2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zimowe utrzymanie dróg, ulic i chodników.
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest zimowe utrzymanie dróg, ulic i chodników, przystanków, kładek, parkingów w gminie Bieruń. Zakres obejmuje szczególności wykonanie prac w obrębie drogowym (110 492 mb dróg, 510 284 m2), ciągów pieszych, ścieżek rowerowych i kładek (32 898 mb, 3825 m2), parkingów (40 425 m2) wraz z dostarczeniem i obsługą koksiaków. 2. Zakres usług, poszczególne ilości oraz ich opis znajduje się w SWZ oraz załącznikach do SWZ tj.: szczegółowym opisie przedmiotu zamówienia (SOPZ), wzorze formularza kalkulacyjnego oraz w projektowanych postanowieniach umowy. 3. Stosownie do treści art. 95 ust. 1 Ustawy Prawo zamówień publicznych Zamawiający informuje, że: stawia wymagania w zakresie zatrudnienia przez Wykonawcę lub Podwykonawcę na podstawie stosunku pracy osób wykonujących czynności w zakresie realizacji zamówienia polegające na wykonaniu pracy w sposób określony art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy (t.j. Dz. U. z 2020 r., poz. 1320 z późn. zm.). Szczegóły zawarte są w projektowanych postanowieniach umowy , które stanowią załącznik do SWZ. 4. Zamówienie nie jest objęte wsparciem finansowym. 5. Zamawiający nie dopuszcza możliwości złożenia oferty wariantowej. 6. Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert częściowych w ramach przedmiotowego zamówienia z uwagi na: a)w ocenie Zamawiającego brak podziału zamówienia na części nie ogranicza na płaszczyźnie ilościowej jak również jakościowej możliwości udziału wykonawców Małych i Średnich Przedsiębiorstw; b)zapewnienie stosowania jednakowego standardu świadczenia usługi na terenie dróg objętych przedmiotowym postępowaniem. 7. Zamawiający nie zastrzega obowiązku osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowych zadań dotyczących przedmiotowego zamówienia. 8. Zamawiający nie określił w opisie przedmiotu zamówienia wymagań związanych z realizacją zamówienia, o których mowa w art. 96 ustawy. 9. Zamawiający nie przewiduje zastrzeżenia możliwości ubiegania się o udzielenie zamówienia wyłącznie przez Wykonawców, o których mowa w art. 94 ustawy. 10. Zamawiający informuje, że przewiduje możliwość udzielenia zamówienia dotychczasowemu Wykonawcy usług, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy do kwoty netto 170 976,00 zł. 11. Zamawiający nie przewiduje organizowania dla Wykonawców wizji lokalnej oraz nie wymaga złożenia oferty po odbyciu wizji lokalnej lub sprawdzeniu dokumentów, o których mowa w art. 131 ust. 2 ustawy. 12. Rozliczenia pomiędzy Zamawiającym a przyszłymi Wykonawcami zamówienia odbywać się będą w złotych polskich. Zamawiający nie przewiduje rozliczeń w walutach obcych. 13. Zamawiający nie przewiduje zwrotu kosztów udziału w postępowaniu. 14. Zamawiający nie przewiduje zawarcia umowy ramowej. 15. Zamawiający nie przewiduje ustanowienia dynamicznego systemu zakupów. 16. Zamawiający nie przewiduje zastosowania aukcji elektronicznej. 17. Zamawiający nie przewiduje złożenia oferty w postaci katalogów elektronicznych. 18. Kod CPV dotyczący przedmiotu zmówienia: Główny kod: 90620000-9 Usługi odśnieżania Kody pomocnicze: 90630000-2 Usługi usuwania oblodzeń
Interne Kennung: ZP.271.26.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90620000 Schneeräumung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Zimowe utrzymanie dróg, ulic i chodników