625536-2026 - Ergebnis
Rumänien – Brennholz – Lemne de foc, inclusiv transportul pentru DRDP CLUJ – Acord Cadru 2 ani
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Lemne de foc, inclusiv transportul pentru DRDP CLUJ – Acord Cadru 2 ani
Beschreibung: ACHIZIŢIE LEMNE DE FOC CU TRANSPORT INCLUS pentru DRDP Cluj - Acord Cadru 2 ANI. Valoarea maxima estimată a acordului cadru pentru 2 ani: 1.864.800,00 lei fara TVA Valoarea minima a acordului cadru este de 350.000,00 lei fara TVA. Cantitatile minime si maxime ale acordului cadru si a contractelor subsecvente sunt conform anexelor de la Caietul de sarcini. Se vor incheia contracte subsecvente (min 1 - max 2) pe an pe fiecare lot in parte in functie de fondurile alocate. Autoritatea contractanta isi rezerva dreptul de a modifica contractul potrivit art. 221 din Legea 98/2016, cu conditia ca aceste modificari sa nu se incadreze in prevederile art. 221 alin. 7 din Legea 98/2016, adica nu reprezinta o modificare substantiala. Clauze de revizuire cf. art. 221 alin. (1) lit. a) din Legea nr. 98/2016, care anticipează eventualele modificări ce pot interveni în derularea contractului sunt urmatoarele: 1) Părțile contractante; 2) Prețul contractului; 3)Modalitati de plata si recuperare a creanţelor; 4) Durata de implementare a Contractului subsecvent; 5) Suplimentare/diminuare cantitati; 6) Subcontractanti; 7) Obiectul contractului. conform prevederii din acordul-cadru si contractul subsecvent -model. Prezentul acord –cadru nu reprezinta baza legala pentru angajarea fondurilor publice. In baza acestui acord-cadru se vor atribui contracte subsecvente care constituie temei legal pentru plata. Atribuirea contractelor subsecvente se va face in funcţie de necesităţile DRDP CLUJ. Numărul si durata contractelor se va stabili in funcţie de fondurile bugetare ce pot fi alocate cu aceasta destinaţie. Termene pentru depunerea/răspunsul la solicitările de clarificări/informații suplimentare: A.In conformitate cu prevederile art. 160 alin. (1) din Legea nr. 98/2016 cu modificarile si completarile ulterioare, termenul limita pana la care orice operator economic interesat are dreptul de a solicita clarificari sau informatii suplimentare in legatura cu documentatia de atribuire este de maxim 18 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor. B. In conformitate cu prevederile art. 161 alin. (1) din Legea nr. 98/2016 cu modificarile si competarile ulterioare, termenul limita pana la care autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarficare/informatiilor suplimentare este in a 11 a zi inainte de termenul limita stabilit pentru depunerea ofertelor. *Orice solicitare de clarificare transmisa dupa data mentionata la punctul A), va pune autoritatea contractanta in imposibilitatea de a oferi un raspuns in termenul mentionat la punctul B) si drept urmare orice solicitare de clarificare in termenele mentionate se va considera tardiva.
Interne Kennung: 16054368/2024/1623/S/1+2
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 03413000 Brennholz
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: SDN Cluj
Beschreibung: Valoarea maxima a acordului-cadru este de 156.800 lei fara TVA. Valoarea minima a acordului-cadru este de 33.600,00 lei fara TVA. Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent este de 78.400,00 lei fara TVA Frecventa incheierii contractelor subsecvente va fi de minim 1 contract subsecvent si maxim 2 contracte subsecvente pe an. Cantitatile sunt conform Centralizator financiar atasat Caietului de sarcini
Interne Kennung: 1
Los: LOT-0002
Titel: SDN Bistrita
Beschreibung: Valoarea maxima a acordului-cadru este de 313.600,00 lei fara TVA. Valoarea minima a acordului-cadru este de 67.200,00 lei fara TVA. Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent este de 156.800,00 lei fara TVA Frecventa incheierii contractelor subsecvente va fi de minim 1 contract subsecvent si maxim 2 contracte subsecvente pe an. Cantitatile sunt conform Centralizator financiar atasat Caietului de sarcini
Interne Kennung: 2
Los: LOT-0003
Titel: SDN Oradea
Beschreibung: Valoarea maxima a acordului-cadru este de 313.600,00 lei fara TVA. Valoarea minima a acordului-cadru este de 92.400,00 lei fara TVA. Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent este de 156.400,00 lei fara TVA Frecventa incheierii contractelor subsecvente va fi de minim 1 contract subsecvent si maxim 2 contracte subsecvente pe an. Cantitatile sunt conform Centralizator financiar atasat Caietului de sarcini
Interne Kennung: 3
Los: LOT-0004
Titel: SDN Baia Mare
Beschreibung: Valoarea maxima a acordului-cadru este de 352.800,00 lei fara TVA. Valoarea minima a acordului-cadru este de 42.00,00 lei fara TVA. Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent este de 176.400,00 lei fara TVA Frecventa incheierii contractelor subsecvente va fi de minim 1 contract subsecvent si maxim 2 contracte subsecvente pe an. Cantitatile sunt conform Centralizator financiar atasat Caietului de sarcini
Interne Kennung: 4
Los: LOT-0005
Titel: SDN Alba
Beschreibung: Valoarea maxima a acordului-cadru este de 420.000,00 lei fara TVA. Valoarea minima a acordului-cadru este de 56.000,00 lei fara TVA. Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent este de 210.000,00 lei fara TVA Frecventa incheierii contractelor subsecvente va fi de minim 1 contract subsecvent si maxim 2 contracte subsecvente pe an. Cantitatile sunt conform Centralizator financiar atasat Caietului de sarcini
Interne Kennung: 5
Los: LOT-0006
Titel: SDN Satu Mare
Beschreibung: Valoarea maxima a acordului-cadru este de 117.600,00 lei fara TVA. Valoarea minima a acordului-cadru este de 25.200,00 lei fara TVA. Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent este de 58.800,00 lei fara TVA Frecventa incheierii contractelor subsecvente va fi de minim 1 contract subsecvent si maxim 2 contracte subsecvente pe an. Cantitatile sunt conform Centralizator financiar atasat Caietului de sarcini
Interne Kennung: 6
Los: LOT-0007
Titel: SDN Zalau
Beschreibung: Valoarea maxima a acordului-cadru este de 190.400,00 lei fara TVA. Valoarea minima a acordului-cadru este de 33.600,00 lei fara TVA. Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent este de 95.200,00 lei fara TVA Frecventa incheierii contractelor subsecvente va fi de minim 1 contract subsecvent si maxim 2 contracte subsecvente pe an. Cantitatile sunt conform Centralizator financiar atasat Caietului de sarcini
Interne Kennung: 7