625565-2026 - Ergebnis
Ungarn – IT-Dienste: Beratung, Software-Entwicklung, Internet und Hilfestellung – XR Hadik Skill képzési szimulátorok fejlesztése
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: XR Hadik Skill képzési szimulátorok fejlesztése
Beschreibung: A Védelmi Innovációs Kutatóintézet K+F, innovációs illetve egyedi projektjeinek megvalósításához keres szakértői, fejlesztői, IT, műszaki mérnök, rendszermérnök kapacitásokat. Az elvárt feladatokat Ajánlatkérő öt részre bontva határozta meg az alábbiak szerint: 1.)Mérnöki dobozos szoftverek továbbfejlesztése 2.)Egyedi igények szerinti szoftverek fejlesztése 3.) K+F vagy innovációs fejlesztési komplex projektszolgáltatás 4.) Egyedi termékek, alkatrészek tervezés és vagy gyártása 5.) Akusztikus adatgyűjtés és adatelemzés 1.)Mérnöki dobozos szoftverek továbbfejlesztése rész AT feladata a kereskedelmi forgalomban kapható un. 'dobozos' szoftverek közül az adott projekthez leginkább megfelelő szoftver vagy szoftveregyüttes kiválasztása és biztosítása Ajánlatkérő által meghatározott formában. Az AT feladata az AK által jóváhagyott változat biztosítása különböző konstrukcióban (pl: szoftverlízing / licencvásárlás / adásvétel / részleges tulajdonlás). AK-nak a jellemzően K+F+I tevékenységi köréből adódóan jellemzően mérnöki szoftverekre, egyedi feladatmegoldó szoftverekre (pl. tervező, szimulációs, fejlesztő programok) van szüksége. 2.)Egyedi igények szerinti szoftverek fejlesztése rész Ajánlattevő feladata egyedi igényekre szabott szoftverek fejlesztése komplex módon. AK K+F tevékenységi köréből adódóan jellemzően mérnöki szoftverek fejlesztését igényli az Ajánlatkérővel való folyamatos együttműködés mellett. (AT feladata pl. XR-kiterjesztett valóság alapú, hardvervezérlő programok kialakítása, fejlesztése) 3.) K+F vagy innovációs fejlesztési projektszolgáltatás rész AT feladata innovációs vagy technológiai fejlesztési projektekhez kapcsolódó szolgáltatások nyújtása, mint például prototípusfejlesztés, technológiai tanácsadás továbbá műszaki tervezés, rendszerintegráció, műszaki ellenőrzés (pl. validáció, tanúsítás), tesztelés, laborvizsgálat szolgáltatások elvégzése. 4.) Egyedi termékek, alkatrészek tervezése és vagy gyártása rész AT feladata egyedi termékek előállítására irányuló tervezési, projekt előkészítési szolgáltatások ellátása, azon belül például alkatrészgyártás, összeszerelés, kivitelezés, integráció. 5.) Akusztikus adatgyűjtés és adatelemzés rész AT feladata magában foglalja mindazokat a tevékenységeket és technikai megoldásokat, amelynek célja a hang rögzítése, feldolgozása, keverése, erősítése és megszólaltatása, valamint a hangzással kapcsolatos optimális megoldás biztosítása különféle projektekben, melyek illeszkednek a VIKI K+F tevékenységi köréhez és projektcéljaihoz. Főbb elemek: hangtechnikai tervezés és tanácsadás, eszközpark biztosítás, beüzemelés és telepítés, hangmérnöki szolgáltatás, utómunkálatok, karbantartás és szerviz. AT feladata olyan szakember biztosítása, aki gyakorlott akusztikus adatgyűjtés és adatelemzési feladatok ellátásában. Valamennyi részre kiterjedő információk: AK jelen részvételi szakasz eredményeként kategóriánként (részenként) 36 hónap időtartamra kívánja a DBR-ket felállítani. Az egyes ajánlattételi szakaszokban kibocsátott műszaki szakmai feladatleírások adott esetben tervek alapján 5. részben (kategóriában) kíván beruházási, fenntartási, karbantartási vagy K+F+I feladatot megvalósítani. AK jelen részvételi szakasz eredményeként 36 hónap időtartamra kívánja a DBR-t létrehozni. Az egyes ajánlattételi szakaszokban a beszerzés tárgya alapvetően szolgáltatás megrendelésre vonatkoznak, de adott esetben tartalmazhat árubeszerzés vagy építési (prototípus építés) feladatokat is. Az egyedi feladatokat, munkálatokat minden esetben a részvételi szakasz lezárását követően az ajánlattételi szakaszok részeként kiadott tervek, összegzett elvárások és egyéb akár nem magyar nyelvű dokumentációk alapján szükséges elvégezni. AK a Kbt. 107. § (2) bekezdése alapján a teljesítéshez szükséges dokumentációkat, esetlegesen a -műszaki-, specifikus-, különleges követelmények meghatározását, technológiai utasítást valamint a szerződés-tervezetet a DBR-be felvételt nyert gazdasági szereplők számára az ajánlattételi felhívás megküldésével egyidejűleg bocsátja rendelkezésre (teszi elérhetővé). Adott esetben az AF-nek része AK által az adott projekt kapcsán releváns szakmai protokolja, felhasználhatósági utasítása, műszaki leírása, melyet a teljesítés során és annak előkészítése során be kell tartani. AK kiemeli, hogy a teljesítés során előállt valamennyi munkapéldány, részadat, részszámítás AK üzleti titkát képezheti és annak harmadik fél részére történő kiadása, megismertetése tilos. A Kbt. 107. § (2) bekezdésben maghatározottak szerint AK a RJ részeként főbb szerződéses feltételeket bocsát érdeklődő gazdasági szereplők rendelkezésére. AK a Kbt. 107. § (2) bekezdése alapján a teljesítéshez szükséges esetleges terveket, műszaki-, specifikus-, különleges követelmények meghatározását valamint a szerződés-tervezetet a DBR-be felvételt nyert gazdasági szereplők számára az AF megküldésével egyidejűleg bocsátja majd rendelkezésre (teszi elérhetővé). AK fenntartja a jogot, hogy egyszerre több projekt elvégzésére írjon ki AF-et. A beszerzés folyamata: 1. DBR létrehozása (részvételi szakasz): Az AK a részvételi szakasz eredményeként létrehozza a DBR-t. A részvételi szakaszban ajánlattételre nem kerülhet sor! 2. Az AK a DBR felállítását követően a DBR-be felvett minden gazdasági szereplőnek megküldi az ajánlattételi felhívást és felkéri arra, hogy nyújtson be ajánlatot. Kbt 106.§(3) bekezdése értelmében A DBR-hez a 36 hónapos hatály alatt bármely olyan gazdasági szereplő csatlakozhat. A Kbt. 106. § (4) bekezdése alapján a DBR részvételi szakaszában a 61. § (4)-(6) bekezdése nem alkalmazandó. AK a Kbt. 107. § (2) bekezdése alapján fenntartja annak a lehetőségét, hogy a DBR megvalósítása során, az ajánlattételi szakaszban a részajánlat-tétel lehetőségét biztosítsa. AK fenntartja annak a lehetőséget, hogy uniós/hazai/egyéb forrás felhasználására is igénybe vegye a tárgyi DBR-t.
Vorherige Bekanntmachung: 682068-2025
Interne Kennung: EKR001390962026
Verfahrensart: Sonstiges zweistufiges Verfahren
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 72000000 IT-Dienste: Beratung, Software-Entwicklung, Internet und Hilfestellung
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Beszerzés tárgya: XR Hadik Skill képzési szimulátorok fejlesztése 3 területre kiterjedően A fejlesztendő eredménytermék műszaki tartalma: XR Hadik Skill képzési szimulátorok fejlesztése 3 területre kiterjedően 1.)Késes védekező oktató szimulátor (VR/MR alapú képzési platform) 2.) Mesterlövész tesztelési célú, oktatási platformon futó képzési szimulátor 3.)Combat Medic tesztelési célú, oktatási platformon futó képzési szimulátor A közbeszerzés mennyisége: 3 db szimulátorból álló szoftvercsomag az alábbiak szerint 1.)Késes védekező oktató szimulátor (VR/MR alapú képzési platform) VR/MR taktikai késes védekező szimulátor: A szoftver egy önálló képzési platform, amely kiterjesztett valóság (MR) és teljesen virtuális (VR) környezetben teszi lehetővé a taktikai késes védekezés gyakorlását. A szoftver célja a valósághű mozgásformák, vágásívek és reakcióidők fejlesztése kutatási és oktatási célokra. Az elvárás, hogy a szoftver Meta Quest 3/3S headsetre optimalizált legyen. A beszerzés keretében Ajánlattevő köteles átadni: - 1 db egyedi fejlesztésű VR/MR szimulátor szoftver, amely biztosítja a késes védekezés gyakorlását, XR kutatási célok teljesítéséhez. - A szoftvernek tartalmaznia kell a dinamikus mozgásra képes bábu-rendszert, a vágásvezetés-támogató rendszert, valamint a részletes telemetriai és értékelő modult. - A szoftvert Meta Quest 3/3S headseten futtatható fájlokban szükséges átadni. 2.) Mesterlövész tesztelési célú, oktatási platformon futó képzési szimulátor VR mesterlövész szimulátor: A szoftver egy önálló képzési platform, amely virtuális valóság környezetben teszi lehetővé a nagy távolságú precíziós lövészet alapjainak elsajátítását és gyakorlását. A szimulátor fókuszában a ballisztikai számítások (függőleges és vízszintes korrekciók), a környezeti tényezők (szél, távolság) kezelése, valamint a lövész élettani állapotának (pulzus) monitorozása áll. Az elvárás, hogy a szoftver Meta Quest 3/3S headsetre optimalizált legyen. A beszerzés keretében Ajánlattevő köteles átadni: - 1 db egyedi fejlesztésű VR mesterlövész szimulátor szoftver, amely biztosítja az Ajánlatkérő által meghatározott környezetben való feladatok kifejezetten tesztelési célú gyakoroltatását, XR kutatási alapcélok teljesítéséhez. - A szoftvernek tartalmaznia kell a ballisztikai oktató- és gyakorlómodulokat - A szoftvert Meta Quest 3/3S headseten futtatható fájlokban szükséges átadni. 3.)Combat Medic tesztelési célú, oktatási platformon futó képzési szimulátor VR/MR harctéri elsősegély és eszközismereti szimulátor: A szoftver egy önálló képzési platform, amely virtuális valóság környezetben teszi lehetővé a harctéri sebesültellátás alapvető fogásainak gyakorlását és az egyéni elsősegélycsomag (IFAK) eszközeinek készségszintű felismerését. A szimulátor célja a sebesültellátási protokollok és az eszközismeret oktatása kutatási és képzési célokra. Az elvárás, hogy a szoftver Meta Quest 3/3S headsetre optimalizált legyen. A beszerzés keretében Ajánlattevő köteles átadni: - 1 db egyedi fejlesztésű VR Combat Medic szimulátor szoftver, amely tartalmazza a sebesültellátási és eszközfelismerési feladatokat. - A szoftvernek tartalmaznia kell a harctéri sebesültellátó és az egyéni elsősegélycsomag eszközismereti modult. - A szoftvert Meta Quest 3/3S headseten futtatható fájlokban szükséges átadni. A szoftverekkel szembeni további követelményeket a közbeszerzési dokumentáció tartalmazza. A szoftverek tekintetében Ajánlatkérő Magyország területére kizárólagos, korlátozástól mentes felhasználási jogot szerez. Ajánlatkérő jogosult a szoftvereket átdolgozni, és azzal rendelkezni. Ajánlatkérő megszerzi a szoftverek öröklicencét. Az adott átadandó eredményterméknek meg kell felelnie az adott szoftverspecifikációban meghatározott környezetekre, feladatokra, funkcionalitásokra és további kapcsolódó elemekre vonatkozó követelményeknek. Elfogadhatónak minősülnek a szoftverspecifikációban rögzített műszaki tartalommal egyenértékű megoldások, amennyiben az alábbi feltételek teljesülnek: - a funkcionális követelmények megvalósítása, - a teljesítményre, kompatibilitásra és felhasználói élményre vonatkozó követelmények kielégítése, - a rendszer biztonságának, megbízhatóságának és integritásának fenntartása. Az egyenértékűség megállapítása során Ajánlatkérő jogosult dönteni az elfogadhatóságról a fejlesztő indokolása és dokumentált igazolása alapján. Teljesítési határidő: szerződéskötéstől számított 60 naptári nap. Előteljesítés lehetséges a szerződés szerint. További részleteket az egyéb közbeszerzési dokumentumok (műszaki, szakmai leírás) tartalmazzák.
Interne Kennung: EKR001390962026/1