2. Verfahren
Verfahren
Titel: Ochrona bioróżnorodności i poprawa stanu obszarów cennych przyrodniczo w świerklanieckim parku
Beschreibung: 1) Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie i wykonanie robót lub usług w ramach zadania pn. „Ochrona bioróżnorodności i poprawa stanu obszarów cennych przyrodniczo w świerklanieckim parku”. 2) Zakres prac obejmuje: a) Etap I Prace na cieku wodnym południowym – tzw. rów świerklaniecki, b) Etap II Prace na cieku wodnym północnym, c) Etap III Prace na terenie małego stawu, d) Etap IV Oczyszczenie, przywrócenie stanu pierwotnego, wykoszenie fosy i łącznika ze stawem, e) Etap V „Łapacze” substancji powierzchniowych, f) Etap VI „Łapacze” rumoszu, g) Etap VII Zabudowanie budek dla zwierząt, h) Etap VIII Wykonanie ścieżki dydaktycznej, i) Etap IX Wykonanie małej architektury w parku. 3) Przedmiot zamówienia oraz warunki jego realizacji określają szczegółowo: a) Program funkcjonalno-użytkowy z rysunkami; b) Projektowane postanowienia umowy; c) Raport z badań prób wody oraz osadów dennych z cieków i stawu w Parku w Świerklańcu; d) Pozwolenie Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Katowicach na prowadzenie części prac. 4) Prace projektowe oraz budowlane należy wykonać z uwzględnieniem zasad uniwersalnego projektowania oraz przeznaczenia dla wszystkich użytkowników, w tym osób z niepełnosprawnościami. 5) Jeżeli w dokumentach zamówienia zostały wskazane znaki towarowe, patenty, pochodzenie, źródła lub szczególne procesy, charakteryzujące produkty, materiały, rozwiązania lub usługi dostarczane przez konkretnego wykonawcę, producenta, lub normy oraz inne odniesienia, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 lub ust. 3 ustawy, należy traktować je jako przykładowe, natomiast Zamawiający dopuszcza oferowanie materiałów lub rozwiązań równoważnych. a) Za równoważne uważa się materiały, urządzenia lub rozwiązania o parametrach nie gorszych od wymaganych, a jeżeli parametry minimalne nie zostały określone, należy przez to rozumieć materiały, urządzenia lub rozwiązania o parametrach zbliżonych, nadające się do zapotrzebowanego zastosowania, w tym pod względem tożsamości funkcji, rodzaju i jakości materiałów oraz danych technicznych. 6) Zamawiający dopuszcza możliwość składania ofert częściowych zgodnie z poniższym podziałem: a) Część 1 obejmująca etapy: b) Etap I Prace na cieku wodnym południowym – tzw. rów świerklaniecki, c) Etap II Prace na cieku wodnym północnym, d) Etap III Prace na terenie małego stawu, e) Etap IV Oczyszczenie, przywrócenie stanu pierwotnego, wykoszenie fosy i łącznika ze stawem, f) Etap V „Łapacze” substancji powierzchniowych, g) Etap VI „Łapacze” rumoszu, h) Część 2 obejmująca etapy: i) Etap VII Zabudowanie budek dla zwierząt, j) Etap VIII Wykonanie ścieżki dydaktycznej, k) Etap IX Wykonanie małej architektury w parku. 7) Wykonawca może złożyć ofertę na jedną lub dwie części zamówienia. 8) Zamawiający nie ogranicza liczby części, które można udzielić temu samemu Wykonawcy. 9) Zamawiający przewiduje możliwość odbycia wizji lokalnej. Wykonawca przeprowadza wizję lokalną we własnym zakresie (Park jest miejscem ogólnie dostępnym, więc przeprowadzenie wizji lokalnej nie wymaga udziału Zamawiającego). 10) Zamawiający nie wymaga składania przedmiotowych środków dowodowych. 11) Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych. 12) Wykonawca może powierzyć wykonanie części zamówienia podwykonawcy. 13) Zamawiający nie zastrzega obowiązku osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowych zadań. 14) Zamówienie jest współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Funduszy Europejskich dla Śląskiego 2021-2027.
Vorherige Bekanntmachung: 250532-2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1) Do czynności podejmowanych przez Zamawiającego i Wykonawców w postępowaniu o udzielenie zamówienia stosuje się przepisy ustawy Pzp oraz aktów wykonawczych wydanych na jej podstawie. 2) Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. 3) W przypadku wspólnego ubiegania się o udzielenie zamówienia, Wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo do reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. 4) Wykonawca może w celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu, w stosownych sytuacjach oraz w odniesieniu do konkretnego zamówienia, lub jego części, polegać na zdolnościach technicznych lub zawodowych lub sytuacji finansowej lub ekonomicznej podmiotów udostępniających zasoby, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków prawnych. 5) Wykonawca, który polega na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby, składa, wraz z ofertą, zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji danego zamówienia lub inny podmiotowy środek dowodowy potwierdzający, że Wykonawca realizując zamówienie, będzie dysponował niezbędnymi zasobami tych podmiotów. 6) W postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami odbywa się przy użyciu Platformy przetargowej lub za pośrednictwem poczty elektronicznej (z wyłączeniem złożenia oferty oraz podmiotowych środków dowodowych).
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90722000 Umweltsanierung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90913000 Tank- und Behälterreinigung, 45111200 Baureifmachung und Abräumung, 45111291 Erschließungsarbeiten, 45112710 Landschaftsgärtnerische Bauleistungen für Grünanlagen, 45112320 Landgewinnungsarbeiten, 45200000 Komplett- oder Teilbauleistungen im Hochbau sowie Tiefbauarbeiten, 45222000 Oberbauarbeiten, außer Brücken, Tunneln, Schächten und Unterführungen, 71220000 Architekturentwurf, 71221000 Dienstleistungen von Architekturbüros bei Gebäuden, 71242000 Entwurf und Gestaltung, Kostenschätzung, 71300000 Dienstleistungen von Ingenieurbüros, 79421200 Projektgestaltung, außer Projektgestaltung von Bauarbeiten, 45230000 Bauarbeiten für Rohrleitungen, Fernmelde- und Stromleitungen, für Autobahnen, Straßen, Flugplätze und Eisenbahnen; Nivellierungsarbeiten
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Ochrona bioróżnorodności i poprawa stanu obszarów cennych przyrodniczo w świerklanieckim parku - część 1
Beschreibung: 1) Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie i wykonanie robót lub usług w ramach zadania pn. „Ochrona bioróżnorodności i poprawa stanu obszarów cennych przyrodniczo w świerklanieckim parku”. 2) Zakres prac obejmuje: a) Etap I Prace na cieku wodnym południowym – tzw. rów świerklaniecki, b) Etap II Prace na cieku wodnym północnym, c) Etap III Prace na terenie małego stawu, d) Etap IV Oczyszczenie, przywrócenie stanu pierwotnego, wykoszenie fosy i łącznika ze stawem, e) Etap V „Łapacze” substancji powierzchniowych, f) Etap VI „Łapacze” rumoszu, 3) Przedmiot zamówienia oraz warunki jego realizacji określają szczegółowo: a) Program funkcjonalno-użytkowy z rysunkami; b) Projektowane postanowienia umowy; c) Raport z badań prób wody oraz osadów dennych z cieków i stawu w Parku w Świerklańcu; d) Pozwolenie Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Katowicach na prowadzenie części prac. 4) Prace projektowe oraz budowlane należy wykonać z uwzględnieniem zasad uniwersalnego projektowania oraz przeznaczenia dla wszystkich użytkowników, w tym osób z niepełnosprawnościami. 5) Jeżeli w dokumentach zamówienia zostały wskazane znaki towarowe, patenty, pochodzenie, źródła lub szczególne procesy, charakteryzujące produkty, materiały, rozwiązania lub usługi dostarczane przez konkretnego wykonawcę, producenta, lub normy oraz inne odniesienia, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 lub ust. 3 ustawy, należy traktować je jako przykładowe, natomiast Zamawiający dopuszcza oferowanie materiałów lub rozwiązań równoważnych. a) Za równoważne uważa się materiały, urządzenia lub rozwiązania o parametrach nie gorszych od wymaganych, a jeżeli parametry minimalne nie zostały określone, należy przez to rozumieć materiały, urządzenia lub rozwiązania o parametrach zbliżonych, nadające się do zapotrzebowanego zastosowania, w tym pod względem tożsamości funkcji, rodzaju i jakości materiałów oraz danych technicznych. 6) Zamawiający przewiduje możliwość odbycia wizji lokalnej. Wykonawca przeprowadza wizję lokalną we własnym zakresie (Park jest miejscem ogólnie dostępnym, więc przeprowadzenie wizji lokalnej nie wymaga udziału Zamawiającego). 7) Zamawiający nie wymaga składania przedmiotowych środków dowodowych. 8) Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych. 9) Wykonawca może powierzyć wykonanie części zamówienia podwykonawcy. 10) Zamawiający nie zastrzega obowiązku osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowych zadań. 11) Zamówienie jest współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Funduszy Europejskich dla Śląskiego 2021-2027.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45112710 Landschaftsgärtnerische Bauleistungen für Grünanlagen, 45112320 Landgewinnungsarbeiten, 45111291 Erschließungsarbeiten, 71220000 Architekturentwurf, 90913000 Tank- und Behälterreinigung
Los: LOT-0002
Titel: Ochrona bioróżnorodności i poprawa stanu obszarów cennych przyrodniczo w świerklanieckim parku - część 2
Beschreibung: 1) Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie i wykonanie robót lub usług w ramach zadania pn. „Ochrona bioróżnorodności i poprawa stanu obszarów cennych przyrodniczo w świerklanieckim parku”. 2) Zakres prac obejmuje: Etap VII Zabudowanie budek dla zwierząt, Etap VIII Wykonanie ścieżki dydaktycznej, Etap IX Wykonanie małej architektury w parku. 3) Przedmiot zamówienia oraz warunki jego realizacji określają szczegółowo: a) Program funkcjonalno-użytkowy z rysunkami; b) Projektowane postanowienia umowy; c) Raport z badań prób wody oraz osadów dennych z cieków i stawu w Parku w Świerklańcu; d) Pozwolenie Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Katowicach na prowadzenie części prac. 4) Prace projektowe oraz budowlane należy wykonać z uwzględnieniem zasad uniwersalnego projektowania oraz przeznaczenia dla wszystkich użytkowników, w tym osób z niepełnosprawnościami. 5) Jeżeli w dokumentach zamówienia zostały wskazane znaki towarowe, patenty, pochodzenie, źródła lub szczególne procesy, charakteryzujące produkty, materiały, rozwiązania lub usługi dostarczane przez konkretnego wykonawcę, producenta, lub normy oraz inne odniesienia, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 lub ust. 3 ustawy, należy traktować je jako przykładowe, natomiast Zamawiający dopuszcza oferowanie materiałów lub rozwiązań równoważnych. a) Za równoważne uważa się materiały, urządzenia lub rozwiązania o parametrach nie gorszych od wymaganych, a jeżeli parametry minimalne nie zostały określone, należy przez to rozumieć materiały, urządzenia lub rozwiązania o parametrach zbliżonych, nadające się do zapotrzebowanego zastosowania, w tym pod względem tożsamości funkcji, rodzaju i jakości materiałów oraz danych technicznych. 6) Zamawiający przewiduje możliwość odbycia wizji lokalnej. Wykonawca przeprowadza wizję lokalną we własnym zakresie (Park jest miejscem ogólnie dostępnym, więc przeprowadzenie wizji lokalnej nie wymaga udziału Zamawiającego). 7) Zamawiający nie wymaga składania przedmiotowych środków dowodowych. 8) Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych. 9) Wykonawca może powierzyć wykonanie części zamówienia podwykonawcy. 10) Zamawiający nie zastrzega obowiązku osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowych zadań. 11) Zamówienie jest współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Funduszy Europejskich dla Śląskiego 2021-2027.
Art des Auftrags: Bauleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45000000 Bauarbeiten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45111200 Baureifmachung und Abräumung, 45111291 Erschließungsarbeiten, 45112710 Landschaftsgärtnerische Bauleistungen für Grünanlagen, 45200000 Komplett- oder Teilbauleistungen im Hochbau sowie Tiefbauarbeiten, 45222000 Oberbauarbeiten, außer Brücken, Tunneln, Schächten und Unterführungen, 71220000 Architekturentwurf, 71221000 Dienstleistungen von Architekturbüros bei Gebäuden, 71300000 Dienstleistungen von Ingenieurbüros, 45230000 Bauarbeiten für Rohrleitungen, Fernmelde- und Stromleitungen, für Autobahnen, Straßen, Flugplätze und Eisenbahnen; Nivellierungsarbeiten