2. Verfahren
Verfahren
Titel: 15341 | Renovatie Gebouw A Plein-Kalvermarktcomplex te Den Haag
Beschreibung: Het voormalige Logement van Rotterdam, ook wel PKC-A of Plein 4 genoemd, staat aan de vooravond van een omvangrijke renovatie. Het Rijksmonument is na decennia van minimaal onderhoud en ad hoc oplossingen toe aan een integrale restauratie van het casco en transformatie tot state-of-the-art hoofdkantoor van het Ministerie van Defensie. Het pand, dat al ruim 200 jaar gebruikt wordt door het Ministerie, heeft een aantal functionele en technische ingrepen nodig ten behoeve van een gezonde werkomgeving, extra werkplekken, integrale toegankelijkheid en klimaatadaptatie. De unieke situatie dat een gebruiker al zo lang op dezelfde locatie is gehuisvest, is van een hoge cultuurhistorische waarde. Het Ministerie van Defensie heeft met de continuering van de huisvesting in Plein 4 gekozen voor zichtbaarheid en tevens blijvende binding met hun erfgoed. Oppervlakte: circa 7.000 m2 bvo gebouw en ca. 1.350 m2 terrein
Interne Kennung: 15341
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45262700 Umbau von Gebäuden