See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: „SERVICII DE REPARATII SI INTRETINERE PARC AUTO”
Beschreibung: Servicii de reparare si intretinere autovehicule, la locatiile prestatorilor, care trebuie sa fie in localitatea aferenta lotului, specificata in caietul de sarcini; a)Termenul pana la care operatorii economici pot transmite solicitarile de clarificari/informatii suplimentare inainte de data limita de depunere a ofertelor este de 15 zile; b)Termenul limită in care va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitărilor de clarificare/informatiilor suplimentare, va fi cu 10 zile (daca este cazul ), inainte de termenul limita de depunere a ofertelor.
Interne Kennung: 18264803_2026_PAAPD1626507
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 50112000 Reparatur und Wartung von Personenwagen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Lotul 1 – Sediu ABA OLT si SGA Valcea
Beschreibung: Asigurarea serviciilor de reparatii si intretinere a autovehiculelor din parcul auto Estimarea valorii totale a achizitiilor pentru intreaga durata a acordului-cadru Lotul 1 – sediu ABA Olt si SGA Valcea valoare estimata este de 530.600 lei , reprezentand 39 interventii pentru revizie tehnica ( RT) , 39 interventii pentru reparatii accidentale ( RA) si 39 de interventii pentru ITP. Total 117 interventii ; Valoarea estimata Acord Cadru : Maxim – (24 luni ): 530.600 lei ; Minim – ( 3 luni ): 66.325 lei - estimări ale cantităților minime și maxime ale acordului-cadru : Minim (3 luni) – 15 interventii (66.325) lei ; Maxim ( 24 luni ) -117 interventii (530.600 lei); - estimări ale cantităților minime și maxime ale unui singur contract subsecvent: Minim : (3 luni)- 15 interventii (66.325 lei) ; Maxim (9 luni) 44 interventii(198.975 lei ).
Interne Kennung: 1
Los: LOT-0002
Titel: Lotul 2 – SGA OLT
Beschreibung: Asigurarea serviciilor de reparatii si intretinere a autovehiculelor din parcul auto Estimarea valorii totale a achizitiilor pentru intreaga durata a acordului-cadru Lotul 2 – SGA OLT valoare estimata este de 169.000 lei , reprezentand 19 interventii pentru revizia tehnica ( RT) , 19 interventii pentru reparatii accidentale ( RA) si 19 interventii pentru ITP. Total 57 interventii. Valoarea estimata Acord Cadru : Maxim – (24 luni) : 169.000 lei; Minim – (3 luni) : 21.125 lei. - estimări ale cantităților minime și maxime ale acordului-cadru : Minim – (3 luni) - 7 interventii ( 21.125 lei) ; Maxim – ( 24 luni ) - 57 interventii (169.000 lei); - estimări ale cantităților minime și maxime ale unui singur contract subsecvent: Minim - ( 3 luni) - 7 interventii ( 21.125 lei ) ; Maxim - ( 9 luni ) - 21 interventii ( 63.375 lei ).
Interne Kennung: 2
Los: LOT-0003
Titel: Lotul 3 – SGA SIBIU
Beschreibung: Asigurarea serviciilor de reparatii si intretinere a autovehiculelor din parcul auto Estimarea valorii totale a achizitiilor pentru intreaga durata a acordului-cadru Lotul 3 - SGA SIBIU valoare estimata este de 250.000 lei , reprezentand 13 interventii pentru revizia tehnica ( RT) , 13 interventii pentru reparatii accidentale ( RA) si 13 interventii pentru ITP. Total 39 interventii. Valoarea estimata Acord Cadru : Maxim – (24 luni) : 250.000 lei; Minim – ( 3 luni ) : 31.250 lei; - estimări ale cantităților minime și maxime ale acordului-cadru : Minim – ( 3 luni ) –5 interventii ( 31.250 lei ) ; Maxim – (24 luni) - 39 interventii ( 250.000 lei); - estimări ale cantităților minime și maxime ale unui singur contract subsecvent: Minim – ( 3 luni ) - 5 interventii ( 31.250 lei) ; Maxim - ( 9 luni ) - 15 interventii ( 93.750 lei ).
Interne Kennung: 3
Haupteinstufung (cpv): 50112200 Wartung von Personenwagen
Los: LOT-0004
Titel: Lotul 4 – SGA BRASOV
Beschreibung: Asigurarea serviciilor de reparatii si intretinere a autovehiculelor din parcul auto Estimarea valorii totale a achizitiilor pentru intreaga durata a acordului-cadru Lotul 4 - SGA BRASOV valoare estimata este de 362.320 lei , reprezentand 26 interventii pentru revizia tehnica ( RT) ,26 interventii pentru reparatii accidentale ( RA) si 26 interventii pentru ITP. Total 78 interventii. Valoarea estimata Acord Cadru : Maxim – 24 luni ; 362.320 lei ; Minim - 3 luni : 45.290 lei. - estimări ale cantităților minime și maxime ale acordului-cadru : Minim - ( 3 luni) – 10 interventii - ( 45.290 lei ) ; maxim ( 24 luni ) - 78 interventii (362.320 lei); - estimări ale cantităților minime și maxime ale unui singur contract subsecvent: Minim – ( 3 luni ) - 10 interventii ( 45.290 lei ); Maxim – ( 9 luni ) - 30 interventii ( 135.870 lei ).
Interne Kennung: 4
Los: LOT-0005
Titel: Lotul 5 – SGA COVASNA
Beschreibung: Asigurarea serviciilor de reparatii si intretinere a autovehiculelor din parcul auto Estimarea valorii totale a achizitiilor pentru intreaga durata a acordului-cadru Lotul 5 – SGA COVASNA valoarea estimata este de 130.000 lei, reprezentand 12 interventii pentru revizia tehnica ( RT) , 12 interventii pentru reparatii accidentale ( RA) si 12 interventii pentru ITP. Total 36 interventii. Valoarea estimata Acord Cadru : Maxim – 24 luni : 130.000 lei ; Minim - 3 luni : 16.250 lei; - estimări ale cantităților minime și maxime ale acordului-cadru : Minim - ( 3 luni ) – 5 interventii ( 16.250 lei ) ; maxim – ( 24 luni ) - 36 interventii(130.000 lei ); - estimări ale cantităților minime și maxime ale unui singur contract subsecvent; Minim - ( 3 luni ) - 5 interventii ( 16.250 lei ) ; Maxim – ( 9 luni ) - 14 interventii ( 48.750 lei ).
Interne Kennung: 5
Los: LOT-0006
Titel: Lotul 6 – SGA HARGHITA
Beschreibung: Asigurarea serviciilor de reparatii si intretinere a autovehiculelor din parcul auto Estimarea valorii totale a achizitiilor pentru intreaga durata a acordului-cadru Lotul 6 – SGA HARGHITA valoare estimata este de 221.000 lei, reprezentand 14 interventii pentru revizia tehnica ( RT) ,14 interventii pentru reparatii accidentale ( RA) si 14 interventii pentru ITP. Total 42 interventii. Valoarea estimata Acord Cadru : Maxim – 24 luni : 221.000 lei ; Minim - 3 luni : 27.625 lei. - estimări ale cantităților minime și maxime ale acordului-cadru : Minim ( 3 luni ) – 5 interventii ( 27.625 lei ) ; Maxim – ( 24 luni ) - 42 interventii (221.000 lei); - estimări ale cantităților minime și maxime ale unui singur contract subsecvent: Minim – ( 3 luni ) - 5 interventii ( 27.625 lei ) ; Maxim – ( 9 luni ) - 16 interventii ( 82.875 lei).
Interne Kennung: 6