625314-2026 - Ergebnis
Dänemark – Behindertenfahrzeuge, Rollstühle und dazugehörige Ausrüstung – Udbud af Kørestole
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelUdbud af Kørestole
BeschreibungUdbuddet vedrører indkøb af manuelle kørestole henholdsvis komfortkørestole og manuelle kørestole til Herning og Esbjerg Kommune. - Delaftale 1, Manuelle krydsramme kørestole sideværts sammenklappelige med mange indstillingsmuligheder. - Delaftale 2, Manuelle komfortkørestole med sædetilt.
Vorherige Bekanntmachung555510-2026
Interne Kennung774922
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33193000 Behindertenfahrzeuge, Rollstühle und dazugehörige Ausrüstung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33196200 Hilfsmittel für Behinderte, 33196100 Hilfsmittel für ältere Leute, 33193120 Rollstühle, 34000000 Transportmittel und Erzeugnisse für Verkehrszwecke
5. Los
LosLOT-0001
TitelDelaftale 1, Manuelle krydsramme kørestole, sideværts sammenklappelige med mange indstillingsmuligheder.
BeschreibungOmhandler indkøb af Manuelle krydsrammekørestole, sideværts sammenklappelig med mange indstillings muligheder, til Herning og Esbjerg Kommune.
Interne Kennung775762
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33196200 Hilfsmittel für Behinderte, 33196100 Hilfsmittel für ältere Leute, 33193000 Behindertenfahrzeuge, Rollstühle und dazugehörige Ausrüstung, 33193120 Rollstühle, 34000000 Transportmittel und Erzeugnisse für Verkehrszwecke
LosLOT-0002
TitelDelaftale 2, Manuelle komfortkørestole med sædetilt
BeschreibungDelaftalen omhandler indkøb af Manuelle komfortkørestole med sædetilt, til Herning og Esbjerg Kommune.
Interne Kennung775763