625716-2026 - Planung
Polen – Dienstleistungen in der Forstwirtschaft – Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Niepołomice w 2027 roku
Vorinformation oder eine regelmäßige nicht verbindliche Bekanntmachung zum Zweck der Verkürzung der Frist für den Eingang der Angebote
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelWykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Niepołomice w 2027 roku
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2026 r. poz. 663 z późn. zm.) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, ubocznego użytkowania lasu, gospodarki szkółkarskiej i łąkowo-rolnej, łowieckiej i mechanicznego przygotowania gleby do wykonania na terenie Nadleśnictwa Niepołomice w 2027 roku. Planowana data rozpoczęcia i zakończenia realizacji umowy: 02.01.2027 r. - 31.12.2027 r. Identyfikator wewnętrzny SA.270.1.3.2026 Rodzaj procedury: otwarta. Tryb postępowania: przetarg nieograniczony. Art. 129 ust. 1 pkt 1 w zw. z art. 129 ust. 2 oraz art. 132 -139 ustawy z 11 września 2019 r., Prawo zamówień publicznych (t. jedn.: Dz. U. z 2026 r. poz. 793 z późn. zm.). Na podstawie art. 138 ust. 2 pkt 1 ustawy Pzp Zamawiający może wyznaczyć termin składania ofert, krótszy niż termin określony w ust. 1 art. 138, nie krótszy jednak niż 15 dni od daty przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej, opublikowania wstępnego ogłoszenia informacyjnego, o którym mowa w art. 89 ustawy Pzp, o ile zawierało ono wszystkie informacje wymagane dla ogłoszenia o zamówieniu w zakresie w jakim były one dostępne w chwili publikacji wstępnego ogłoszenia informacyjnego, przekazanego do publikacji Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej lub zamieszczone na stronie internetowej zamawiającego na co najmniej 35 dni i nie więcej niż 12 miesięcy przed dniem przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej. Postępowanie będzie prowadzone zgodnie z zasadami przewidzianymi dla tzw. „procedury odwróconej”, o której mowa w art. 139 ust. 1, 3-4 PZP. Zamawiający na etapie ogłaszania postępowania o udzielenie zamówienia szczegółowo określi warunki udziału w postępowaniu dotyczące sytuacji finansowej oraz zdolności technicznej lub zawodowej w zakresie doświadczenia, osób skierowanych do realizacji zamówienia oraz potencjału technicznego Wykonawcy oraz podmiotowe środki dowodowe, jakie na potwierdzenie ich spełnienia zobowiązany będzie złożyć Wykonawca na wezwanie Zamawiającego w trybie art. 126 ust. 1 PZP.
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77200000 Dienstleistungen in der Forstwirtschaft
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77210000 Holzgewinnung, 77211000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Holzgewinnung, 77211200 Transport von Stämmen im und aus dem Wald, 77211300 Rodung, 77211400 Fällen von Bäumen, 77211500 Baumpflege, 77211100 Holzfällung, 77211600 Aussaat von Baumsamen, 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft, 77231200 Bekämpfung von Forstschädlingen, 77231600 Aufforstung
5. Los
LosLOT-0001
TitelPakiet nr 1 – Leśnictwo Ispina
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia są usługi gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2026 r. poz. 663 z późn. zm.) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, ubocznego użytkowania lasu do wykonania na terenie Nadleśnictwa Niepołomice w 2027 roku.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77210000 Holzgewinnung, 77211000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Holzgewinnung, 77211100 Holzfällung, 77211200 Transport von Stämmen im und aus dem Wald, 77211300 Rodung, 77211400 Fällen von Bäumen, 77211500 Baumpflege, 77211600 Aussaat von Baumsamen, 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft, 77231200 Bekämpfung von Forstschädlingen, 77231600 Aufforstung
Optionen
Beschreibung der Optionen1. W ramach realizacji Przedmiotu Umowy Zamawiający jest uprawniony zlecić Wykonawcy dodatkowe ilości prac w stosunku do ilości wskazanych w każdej z pozycji kosztorysu ofertowego stanowiącego część Oferty („Opcja”). 2. Wykonawca nie może odmówić zrealizowania prac objętych przedmiotem Opcji. 3. Zamawiający nie jest zobowiązany do zlecenia prac objętych przedmiotem Opcji, a Wykonawcy nie służy roszczenie o ich zlecenie. 4. Skorzystanie z Opcji może nastąpić przez cały okres realizacji Przedmiotu Umowy. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z Opcji w przypadku: 1) wystąpienia konieczności zwiększenia zakresu rzeczowego usług stanowiących przedmiot zamówienia w następstwie przyczyn przyrodniczych, klimatycznych, atmosferycznych bądź związanych z prawidłowym prowadzeniem gospodarki leśnej, 2) zmian na rynku sprzedaży drewna lub powierzenia Zamawiającemu nowych zadań gospodarczych lub publicznych, 3) powierzania Wykonawcy prac stanowiących wykonawstwo zastępcze w stosunku do prac realizowanych przez innego wykonawcę (na Obszarze Realizacji Pakietu). 5. Przedmiotem Opcji będą takie same (analogiczne) prace, jak opisane w SWZ i wycenione przez Wykonawcę w którejkolwiek z pozycji kosztorysu ofertowego stanowiącego część Oferty. 6. W ramach Opcji, wedle wyboru Zamawiającego, mogą zostać zlecone wszystkie, niektóre lub tylko jedna z prac wskazanych w SWZ i wycenionych przez Wykonawcę w kosztorysie ofertowym stanowiącym część Oferty. 7. Prace będące przedmiotem Opcji mogą zostać zlecone w ilości, której łączna wartość nie będzie przekraczała 30 % Wynagrodzenia z dnia zawarcia Umowy. Podstawą określenia wartości prac zleconych w ramach Opcji (w celu określenia jej zakresu) będą ceny jednostkowe poszczególnych prac zawarte w kosztorysie ofertowym stanowiącym część Oferty („Ceny Jednostkowe”). 8. Zlecanie prac będących przedmiotem Opcji, ich odbiór, ustalenie wartości tych prac, uiszczanie zapłaty oraz odpowiedzialność za ich niewykonanie lub nienależyte wykonanie, w tym odpowiedzialność w postaci kar umownych, jak również realizacja uprawnień Zamawiającego wynikających z Umowy, w tym realizacja prawa do odwołania zlecenia z winy Wykonawcy i prawa do odstąpienia od Umowy następować będzie na analogicznych zasadach, jak w przypadku prac będących Przedmiotem Umowy.
LosLOT-0002
TitelPakiet nr 2 – Leśnictwo Dziewin
LosLOT-0003
TitelPakiet nr 3 – Leśnictwo Gawłówek
LosLOT-0004
TitelPakiet nr 4 – Leśnictwo Baczków
LosLOT-0005
TitelPakiet nr 5 – Leśnictwo Kłaj
LosLOT-0006
TitelPakiet nr 6 – Leśnictwo Przyborów
LosLOT-0007
TitelPakiet nr 7 – Leśnictwo Hysne
LosLOT-0008
TitelPakiet nr 8 – Leśnictwo Sitowiec
LosLOT-0009
TitelPakiet nr 9 – Mechaniczne przygotowanie gleby
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia są usługi gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2026 r. poz. 663 z późn. zm.) obejmujące prace z zakresu mechanicznego przygotowania gleby na terenie Nadleśnictwa Niepołomice w 2027 roku.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft, 77231200 Bekämpfung von Forstschädlingen, 77231600 Aufforstung
LosLOT-0010
TitelPakiet nr 10 – Gospodarka łowiecka
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia są usługi gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2026 r. poz. 663 z późn. zm.) obejmujące prace z zakresu gospodarki łowieckiej do wykonania na terenie Nadleśnictwa Niepołomice w 2027 roku.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77210000 Holzgewinnung, 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 03300000 Landwirtschafts-, Jagd- und Fischereierzeugnisse, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft
LosLOT-0011
TitelPakiet nr 11 – Szkółkarstwo i nasiennictwo
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia są usługi gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2026 r. poz. 663 z późn. zm.) obejmujące prace z zakresu szkółkarstwa i nasiennictwa do wykonania na terenie Nadleśnictwa Niepołomice w 2027 roku.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77211300 Rodung, 77211600 Aussaat von Baumsamen, 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft, 77231200 Bekämpfung von Forstschädlingen, 77231600 Aufforstung
LosLOT-0012
TitelPakiet nr 12 – Gospodarka łąkowo-rolna
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia są usługi gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2026 r. poz. 663 z późn. zm.) obejmujące prace z zakresu gospodarki łakowo-rolnej do wykonania na terenie Nadleśnictwa Niepołomice w 2027 roku.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft