2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zakup mobilnego rozdrabniacza dwuwałowego
Beschreibung: 1.Przedmiotem zamówienia jest mobilny rozdrabniacz dwuwałowy z silnikiem spalinowym. 2.Rozdrabniacz przeznaczony do wstępnego przetwarzania wszelkiego rodzaju materiałów: odpadów komunalnych i biodegradowalnych, budowlanych, palet, gruzu, pozostałości wycinki drzew, korzeni, materiałów wielkogabarytowych. 3.Wymagania przedmiotu zamówienia: 1)fabrycznie nowy mobilny rozdrabniacz dwuwałowy – zwany dalej „urządzeniem”, 2)funkcje technologiczne: urządzenie powinno umożliwić rozdrobnienie frakcji: a) z odpadów komunalnych, b) z odpadów przemysłowych, c) z odpadów budowlanych, d) z odpadów posortowniczych, e) z biomasy, 3) dostarczenie wraz z zamówieniem wymaganej do obsługi instrukcji w języku polskim oraz instrukcji DTR z niezbędnymi certyfikatami oraz deklaracjami spełnienia przez urządzenie odpowiednich norm, 4) przeszkolenie osób wskazanych przez Zamawiającego w zakresie obsługi urządzenia. 4. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, w tym wykaz minimalnych wymaganych parametrów techniczno-użytkowych stanowi Załącznik Nr 1 do SWZ.
Interne Kennung: ZZOWR.271.27.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1.Zamawiający wyklucza z postępowania: 1) wykonawców, którzy nie wykazali, spełnienia warunków udziału w postępowaniu, o którym mowa w pkt 6.1. SWZ; 2) wykonawców, którzy nie wykazali, że nie zachodzą wobec nich przesłanki określone w art. 108 ust. 1 ustawy Pzp; 2. Zamawiający informuje, że wykluczeniu podlega wykonawca: 1) w okolicznościach wskazanych w art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego, (Dz. U. poz. 835), z uwzględnieniem początku okresu wykluczenia wskazanego w art 22 pkt 1 tej ustawy. Zamawiający informuje również, że osoba lub podmiot podlegające wykluczeniu na podstawie art. 7 ust. 1, które w okresie tego wykluczenia ubiegają się o udzielenie zamówienia publicznego lub biorą udział w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego, podlegają karze pieniężnej w wysokości do 20 000 000 zł. Wykonawca składając ofertę potwierdza jednocześnie, że znane są mu przepisy ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego, w szczególności art. 7 oraz art. 22 tej ustawy oraz potwierdza, że nie zachodzą wobec niego przesłanki wykluczenia wskazane w art. 7 tej ustawy; 2) należących do którejkolwiek kategorii podmiotów wymienionych w art. 5k ust. 1rozporządzenia Rady (UE) 833/2014 w brzmieniu nadanym rozporządzeniem 2022/576., 3. Zamawiający przewiduje zastosowanie procedury określonej w art. 139 ustawy PZP. 4. Zamawiający nie wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę i podwykonawcę na podstawie umowy o pracę. 5. Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. W takim przypadku: 1) Warunek dotyczący zdolności technicznej lub zawodowej wskazany w pkt 6.1.4 SWZ jest spełniony, jeżeli co najmniej jeden z wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia posiada wymagane doświadczenie; 2) wykonawcy są zobowiązani ustanowić pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. Pełnomocnictwo powinno być złożone wraz z ofertą. 6. Zamawiający, określa niezbędne wymagania sprzętowo aplikacyjne umożliwiające pracę na Platformie e-Zamówienia tj.: 1) Maksymalny rozmiar plików przesyłanych za pośrednictwem „Formularzy do komunikacji” wynosi 150 MB (wielkość ta dotyczy plików przesyłanych jako załączniki do jednego formularza). 2) Minimalne wymagania techniczne dotyczące sprzętu używanego w celu korzystania z usług Platformy e-Zamówienia oraz informacje dotyczące specyfikacji połączenia określa § 12 Regulamin Platformy e-Zamówienia, a mianowicie: 3) W celu prawidłowego korzystania z usług Platformy e-Zamówienia wymagany jest: a) Komputer PC: -parametry minimum: Intel Core2 Duo, 2 GB RAM, HD, - zainstalowany jeden z poniższych systemów operacyjnych: MS Windows 7 lub nowszy, OSX/Mac OS 10.10, Ubuntu 14.04, - zainstalowana jedna z poniższych przeglądarek: Chrome 66.0 lub nowsza, Firefox 59.0 lub nowszy, Safari 11.1 lub nowsza, Edge 14.0 i nowsze, albo b) Tablet/Telefon: - parametry minimum: 4 rdzenie procesora, 2GB RAM, Android 6.0 Marshmallow, iOS 10.3, - przeglądarka Chrome 61 lub nowsza. 4) Dla skorzystania z pełnej funkcjonalności może być konieczne włączenie w przeglądarce obsługi protokołu bezpiecznej transmisji danych SSL, obsługi Java Script oraz cookies; 5) Specyfikacja połączenia, formatu przesyłanych danych oraz kodowania i oznaczania czasu odbioru danych: a) specyfikacja połączenia – formularze udostępnione są za pomocą protokołu TLS 1.2, b) format danych oraz kodowanie: formularze dostępne są w formacie HTML z kodowaniem UTF-8, c) oznaczenia czasu odbioru danych: wszelkie operacje opierają się o czas serwera i dane zapisywane są z dokładnością co do sekundy. 7. Szczegółowe informacje o środkach komunikacji elektronicznej zawiera rozdział 11 SWZ. 8. Oferta oraz oświadczenie, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy PZP, składa się, pod rygorem nieważności, w formie elektronicznej. 9. Szczegółowe warunki dotyczące postępowania o udzielenie zamówienia publicznego są określone w SWZ, która zawiera szczegółowe informacje dotyczące przedmiotu zamówienia, warunków postępowania o udzielenie zamówienia (pełny opis procedury), warunków uczestnictwa wykonawców w postępowaniu, kryteriów oceny ofert oraz wszelkie informacje potrzebne do prawidłowego sporządzenia i złożenia oferty przez wykonawców. SWZ dostępna jest na stronie internetowej prowadzonego postępowania, o której mowa w SWZ.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 42996100 Zerkleinerungsmaschinen
5. Los
Los: LOT-0001