jeden z systemów operacyjnych - MS Windows 7, Mac Os x 10 4, Linux, lub ich nowsze wersje, 3) zainstalowana przeglądarka internetowa obsługująca Javascript np.: EDGE, Chrome, FireFox, w najnowszej dostępnej wersji, z włączoną obsługą języka Javascript, akceptująca pliki typu „cookies” lub możliwością korzystania z lokalnej pamięci przeglądarki, 4) komunikacja z platformazakupowa.pl jest szyfrowana z wykorzystaniem protokołu TLS 1.3. 5) czas odbioru danych przez platformę zakupową jest zsynchronizowany z czasem urzędowym obowiązującym w Polsce wyznaczonym przez serwery czasu Głównego Urzędu Miar z użyciem protokołu NTP. 8. Więcej informacji o sposobie komunikacji oraz osobach uprawnionych do porozumiewania się z Wykonawcami znajduje się w SWZ. 9. Zamawiający przewiduje zmiany umowy zgodnie ze SWZ praz Projektowanymi postanowieniami umowy.
Zweck
Art des AuftragsBauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45000000 Bauarbeiten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45233120 Straßenbauarbeiten
5. Los
LosLOT-0001
TitelCzęść I: Budowa Obwodnicy Ostrołęki - etap II od km 4+738 do km 7+064,20
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest: Budowa Obwodnicy Ostrołęki w podziale na dwie części. Część I: Budowa Obwodnicy Ostrołęki - etap II od km 4+738 do km 7+064,20. Zakres rzeczowy zamówienia obejmuje wszystkie prace, czynności i roboty konieczne dla wykonania zadania inwestycyjnego, w tym następujące elementy: I. BRANŻA DROGOWA: 1) Roboty przygotowawcze 2) Roboty ziemne 3) Odwodnienie korpusu drogowego 4) Podbudowy 5) Nawierzchnie 6) Roboty wykończeniowe 7) Oznakowanie dróg i urządzenia bezpieczeństwa ruchu 8) Elementy ulic 9) Zieleń drogowa II. BRANŻA ELEKTRYCZNA: 1) Budowa kablowej sieci oświetleniowej 2) Usunięcie kolizji z siecią elektroenergetyczną WN 3) Usunięcie kolizji z siecią elektroenergetyczną nN 4) Usunięcie kolizji z siecią elektroenergetyczną SN III. BRANŻA SANITARNA: 1) Usunięcie kolizji z siecią wodociągową IV. BRANŻA TELEKOMUNIKACYJNA 1) Budowa kanału technologicznego
Interne KennungCzęść I: Budowa Obwodnicy Ostrołęki - etap II od km 4+738 do km 7+064,20
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45233120 Straßenbauarbeiten, 45233253 Oberbauarbeiten für Fußwege, 45233222 Straßenpflaster- und Asphaltarbeiten, 45100000 Baureifmachung, 45112000 Aushub- und Erdbewegungsarbeiten, 45111200 Baureifmachung und Abräumung, 45233000 Bauarbeiten, Fundamentierungsarbeiten und Oberbauarbeiten für Fernstraßen und Straßen, 45231000 Bauarbeiten für Rohrleitungen, Fernmelde- und Stromleitungen, 45231400 Bauarbeiten für Starkstromleitungen, 45316000 Installation von Beleuchtungs- und Signalanlagen, 45233200 Diverse Oberbauarbeiten, 45232452 Entwässerungsarbeiten, 45232451 Entwässerungs- und Oberflächenarbeiten, 34922100 Straßenmarkierungen, 44423400 Schilder und Zubehör, 45233140 Straßenarbeiten, 45231600 Bauarbeiten für Übertragungsnetz
LosLOT-0002
TitelCzęść II: Budowa Obwodnicy Ostrołęki - etap III od km 3+532 do km 4+738
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest: Budowa Obwodnicy Ostrołęki w podziale na dwie części. Część II: Budowa Obwodnicy Ostrołęki - etap III od km 3+532 do km 4+738. Zakres rzeczowy zamówienia obejmuje wszystkie prace, czynności i roboty konieczne dla wykonania zadania inwestycyjnego, w tym następujące elementy: I. BRANŻA DROGOWA: 1) Roboty przygotowawcze 2) Roboty ziemne 3) Odwodnienie korpusu drogowego 4) Podbudowy 5) Nawierzchnie 6) Roboty wykończeniowe 7) Oznakowanie dróg i urządzenia bezpieczeństwa ruchu 8) Elementy ulic 9) Zieleń drogowa II. BRANŻA ELEKTRYCZNA: 1) Budowa kablowej sieci oświetleniowej 2) Usunięcie kolizji z siecią elektroenergetyczną WN 3) Usunięcie kolizji z siecią elektroenergetyczną nN III. BRANŻA TELEKOMUNIKACYJNA 1) Budowa kanału technologicznego 2) Usunięcie kolizji z siecią ORANGE
Interne KennungCzęść II: Budowa Obwodnicy Ostrołęki - etap III od km 3+532 do km 4+738
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45233120 Straßenbauarbeiten, 45233253 Oberbauarbeiten für Fußwege, 45233222 Straßenpflaster- und Asphaltarbeiten, 45100000 Baureifmachung, 45112000 Aushub- und Erdbewegungsarbeiten, 45111200 Baureifmachung und Abräumung, 45233000 Bauarbeiten, Fundamentierungsarbeiten und Oberbauarbeiten für Fernstraßen und Straßen, 45316000 Installation von Beleuchtungs- und Signalanlagen, 45233200 Diverse Oberbauarbeiten, 45232452 Entwässerungsarbeiten, 45232451 Entwässerungs- und Oberflächenarbeiten, 34922100 Straßenmarkierungen, 44423400 Schilder und Zubehör, 45233140 Straßenarbeiten, 45231600 Bauarbeiten für Übertragungsnetz, 45231000 Bauarbeiten für Rohrleitungen, Fernmelde- und Stromleitungen, 45231400 Bauarbeiten für Starkstromleitungen