See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Construire locuinte pentru tineri in zona Narciselor, Municipiul Targu Jiu - proiectare, asistenta tehnica si execuţie lucrări.
Beschreibung: Prestarea serviciilor de proiectare, asistenta tehnica si executia lucrărilor în cadrul proiectului „Construire locuinte pentru tineri in zona Narciselor, Municipiul Targu Jiu” - proiectare, asistenta tehnica si execuţie lucrări, ce presupune construirea unui ansamblu de 20 locuințe (Lotul 1 - 14 locuinte si Lotul 2 - 6 locuinte), beneficiari fiind tinerii cu venituri medii și reduse. Solicitarea de clarificari sau informatii suplimentare in legatura cu documentatia de atribuire se va transmite prin intermediul S.E.A.P. prin accesarea Sectiunii dedicate ,,SOLICITARE DE CLARIFICARI/INTREBARI/COMUNICARI” cu 19 zile inainte de data limita de depunere a ofertei. In masura in care solicitarile de clarificari sau informatii suplimentare au fost adresate in termenul prevazut in anuntul de participare, raspunsurile cat si intrebarile in legatura cu documentatia de atribuire vor fi publicate in S.E.A.P. la SECTIUNEA ”SOLICITARE DE CLARIFICARI/INTREBARI/COMUNICARI” cat si in SECTIUNEA ” LISTA CLARIFICARI, NOTIFICARI SI DECIZII” in a 11-a zi, inainte de data limita de depunere a ofertelor. In cazul decalarii termenului de depunere al ofertelor se va extinde corespunzator (cu zilele de decalare).
Interne Kennung: E164-23
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45211000 Bauarbeiten für Mehrfamilienhäuser und Einfamilienhäuser
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Lotul 1 - ZONA A: zona Narciselor, str. Marin Preda, FN, Mun. Targu-Jiu, jud Gorj
Beschreibung: Prestarea serviciilor de proiectare, asistenta tehnica si execuţie de lucrări pentru investitii in infrastructura de locuire, ce presupune construirea unui ansamblu de 14 locuințe, beneficiari fiind tinerii cu venituri medii și reduse. Serviciile de proiectare, asistenta tehnica si execuţia de lucrări vor fi realizate in conformitate cu solicitarile din Documentatia de atribuire - Studiul de Fezabilitate, Caietul de sarcini etc.
Interne Kennung: 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71322000 Technische Planungsleistungen im Tief- und Hochbau, 71520000 Bauaufsicht