See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Raamovereenkomst Studies
Beschreibung: De afdeling Energie-Efficiëntie van het Vlaams Energiebedrijf (hierna “veb”) biedt ter ondersteuning van haar klanten diverse energiebesparende en renovatieoplossingen aan. Via deze Raamovereenkomst wil veb de opmaak van studiedossiers voor patrimonia in eigendom van of beheerd door de Opdrachtgevers, bepaald in § 2.2 van het Bestek, faciliteren. Deze studiedossiers hebben betrekking op de energetische renovatie van de gebouwschil en diverse technieken, of op een mogelijke Totaalrenovatie van gebouwen. De beoogde Opdrachtnemers voor onderhavige Raamovereenkomst zijn studiebureaus.
Interne Kennung: EE_2026_0_053
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71241000 Durchführbarkeitsstudie, Beratung, Analyse
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71310000 Technische Beratung und Konstruktionsberatung, 71336000 Unterstützende technische Tätigkeiten, 71314300 Beratung im Bereich Energieeinsparung, 71600000 Technische Tests, Analysen und Beratung, 71621000 Technische Analysen oder Beratung, 71315400 Gebäudeinspektion
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Ontwerpstudie Gebouwschil – zone West
Beschreibung: Binnen Perceel 1 en 2 Gebouwschil wordt er gekeken naar de energiebesparende maatregelen betreffende de gebouwschil van een of meerdere volumes binnen een Deelopdracht. Dit omvat onder meer de studie van het isoleren van gevels, vloeren, daken, vernieuwen van schrijnwerk of een combinatie van voorgaande. Het onderzoek naar de meest efficiënte, duurzame en kwalitatieve gebouwschilmaatregel is telkens prioritair binnen elke Deelopdracht. De Opdrachtnemer dient bij de toewijzing van een Deelopdracht telkens de bestaande situatie grondig te analyseren en dit af te toetsen met het gevraagde programma, ambitie en renovatiestrategie van de Opdrachtgever. De Opdrachtnemer heeft daarbij ook een ondersteunende rol in het definiëren van de vraagstelling en het aanvragen van mogelijke subsidies voor de Opdrachtgever.
Interne Kennung: 1
Los: LOT-0002
Titel: Ontwerpstudie Gebouwschil – zone Oost
Interne Kennung: 2
Los: LOT-0003
Titel: Ontwerpstudie Verwarmen en koelen – zone West
Beschreibung: De eerste doelstelling voor de ontwerpstudies onder Percelen 3 en 4 bestaat erin de energiebehoefte, de broeikasgasuitstoot en de exploitatiekost van de installatie maximaal te beperken, rekening houdend met de technische, functionele en budgettaire randvoorwaarden van de Deelopdracht. Tot en met Stap 1b – Haalbaarheidsstudie wordt minstens één technisch haalbaar scenario onderzocht dat maximaal inzet op hernieuwbare energie, fossielvrije warmteopwekking en een aantoonbare vermindering van de CO₂-uitstoot ten opzichte van de referentiesituatie. Bij het ontwerp mag eveneens comfort niet uit het oog verloren worden. Voor zover dit het onderwerp is van de studie en dus afhankelijk van de vraag van de Opdrachtgever, dient het hele kalenderjaar voldoende verwarming, koeling, ventilatie, sanitair warm water, … voorzien te kunnen worden, volgens de noden van de Opdrachtgever en de invulling van het gebouw, op heden of, op aangeven van de Opdrachtgever, in de toekomst (bijvoorbeeld bij een bestemmingswijziging).
Interne Kennung: 3
Los: LOT-0004
Titel: Ontwerpstudie Verwarmen en koelen – zone Oost
Interne Kennung: 4
Los: LOT-0005
Titel: Ontwerpstudie Verlichting – zone West
Beschreibung: Bij het opstellen van een ontwerpstudie verlichting gaat de kwaliteit van het lichtplan steeds voorop en dit in functie van de gezondheid, productiviteit en algemeen welzijn van de gebruikers. Aansluitend wordt er gekeken naar performante toestellen en/of een performante sturing in functie van een zo energie-efficiënt mogelijke installatie. Waar mogelijk zal uitgegaan worden van een 1-op-1-vervanging. Waar dit niet mogelijk blijkt, zal de Opdrachtnemer alle kosten die hieruit vloeien zo goed mogelijk in kaart brengen.
Interne Kennung: 5
Los: LOT-0006
Titel: Ontwerpstudie Verlichting – zone Oost
Interne Kennung: 6
Los: LOT-0007
Titel: Ontwerpstudie Hernieuwbare energie
Beschreibung: De Deelopdrachten in dit Perceel hebben als doel om onderzoek uit te voeren naar het potentieel, de technische haalbaarheid en rendabiliteit van installaties voor hernieuwbare energie op gebouwen, sites of gronden van de opdrachtgever. De focus ligt in eerste instantie op zonnepaneelinstallaties, met mogelijke uitbreiding naar elektriciteitsopslag, laadinfrastructuur en EMS (energie management systeem)/sturing.
Interne Kennung: 7
Los: LOT-0008
Titel: Ontwerpstudie Totaalrenovatie – zone West
Beschreibung: Een Totaalrenovatie verenigt meerdere disciplines uit de andere Percelen (gebouwschil P1-2, HVAC P3-4, verlichting P5-6, en hernieuwbare energie P7) in één coherent project. Hiervoor zal de Opdrachtnemer zich vergewissen in het bezit te zijn van alle nodige expertise in deze domeinen en is hij in staat de coördinatie van deze verschillende expertises op zich te nemen zodat alle partijen eenvoudig met elkaar samenwerken teneinde een vlot verloop van het project te beogen. Afhankelijk van de gecombineerde Percelen zullen de technische bepalingen en ontwerprichtlijnen van de betreffende Percelen gelden. Een Ontwerpstudie Totaalrenovatie is niet louter de som van verschillende Percelen, maar een holistische benadering van verschillende disciplines waardoor een nieuwe dimensie aan de vraag kan gegeven worden. De combinatie van de verschillende scenario’s laat toe om geen som van maatregelen te creëren maar een volledig samenhangend geheel, dat verder gaat dan zuiver energetische verbeteringen en dat het gebouw en het gebruik ervan in al haar facetten onderzoekt.
Interne Kennung: 8
Los: LOT-0009
Titel: Ontwerpstudie Totaalrenovatie – zone Oost
Interne Kennung: 9
2. Procedure
Procedure
Title: Raamovereenkomst Studies
Internal identifier: EE_2026_0_053
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 71241000 Feasibility study, advisory service, analysis
Additional classification (cpv): 71310000 Consultative engineering and construction services, 71336000 Engineering support services, 71314300 Energy-efficiency consultancy services, 71600000 Technical testing, analysis and consultancy services, 71621000 Technical analysis or consultancy services, 71315400 Building-inspection services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Internal identifier: 1
Lot: LOT-0002
Internal identifier: 2
Lot: LOT-0003
Internal identifier: 3
Lot: LOT-0004
Internal identifier: 4
Lot: LOT-0005
Internal identifier: 5
Lot: LOT-0006
Internal identifier: 6
Lot: LOT-0007
Internal identifier: 7
Lot: LOT-0008
Internal identifier: 8
Lot: LOT-0009
Internal identifier: 9