2. Verfahren
Verfahren
Titel: Extinderea si modernizarea spatiilor verzi din centru orasului Siret si construire piste pentru biciclete
Beschreibung: Contractul are ca obiect extinderea si modernizarea mai multor zone ( spatii verzi, alei pietonale) aflate intr-un stadiu avansat de degradare aflate in centrul orasului Siret si transformarea acestora in zone functionale ( spatii verzi modernizate si o parcare). Durata executie lucrari : 12 luni calendaristice; Numărul de zile până la care se pot solicita clarificări înainte de data limită de depunere a ofertelor: 23 zile. Autoritatea contractanta va raspunde solicitarilor de clarificari in a 11-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor Solicitările de clarificări sau orice alte informații suplimentare se vor transmite în mod obligatoriu prin intermediul SEAP, semnate cu semnătură electronică extinsă, bazată pe un certificat calificat, eliberat de un furnizor de servicii de certificare acreditat.
Interne Kennung: 1.5
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45112711 Landschaftsgärtnerische Bauleistungen für Parkanlagen
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: Contractul are ca obiect extinderea si modernizarea mai multor zone ( spatii verzi, alei pietonale) aflate intr-un stadiu avansat de degradare aflate in centrul orasului Siret si transformarea acestora in zone functionale ( spatii verzi modernizate si o parcare). Pentru realizarea acestui obiectiv se vor realiza urmatoarele categorii de lucrari: organizarea de santier; bransament electric; bransament gaze naturale; zid de sprijin parc; imprejmuire; demolari; arhitectura; instalatii electrice iluminat exterior. Descrierea lucrărilor este disponibilă în Proiectul Tehnic din cadrul documentatiei de atribuire. Durata în luni: 48 luni din care 12 luni perioada de executie a lucrarilor si 36 de luni perioada de garantie de buna executie
Interne Kennung: 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45111291 Erschließungsarbeiten, 45233162 Bau von Fahrradwegen
2. Procedure
Procedure
Internal identifier: 1.5
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Works
Main classification (cpv): 45112711 Landscaping work for parks
5. Lot
Lot: LOT-0000
Title: Default lot
Internal identifier: 1
Additional classification (cpv): 45111291 Site-development work, 45233162 Cycle path construction work