See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: ACHIZITIE DIVERSE MEDICAMENTE II
Beschreibung: ACHZITIE DE MEDICAMENTE UTILIZATE IN TRATAMENTUL PACIENTILOR INTERNATI IN CADRUL SPITALULUI DE RECUPERARE BORSA MARAMURES SI MEDICAMENTE PENTRU CARE NU AU FOST DEPUSE OFERTE LA LICITATIA DESCHISA CN 1081905. Cantitatile minime si maxime - conform caietului de sarcini si a documentului excel "CANTITATI MINIME / MAXIME"; Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor este de 15 zile.Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari in a 10 - a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor.
Interne Kennung: 3488/05.05.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33690000 Varia
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Desloratadinum Compr. Film 5 mg
Beschreibung: CONFORM ANEXEI LA CAIETUL DE SARCINI Cant min - max ( cpr. film.) 2000 - 3000 CS ; Cant min - max 4500 - 6000 AC(cpr. film )
Interne Kennung: 1
Los: LOT-0002
Titel: Alprazolamum Compr. 0,5 mg
Beschreibung: CONFORM ANEXEI LA CAIETUL DE SARCINI Cant min - max ( cpr) 1800 - 2400 CS ; Cant min - max 3000 - 6000 AC(cpr )
Interne Kennung: 2
Haupteinstufung (cpv): 33661500 Psycholeptika
Los: LOT-0003
Titel: Amoxicillinum + Acidum Clavulanicum Pulb. Pt. Sol. Inj. / Perf 1000mg / 200 mg
Beschreibung: CONFORM ANEXEI LA CAIETUL DE SARCINI Cant min - max ( flacon ) 6000 - 7500 CS ; Cant min - max 10000 - 20000 AC(flacon)
Interne Kennung: 3
Haupteinstufung (cpv): 33651000 Antiinfektiva zur systemischen Anwendung
Los: LOT-0004
Titel: Amoxicillinum + Acidum Clavulanicum Pulb. Pt. Susp. Orala 600 mg/42,9 mg/5 ml
Beschreibung: CONFORM ANEXEI LA CAIETUL DE SARCINI Cant min - max 30 - 50 ( flacon ) CS ; Cant min - max 70 - 80 AC(flacon) ;
Interne Kennung: 4
Los: LOT-0005
Titel: Amoxicillinum + Acidum Clavulanicum Pulb. Pt. Susp. Orala 400mg/57mg/5 ml
Beschreibung: CONFORM ANEXEI LA CAIETUL DE SARCINI Cant min - max ( flacon ) 40 - 60 CS ; Cant min - max 70 - 100 AC(flacon)
Interne Kennung: 5
Los: LOT-0006
Titel: Ampicillinum + Sulbactam Pulb. Pt. Sol. Inj. / Perf 1000 mg/500 mg
Beschreibung: CONFORM ANEXEI LA CAIETUL DE SARCINI Cant min - max ( flacon ) 15000 - 18000 CS ; Cant min - max 27000 - 40000 AC(flacon)
Interne Kennung: 6
Los: LOT-0007
Titel: Diverse Apa Pt. Preparate injectabile - Solv. Pt . Prep. Parent. Flacon x 500 ml
Beschreibung: CONFORM ANEXEI LA CAIETUL DE SARCINI Cant min - max ( flacon 500 ml ) 1500 - 2500 CS ; Cant min - max 3000 - 6000 AC(flacon 500 ml)
Interne Kennung: 7
Los: LOT-0008
Titel: Progesteronum Caps. Moi 200 mg
Beschreibung: CONFORM ANEXEI LA CAIETUL DE SARCINI Cant min - max ( cps moi ) 60 - 120 CS ; Cant min - max 150 - 300 AC(cps moi )
Interne Kennung: 8
Los: LOT-0009
Titel: Methylprednisolonum Aceponat Emulsie cutanata 1 mg/g
Beschreibung: CONFORM ANEXEI LA CAIETUL DE SARCINI Cant min - max ( tub) 10 - 15 CS ; Cant min - max 20 - 30 AC(tub)
Interne Kennung: 9
Los: LOT-0010
Titel: Flumazenilum 0,1 mg/ml Sol. Inj.
Beschreibung: CONFORM ANEXEI LA CAIETUL DE SARCINI Cant min - max ( fiole) 10 - 15 CS ; Cant min - max 20 - 40 AC(fiole)
Interne Kennung: 10
Haupteinstufung (cpv): 33661100 Anästhetika
Los: LOT-0011
Titel: Natrii Hydrogeni Carbonas 84 mg/ml Flacon x 100 ml
Beschreibung: CONFORM ANEXEI LA CAIETUL DE SARCINI Cant min - max ( flacon 100 ml ) 480 - 600 CS ; Cant min - max 800 - 1200 AC(flacon 100 ml )
Interne Kennung: 11
Haupteinstufung (cpv): 33692500 Injizierbare Lösungen
Los: LOT-0012
Titel: Combinatii(Sorbitol + Clorhidrat de L-arginina )50 mg/ml + 100 mg/ml- Flacon 250 ml
Beschreibung: CONFORM ANEXEI LA CAIETUL DE SARCINI Cant min - max ( flacon ) 1680 - 2040 CS ; Cant min - max 3240 - 4920 AC(flacon)
Interne Kennung: 12
Haupteinstufung (cpv): 33692400 Perfusionslösungen
Los: LOT-0013
Titel: Azithromycinum 200 mg / 5 ml Pulb. Pt. Susp. Orala
Beschreibung: CONFORM ANEXEI LA CAIETUL DE SARCINI Cant min - max ( flacon ) 50 - 100 CS ; Cant min - max 150 - 200 AC(flacon)
Interne Kennung: 13
Los: LOT-0014
Titel: Azithromycinum 100 mg/5 ml Pulb. Pt. Susp. Orala
Beschreibung: CONFORM ANEXEI LA CAIETUL DE SARCINI Cant min - max ( flacon ) 30 - 50 CS ; Cant min - max 100 - 150 AC(flacon)
Interne Kennung: 14
Los: LOT-0015
Titel: Povidonum Iodatinum 75 mg/ml Flacon x 1000ml Sol. Cut. Sapun Chirurgical
Beschreibung: CONFORM ANEXEI LA CAIETUL DE SARCINI Cant min - max ( flacon 1000 ml ) 20 - 30 CS ; Cant min - max 60 - 80 AC(flacon 1000 ml )
Interne Kennung: 15
Haupteinstufung (cpv): 33631600 Antiseptika und Desinfektionsmittel
Los: LOT-0016
Titel: Ticagrelor Compr. Film. 60 mg
Beschreibung: CONFORM ANEXEI LA CAIETUL DE SARCINI Cant min - max ( cpr. film.) 56 - 112 CS ; Cant min - max 168 - 224 AC(cpr. film )
Interne Kennung: 16
Los: LOT-0017
Titel: Ticagrelor 90 mg Compr. Film.
Interne Kennung: 17
Los: LOT-0018
Titel: Cetirizinum Comprimate 10 mg
Beschreibung: CONFORM ANEXEI LA CAIETUL DE SARCINI Cant min - max ( cpr) 120 - 200 CS ; Cant min - max 300 - 600 AC(cpr )
Interne Kennung: 18
Los: LOT-0019
Titel: Hidrolizat de proteina din creier de porcina 215,2 mg/ml Fiole x 20 ml
Beschreibung: CONFORM ANEXEI LA CAIETUL DE SARCINI Cant min - max ( fiole 20 ml) 600 - 1200 CS ; Cant min - max 1500 - 3000 AC(fiole 20 ml)
Interne Kennung: 19
Haupteinstufung (cpv): 33661700 Andere Mittel für das Nervensystem
Los: LOT-0020
Titel: Natrii Chloridum 0,9% Flacon x 100 ml
Beschreibung: CONFORM ANEXEI LA CAIETUL DE SARCINI Cant min - max ( flacon 100 ml ) 10000 - 15000 CS ; Cant min - max 20000 - 30000 AC(flacon 100 ml )
Interne Kennung: 20
Los: LOT-0021
Titel: Natrii Chloridum 0,9% Flacon x 250 ml
Beschreibung: CONFORM ANEXEI LA CAIETUL DE SARCINI Cant min - max ( flacon 250 ml ) 35000 - 50000 CS ; Cant min - max 70000 - 90000 AC(flacon 250 ml )
Interne Kennung: 21
Los: LOT-0022
Titel: Natrii Chloridum 0,9% Flacon x 500 ml
Beschreibung: CONFORM ANEXEI LA CAIETUL DE SARCINI Cant min - max ( flacon 500 ml) 9000 - 12000 CS ; Cant min - max 18000 - 21000 AC(flacon 500 ml)
Interne Kennung: 22
Los: LOT-0023
Titel: Natrii Chloridum 0,9% Flacon x 1000ml
Beschreibung: CONFORM ANEXEI LA CAIETUL DE SARCINI Cant min - max ( flacon 1000 ml ) 300 - 600 CS ; Cant min - max 800 - 2000 AC(flacon 1000 ml)
Interne Kennung: 23
Los: LOT-0024
Titel: Natrii chloridum 0,9% solutie de irigare sterila si fara endotoxina 0,90% Punga x 3000 ml
Beschreibung: CONFORM ANEXEI LA CAIETUL DE SARCINI Cant min - max ( flacon 3000 ml ) 40-60 CS ; Cant min - max 80 - 200 AC(flacon 3000 ml)
Interne Kennung: 24
Haupteinstufung (cpv): 44411000 Sanitärerzeugnisse
Los: LOT-0025
Titel: Ivabradinum Compr. Film.5 mg
Beschreibung: CONFORM ANEXEI LA CAIETUL DE SARCINI Cant min - max ( cpr. film.) 168 - 224 CS ; Cant min - max 448 - 560 AC(cpr. film )
Interne Kennung: 25
Haupteinstufung (cpv): 33622100 Herztherapiemittel
Los: LOT-0026
Titel: Trimebutinum 24 mg/5 ml Gran. Pt. Susp. Orala
Beschreibung: CONFORM ANEXEI LA CAIETUL DE SARCINI Cant min - max ( flacon ) 20 - 40 CS ; Cant min - max 60 - 80 AC(flacon)
Interne Kennung: 26
Los: LOT-0027
Titel: Diphenhydraminum 30 mg/2 ml Fiole
Beschreibung: CONFORM ANEXEI LA CAIETUL DE SARCINI Cant min - max ( fiole) 600- 1000 CS ; Cant min - max 1200-1500 AC(fiole)
Interne Kennung: 27
Los: LOT-0028
Titel: Dexamethasonum 4 mg Compr.
Beschreibung: CONFORM ANEXEI LA CAIETUL DE SARCINI Cant min - max ( cpr) 60 - 80 CS ; Cant min - max 120 - 160 AC(cpr )
Interne Kennung: 28
Haupteinstufung (cpv): 33642200 Corticosteroide zur systemischen Anwendung
Los: LOT-0029
Titel: Dexmetomidinum 100mcg/ml Fiole x 4 ml
Beschreibung: CONFORM ANEXEI LA CAIETUL DE SARCINI Cant min - max ( fiole) 200 - 300 CS ; Cant min - max 400 - 700 AC(fiole)
Interne Kennung: 29
Los: LOT-0030
Titel: Solutie nutritiva orala speciala pentru pacientii cu diabet sau intoleranta la glucoza, hipercalorica (1,5 kcal/ml), bogata in MUFA, bogata in MCT, saraca in carbohidrati ( max 26,2 g/flacon) cu IG scazut si minim 15 g proteine/flacon). De tip Diben Drink Flacon 500 ml
Beschreibung: CONFORM ANEXEI LA CAIETUL DE SARCINI Cant min - max ( flacon 500 ml ) 100 - 150 CS ; Cant min - max 200 - 400 AC(flacon 500 ml)
Interne Kennung: 30
Haupteinstufung (cpv): 33692300 Enterale Nahrungsmittel
Los: LOT-0031
Titel: Methyldopum Compr.250 mg
Beschreibung: CONFORM ANEXEI LA CAIETUL DE SARCINI Cant min - max ( cpr) 50 - 90 CS ; Cant min - max 100 - 200 AC(cpr )
Interne Kennung: 31
Los: LOT-0032
Titel: Droperidolum fiole 2,5 mg/ml
Beschreibung: CONFORM ANEXEI LA CAIETUL DE SARCINI Cant min - max ( fiole) 10 -20 CS ; Cant min - max 30 - 50 AC(fiole)
Interne Kennung: 32
Los: LOT-0033
Titel: Duloxetinum Caps. 30 mg
Beschreibung: CONFORM ANEXEI LA CAIETUL DE SARCINI Cant min - max (cps) 700 - 980 CS ; Cant min - max (cps) 1260 -1400 AC
Interne Kennung: 33
Haupteinstufung (cpv): 33661600 Psychoanaleptika
Los: LOT-0034
Titel: Combinatii ( Sacubitrilum+Valsartanum) Compr. Film.24 mg/26 mg
Beschreibung: CONFORM ANEXEI LA CAIETUL DE SARCINI Cant min - max ( cpr. film.) 112 - 168 CS ; Cant min - max 224 - 280 AC(cpr. film )
Interne Kennung: 34
Los: LOT-0035
Titel: Combinatii ( Sacubitrilum+Valsartanum) Compr. Film.49 mg/51mg
Interne Kennung: 35
Los: LOT-0036
Titel: Combinatii ( Sacubitrilum+Valsartanum) Compr. Film. 97 mg/100 mg
Beschreibung: CONFORM ANEXEI LA CAIETUL DE SARCINI Cant min - max ( cpr. film.) 56 - 84 CS ; Cant min - max 112 -168 AC(cpr. film )
Interne Kennung: 36
Los: LOT-0037
Titel: Sulfametoxazolum + trimethoprimum 25 mg/ml+ 5 mg/ml - Susp. Orala
Beschreibung: CONFORM ANEXEI LA CAIETUL DE SARCINI Cant min - max ( flacon ) 20 - 30 CS ; Cant min - max 50 - 70 AC(flacon)
Interne Kennung: 37
Los: LOT-0038
Titel: Rivastigminum Plasturi termici 4,6 mg/24 h
Beschreibung: CONFORM ANEXEI LA CAIETUL DE SARCINI Cant min - max ( plasturi termici ) 60 - 90 CS ; Cant min - max 120- 150 AC( plasturi termici )
Interne Kennung: 38
Los: LOT-0039
Titel: Phenylephrinum 100 mg/ml Pic. Oft.,Sol.
Beschreibung: CONFORM ANEXEI LA CAIETUL DE SARCINI Cant min - max ( flaconx 10 ml ) 5 - 10 CS ; Cant min - max 15 -20 AC(flaconx 10 ml )
Interne Kennung: 39
Haupteinstufung (cpv): 33662100 Ophthalmika
Los: LOT-0040
Titel: Fluticasonum Propionat 0,5 mg/2ml- Susp. De Inhal. Prin Nebulizator
Beschreibung: CONFORM ANEXEI LA CAIETUL DE SARCINI Cant min - max ( fiole) 200 - 300 CS ; Cant min - max 400 - 600 AC(fiole)
Interne Kennung: 40
Haupteinstufung (cpv): 33673000 Mittel bei obstruktiven Atemwegserkrankungen
Los: LOT-0041
Titel: Fluticasonum Propionat 125 mcg Susp. De Inhalat Presurizata
Beschreibung: CONFORM ANEXEI LA CAIETUL DE SARCINI Cant min - max ( flacon ) 15 - 20 CS ; Cant min - max 30 - 50 AC(flacon)
Interne Kennung: 41
Los: LOT-0042
Titel: Fluticasonum Propionat Sol. Orala 20 mg/ml
Interne Kennung: 42
Los: LOT-0043
Titel: Acetylcysteinum Sol. Orala 20 mg/ml
Beschreibung: CONFORM ANEXEI LA CAIETUL DE SARCINI Cant min - max ( flacon ) 150 - 200 CS ; Cant min - max 300 - 500 AC(flacon)
Interne Kennung: 43
Los: LOT-0044
Titel: Acetylcysteinum 300 mg/3 ml Sol. Inj./Sol. De Inhalat prin nebulizator
Beschreibung: CONFORM ANEXEI LA CAIETUL DE SARCINI Cant min - max ( fiole) 11000 - 13000 CS ; Cant min - max 21000 - 30000 AC(fiole)
Interne Kennung: 44
Los: LOT-0045
Titel: Dapagliflozinum 10 mg Compr. Film.
Beschreibung: CONFORM ANEXEI LA CAIETUL DE SARCINI Cant min - max ( cpr. film.) 90 - 120 CS ; Cant min - max 210 - 300 AC(cpr. film )
Interne Kennung: 45
Los: LOT-0046
Titel: Combinatii Beclometasonum+ Formoterolum 100/6 mcg Sol. De Inhalat Presurizata
Beschreibung: CONFORM ANEXEI LA CAIETUL DE SARCINI Cant min - max ( spray) 10-15 CS ; Cant min - max 20-40 AC(spray )
Interne Kennung: 46
Los: LOT-0047
Titel: Fosfomycinum 3 g Granule pt. sol. Orala in plic
Beschreibung: CONFORM ANEXEI LA CAIETUL DE SARCINI Cant min - max ( plic ) 240 - 400 CS ; Cant min - max 500 - 800 AC( plic )
Interne Kennung: 47
Los: LOT-0048
Titel: Solutie nutritiva orala hipercalorica, completă din punct de vedere nutriţional, flacon de 200 ml, cu 300 calorii si minim 20 g proteine/flacon. Carbohidrati max 25g/flacon De tip: Fresubin protein energy drink
Beschreibung: CONFORM ANEXEI LA CAIETUL DE SARCINI Cant min - max ( flacon x 200 ml ) 200 - 300 CS ; Cant min - max 400 - 600 AC(flacon x 200 ml )
Interne Kennung: 48
Los: LOT-0049
Titel: Solutie nutritiva pe sonda, izocalorica, punga 500 ml, cu minim 19g proteine , 70g carbohidrati, max. 16,5g lipide-din care minim 0,15g EPA+DHA, 20µg vit. D osmolaritate max 220mosm/l De tip: Fresubin Original
Beschreibung: CONFORM ANEXEI LA CAIETUL DE SARCINI Cant min - max ( Punga x 500 ml ) 200 - 300 CS ; Cant min - max 400 - 600 AC( Punga x 500 ml)
Interne Kennung: 49
Los: LOT-0050
Titel: Solutie nutritiva orala speciala pentru nutritia pacientilor cu afectiuni hepatice, hipercalorica (1,3 kcal/ml), bogata in BCAA (44%), bogata in MCT (33% din lipide), saraca in sodiu, cu max 35 g carbohidrati/flaconDe tip: Fresubin Hepa
Beschreibung: CONFORM ANEXEI LA CAIETUL DE SARCINI Cant min - max ( punga x 500 ml ) 200 -300 CS ; Cant min - max 400 - 600 AC( punga x 500 ml)
Interne Kennung: 50
Los: LOT-0051
Titel: Combinatii(Natrii Alginas+Natrii Hydrogencarbonas) 500 mg+213mg+325 mg - Susp. Orala
Beschreibung: CONFORM ANEXEI LA CAIETUL DE SARCINI Cant min - max ( flacon ) 30- 50 CS ; Cant min - max 60-100 AC(flacon)
Interne Kennung: 51
Haupteinstufung (cpv): 33610000 Arzneimittel für Verdauungstrakt und Stoffwechsel
Los: LOT-0052
Titel: Natrii tetraboras, glycerolum, nystatinum de tip: Glicerina Boraxata cu nistatina - Solutie badijonaj bucal
Beschreibung: CONFORM ANEXEI LA CAIETUL DE SARCINI Cant min - max ( flacon ) 30-40 CS ; Cant min - max 50-70 AC(flacon)
Interne Kennung: 52
Los: LOT-0053
Titel: Natrii tetraboras, glycerolum Glicerina Boraxata - Solutie badijonaj bucal
Beschreibung: CONFORM ANEXEI LA CAIETUL DE SARCINI Cant min - max ( flacon ) 30 - 40 CS ; Cant min - max 50 - 70 AC(flacon)
Interne Kennung: 53
Los: LOT-0054
Titel: Glucosum Sol. Perf.20% -
Beschreibung: CONFORM ANEXEI LA CAIETUL DE SARCINI Cant min - max ( flacon x 500 ml ) 200 - 300 CS ; Cant min - max 500 - 800 AC(flacon x 500 ml )
Interne Kennung: 54
Haupteinstufung (cpv): 33621400 Blutersatzmittel und Perfusionslösungen
Los: LOT-0055
Titel: Granisetronum 1mg/ml
Beschreibung: CONFORM ANEXEI LA CAIETUL DE SARCINI Cant min - max ( fiole) 2400 - 4000 CS ; Cant min - max 6000 - 9000 AC(fiole)
Interne Kennung: 55
Los: LOT-0056
Titel: Midodrinum cpr 2,5 mg
Beschreibung: CONFORM ANEXEI LA CAIETUL DE SARCINI Cant min - max ( cpr) 40 - 60 CS ; Cant min - max 100 - 200 AC(cpr )
Interne Kennung: 56
Los: LOT-0057
Titel: Combinatii Heparinum gel 500 UI/G
Beschreibung: CONFORM ANEXEI LA CAIETUL DE SARCINI Cant min - max ( tub) 600 - 900 CS ; Cant min - max 1200 - 2000 AC(tub)
Interne Kennung: 57
Haupteinstufung (cpv): 33622400 Vasoprotektoren
Los: LOT-0058
Titel: Racecadotrilum 10 mg Pulbere Orala
Beschreibung: CONFORM ANEXEI LA CAIETUL DE SARCINI Cant min - max ( plic ) 224 - 320 CS ; Cant min - max 400 - 608 AC( plic )
Interne Kennung: 58
Los: LOT-0059
Titel: Racecadotrilum Pulbere Orala 30 mg
Beschreibung: CONFORM ANEXEI LA CAIETUL DE SARCINI Cant min - max ( plic ) 368 - 480 CS ; Cant min - max 640 - 768 AC( plic )
Interne Kennung: 59
Los: LOT-0060
Titel: Racecadotrilum Caps.100 mg
Beschreibung: CONFORM ANEXEI LA CAIETUL DE SARCINI Cant min - max (cps) 500 - 700 CS ; Cant min - max (cps) 1000- 1500 AC
Interne Kennung: 60
Los: LOT-0061
Titel: Insuline Umane Rapid 100 UI/ml Sol. Inj. In Cartus
Beschreibung: CONFORM ANEXEI LA CAIETUL DE SARCINI Cant min - max ( cartus ) 150 - 200 CS ; Cant min - max 300 - 600 AC( cartus )
Interne Kennung: 61
Haupteinstufung (cpv): 33615000 Antidiabetika
Los: LOT-0062
Titel: Trimebutinum 300 mg
Beschreibung: CONFORM ANEXEI LA CAIETUL DE SARCINI Cant min - max ( compr. elib. prelungita) 600 - 900 CS ; Cant min - max 1200 - 1800 AC(compr. elib. prelungita)
Interne Kennung: 62
Haupteinstufung (cpv): 33612000 Mittel bei funktionellen gastrointestinalen Störungen
Los: LOT-0063
Titel: Combinatii ( Ipratropii Bromidum + Salbutamolum) Sol. De Inhalat prin Nebulizator 0,5mg/2,5mg
Beschreibung: CONFORM ANEXEI LA CAIETUL DE SARCINI Cant min - max ( fiole) 360 - 480 CS ; Cant min - max 720 - 960 AC(fiole)
Interne Kennung: 63
Los: LOT-0064
Titel: Ipratropii Bromidum Sol. De Inhalat Presurizata 20 mcg
Beschreibung: CONFORM ANEXEI LA CAIETUL DE SARCINI Cant min - max ( flacon ) 10 -15 CS ; Cant min - max 20 - 30 AC(flacon)
Interne Kennung: 64
Haupteinstufung (cpv): 33670000 Arzneimittel für den Respirationstrakt
Los: LOT-0065
Titel: Isoprenalinum 0,2mg/ml Conc. Pt. Sol. Perf.
Beschreibung: CONFORM ANEXEI LA CAIETUL DE SARCINI Cant min - max ( fiole) 5 -8 CS ; Cant min - max 10 - 15 AC(fiole)
Interne Kennung: 65
Haupteinstufung (cpv): 33622000 Arzneimittel für das kardiovaskuläre System
Los: LOT-0066
Titel: Verapamilum Sol. Inj./ Perf.2,5 mg/ml
Interne Kennung: 66
Los: LOT-0067
Titel: Lercadipinum Compr. Film.10 mg
Beschreibung: CONFORM ANEXEI LA CAIETUL DE SARCINI Cant min - max ( cpr. film.) 300 - 600 CS ; Cant min - max 900 - 1200 AC(cpr. film )
Interne Kennung: 67
Los: LOT-0068
Titel: Lansoprazolum Caps. Gastrorez. 15 mg
Beschreibung: CONFORM ANEXEI LA CAIETUL DE SARCINI Cant min - max ( cpr. gastrorezistente) 70 - 140 CS ; Cant min - max 210 - 350 AC(cpr. gastrorezistente)
Interne Kennung: 68
Los: LOT-0069
Titel: Baclofenum Compr. 10 mg
Beschreibung: CONFORM ANEXEI LA CAIETUL DE SARCINI Cant min - max ( cpr) 5800 - 7000 CS ; Cant min - max 12000 - 16000 AC(cpr )
Interne Kennung: 69
Los: LOT-0070
Titel: Baclofenum Compr. 25 mg
Beschreibung: CONFORM ANEXEI LA CAIETUL DE SARCINI Cant min - max ( cpr) 2000 - 3000 CS ; Cant min - max 5000 - 6000 AC(cpr )
Interne Kennung: 70
Los: LOT-0071
Titel: Linezolidum Sol. Perf. 2 mg/ml
Beschreibung: CONFORM ANEXEI LA CAIETUL DE SARCINI Cant min - max ( flacon ) 120 - 200 CS ; Cant min - max 240 - 600 AC(flacon)
Interne Kennung: 71
Los: LOT-0072
Titel: Ergometrinum Sol. Inj. 0,2 mg/ml
Beschreibung: CONFORM ANEXEI LA CAIETUL DE SARCINI Cant min - max ( fiole) 150 - 200 CS ; Cant min - max 350 - 500 AC(fiole)
Interne Kennung: 72
Haupteinstufung (cpv): 33641200 Andere Gynäkologika
Los: LOT-0073
Titel: Combinatii ( Neomycinum + Dexamethasonum + Polimyxinum) 3500 Ui+1 mg+6000UI/1 ml - Pic. Oft., Susp.
Beschreibung: CONFORM ANEXEI LA CAIETUL DE SARCINI Cant min - max ( flacon ) 250-350 CS ; Cant min - max 500-700 AC(flacon)
Interne Kennung: 73
Los: LOT-0074
Titel: Metoclopramidum Sirop 1 mg/5 ml
Beschreibung: CONFORM ANEXEI LA CAIETUL DE SARCINI Cant min - max ( flacon ) 70 -90 CS ; Cant min - max 150-250 AC(flacon)
Interne Kennung: 74
Los: LOT-0075
Titel: Metronidazolum Sol. Perf.5 mg/ml - Flacon x 100 ml
Beschreibung: CONFORM ANEXEI LA CAIETUL DE SARCINI Cant min - max ( flacon ) 3300-4500 CS ; Cant min - max 6500 -8000 AC(flacon)
Interne Kennung: 75
Haupteinstufung (cpv): 33692000 Arzneimittellösungen
Los: LOT-0076
Titel: Desmopressinum Liof. Oral 120 mcg.
Beschreibung: CONFORM ANEXEI LA CAIETUL DE SARCINI Cant min - max ( Unitati dozate Liof. Oral ) 30-60 CS ; Cant min - max 100-150 AC( Unitati dozate Liof. Oral )
Interne Kennung: 76
Haupteinstufung (cpv): 33600000 Arzneimittel
Los: LOT-0077
Titel: Tolperisonum Compr. Film.150 mg
Beschreibung: CONFORM ANEXEI LA CAIETUL DE SARCINI Cant min - max ( cpr. film.) 14100 - 16500 CS ; Cant min - max 24000 - 30000 AC(cpr. film )
Interne Kennung: 77
Los: LOT-0078
Titel: Montelukastum Compr. Mast.4 mg
Beschreibung: CONFORM ANEXEI LA CAIETUL DE SARCINI Cant min - max ( cpr. masticabile) 140 -196 CS ; Cant min - max 280 -476 AC(cpr. masticabile)
Interne Kennung: 78
Los: LOT-0079
Titel: Hydrochlorothiazidum Compr. 25 mg
Beschreibung: CONFORM ANEXEI LA CAIETUL DE SARCINI Cant min - max ( cpr) 250-350 CS ; Cant min - max 500-700 AC(cpr )
Interne Kennung: 79
Haupteinstufung (cpv): 33622300 Diuretika
Los: LOT-0080
Titel: Combinatii ( Netilmicinum + Dexamethasonum) Pic. Oft., Sol 3mg/1mg/ml
Beschreibung: CONFORM ANEXEI LA CAIETUL DE SARCINI Cant min - max ( flacon unidoza ) 300-400 CS ; Cant min - max 500 -600 AC(flacon unidoza )
Interne Kennung: 80
Los: LOT-0081
Titel: Nitroglycerinum Compr cu Elib. Prel. 2,6 mg
Beschreibung: CONFORM ANEXEI LA CAIETUL DE SARCINI Cant min - max ( compr. elib. prelungita) 3900 -4500 CS ; Cant min - max 7500 -9000 AC(compr. elib. prelungita)
Interne Kennung: 81
Los: LOT-0082
Titel: Nitroglycerinum Spray Sublingual 0,4 mg/doza
Beschreibung: CONFORM ANEXEI LA CAIETUL DE SARCINI Cant min - max ( flacon ) 50-70 CS ; Cant min - max 100-150 AC(flacon)
Interne Kennung: 82
Los: LOT-0083
Titel: Nitroglycerinum Compr. Sublinguale 0,5 mg
Beschreibung: CONFORM ANEXEI LA CAIETUL DE SARCINI Cant min - max ( cpr. subling.) 200-240 CS ; Cant min - max 400-600 AC(cpr. subling. )
Interne Kennung: 83
Los: LOT-0084
Titel: Nitroglycerinum Sol. Perf. 1 mg/ml
Beschreibung: CONFORM ANEXEI LA CAIETUL DE SARCINI Cant min - max ( fiole) 150-200 CS ; Cant min - max 300-400 AC(fiole)
Interne Kennung: 84
Los: LOT-0085
Titel: Nitrofurantoinum Cpr. 100 mg
Beschreibung: CONFORM ANEXEI LA CAIETUL DE SARCINI Cant min - max ( cpr) 1200 -2000 CS ; Cant min - max 2400-5000 AC(cpr )
Interne Kennung: 85
Los: LOT-0086
Titel: Nimodipinum Compr. Film. 30 mg
Beschreibung: CONFORM ANEXEI LA CAIETUL DE SARCINI Cant min - max ( cpr. film.) 200-300 CS ; Cant min - max 500-700 AC(cpr. film )
Interne Kennung: 86
Los: LOT-0087
Titel: Rifaximinum Compr. Film. 400 mg
Beschreibung: CONFORM ANEXEI LA CAIETUL DE SARCINI Cant min - max ( cpr. film.) 3204-3600 CS ; Cant min - max 6372 - 7200 AC(cpr. film )
Interne Kennung: 87
Los: LOT-0088
Titel: Noradrenalinum Conc. Pt. Sol. Perf, 1 mg/ml
Beschreibung: CONFORM ANEXEI LA CAIETUL DE SARCINI Cant min - max ( fiole) 1200-2000 CS ; Cant min - max 3000-6000 AC(fiole)
Interne Kennung: 88
Los: LOT-0089
Titel: Ondasetronum Sol. Inj. 4 mg
Beschreibung: CONFORM ANEXEI LA CAIETUL DE SARCINI Cant min - max ( fiole 2 ml ) 3000 - 4500 CS ; Cant min - max 7000 - 9000 AC(fiole 2 ml )
Interne Kennung: 89
Los: LOT-0090
Titel: Combinatii ( Chloramphenicolum + Fluocinolonum + Lidocainum ) Picaturi Auriculare, Sol. 5mg/ml+0,5 mg/ml+10 mg/ml
Beschreibung: CONFORM ANEXEI LA CAIETUL DE SARCINI Cant min - max ( flacon ) 250 - 300 CS ; Cant min - max 500 - 600 AC(flacon)
Interne Kennung: 90
Los: LOT-0091
Titel: Acidum Ibandronicum Sol. Inj. 3 mg/3ml
Beschreibung: CONFORM ANEXEI LA CAIETUL DE SARCINI Cant min - max ( seringa preumpluta ) 50-60 CS ; Cant min - max 100 - 150 AC( seringa preumpluta)
Interne Kennung: 91
Los: LOT-0092
Titel: Propafenonum Compr. Film. 150 mg
Beschreibung: CONFORM ANEXEI LA CAIETUL DE SARCINI Cant min - max ( cpr. film.) 200 - 300 CS ; Cant min - max 500 - 700 AC(cpr. film )
Interne Kennung: 92
Los: LOT-0093
Titel: Vasopresinum( Argipresinum) Conc. Pt. Sol. Perf. 40 U.I./2ml
Beschreibung: CONFORM ANEXEI LA CAIETUL DE SARCINI Cant min - max ( fiole) 60 - 90 CS ; Cant min - max 100 - 200 AC(fiole)
Interne Kennung: 93
Haupteinstufung (cpv): 33642100 Hypophysen- und Hypothalamushormone und Analoga
Los: LOT-0094
Titel: Famotidinum Pulb. + Solv. Pt. Sol. Inj. / Perf. 20 mg
Beschreibung: CONFORM ANEXEI LA CAIETUL DE SARCINI Cant min - max ( flacon ) 3000 - 5000 CS ; Cant min - max 6000 -8000 AC(flacon)
Interne Kennung: 94
Haupteinstufung (cpv): 33611000 Mittel bei säurebedingten Erkrankungen (Antacida)
Los: LOT-0095
Titel: Acenocumarolum Compr. 4 mg
Beschreibung: CONFORM ANEXEI LA CAIETUL DE SARCINI Cant min - max ( cpr) 300 - 400 CS ; Cant min - max 600 - 800 AC(cpr )
Interne Kennung: 95
Los: LOT-0096
Titel: Magnesii Sulfas Conc. Pt. Sol. Perf. 2 g/10 ml
Beschreibung: CONFORM ANEXEI LA CAIETUL DE SARCINI Cant min - max ( fiole) 700-900 CS ; Cant min - max 1500 -2500 AC(fiole)
Interne Kennung: 96
Los: LOT-0097
Titel: Combinatii Sterofundin ISO Sol. Perf.
Beschreibung: CONFORM ANEXEI LA CAIETUL DE SARCINI Cant min - max ( flacon x 500 ml ) 100 -150 CS ; Cant min - max 200 - 400 AC(flacon x 500 ml )
Interne Kennung: 97
Los: LOT-0098
Titel: Silibinum Comprimate 35 mg
Beschreibung: CONFORM ANEXEI LA CAIETUL DE SARCINI Cant min - max ( cpr) 1200 - 2000 CS ; Cant min - max 2400 - 6000 AC(cpr )
Interne Kennung: 98
Los: LOT-0099
Titel: Sol. ptr. nutritie parenterala in punga tricamerala de 1477ml, cu administrare centrala , cu 12g N, 75 g aminoacizi, max 187 g glucoza/ punga , max 56g lipide cu ulei de soia , peste , masline si cocos cu min. 8,4g ulei de peste , 1600kcal. Osmolaritate max 1500 mosm/l De tip: SmofKabiven central
Beschreibung: CONFORM ANEXEI LA CAIETUL DE SARCINI Cant min - max ( punga tricamerala x 1477 ml ) 100 - 120 CS ; Cant min - max 150 - 300 AC( punga tricamerala x 1477 ml )
Interne Kennung: 99
Haupteinstufung (cpv): 33692210 Nahrungsmittellösungen für parenterale Ernährung
Los: LOT-0100
Titel: Sol. ptr. nutritie parenterala in punga tricamerala de 1206ml, cu adm. perif. sau centrala, cu min 6,2 g N, max 85 g glucoza, aminoacizi min 38g, lipide tot. max 34g, componenta lipidica care sa furnizeze min 800 kcal totale, osmolaritate max 850 mosm/l De tip Smogkabiven Peripheral 1206 ml
Beschreibung: CONFORM ANEXEI LA CAIETUL DE SARCINI Cant min - max ( punga tricamerala 1206 ml ) 100 - 120 CS ; Cant min - max 150 - 300 AC( punga tricamerala 1206 ml )
Interne Kennung: 100
Los: LOT-0101
Titel: Rilmenidinum Compr. 1 mg
Beschreibung: CONFORM ANEXEI LA CAIETUL DE SARCINI Cant min - max ( cpr) 450 -600 CS ; Cant min - max 900-1500 AC(cpr )
Interne Kennung: 101
Los: LOT-0102
Titel: Tramadolum Compr. 50 mg
Beschreibung: Cant min - max ( cpr) 900 - 1200 CS ; Cant min - max 1800 - 2700 AC(cpr )
Interne Kennung: 102
Haupteinstufung (cpv): 33661200 Analgetika
Los: LOT-0103
Titel: Misoprostolum Compr. 400 mg
Beschreibung: CONFORM ANEXEI LA CAIETUL DE SARCINI Cant min - max ( cpr) 5-10 CS ; Cant min - max 15 - 20 AC(cpr )
Interne Kennung: 103
Los: LOT-0104
Titel: Obidoximi Chloridum Sol. Inj. 250 mg/ml
Beschreibung: CONFORM ANEXEI LA CAIETUL DE SARCINI Cant min - max ( fiole) 5 -10 CS ; Cant min - max 15 -20 AC(fiole)
Interne Kennung: 104
Los: LOT-0105
Titel: Acidum Ursodexycholicum Susp. Orala 250 mg/5 ml
Beschreibung: CONFORM ANEXEI LA CAIETUL DE SARCINI Cant min - max ( flacon ) 5 - 10 CS ; Cant min - max 15 - 20 AC(flacon)
Interne Kennung: 105
Los: LOT-0106
Titel: Salbutamolum Susp. De Inhalat. Presurizata 100 mcg
Beschreibung: CONFORM ANEXEI LA CAIETUL DE SARCINI Cant min - max ( flacon ) CS 200 -300 ; Cant min - max 400 -550 AC(flacon)
Interne Kennung: 106
Los: LOT-0107
Titel: Lidocaina Sol. Inj. 20 mg/ml
Beschreibung: CONFORM ANEXEI LA CAIETUL DE SARCINI Cant min - max ( fiole) 600-1200 CS ; Cant min - max 2000 -3000 AC(fiole)
Interne Kennung: 107
Los: LOT-0108
Titel: Cetirizinum Pic. Orale, Sol. 10 mg/ml
Interne Kennung: 108
Los: LOT-0109
Titel: Iopromidum sol. Inj 370 flacon 100 ml
Beschreibung: CONFORM ANEXEI LA CAIETUL DE SARCINI Cant min - max ( flacon 100 ml ) 200 - 300 CS ; Cant min - max 400 - 500 AC( flacon 100 ml )
Interne Kennung: 109
Los: LOT-0110
Titel: Hydrocortisonum Pulb. + Solv. Pt. Sol. Inj./ Perf. 100 mg
Beschreibung: CONFORM ANEXEI LA CAIETUL DE SARCINI Cant min - max ( flacon ) 7000 - 9000 CS ; Cant min - max 15000 - 20000 AC(flacon)
Interne Kennung: 110