See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: El-biler til Hedensted Kommune
Beschreibung: Udbuddet vedrører indkøb og levering af elbiler til Hedensted Kommune. En stor andel af den nuværende vognpark er leaset og leasingaftalerne udløber medio 2027. Derfor forventes det, at der skal leveres ca. 75 biler august/september 2027 samt 23 biler november/december 2027. Desforuden forventes det, at der løbende i aftaleperioden vil blive behov for at udskifte/indkøbe omkring yderligere 40-50 biler.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34000000 Transportmittel und Erzeugnisse für Verkehrszwecke
Zusätzliche Einstufung (cpv): 34144900 Elektrofahrzeuge
5. Los
Los: LOT-0000
Menge: 148 Stück