2. Verfahren
Verfahren
Titel: Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Brenna
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest sukcesywne wykonywanie usługi polegającej na odbieraniu i zagospodarowaniu odpadów komunalnych z terenu Gminy Brenna od właścicieli nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy, w sposób zapewniający osiągnięcie odpowiednich poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami oraz ograniczenie masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania, zgodnie z obowiązującymi przepisami. 2. Minimalne, gwarantowane ilości odpadów do odbioru i zagospodarowania z podziałem na frakcje wynoszą: a) niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne - 1096,00 Mg b) segregowane odpady komunalne - 489,00 Mg (w tym: papier, szkło, tworzywa sztuczne i metale, za wyjątkiem odzieży i tekstyliów) c) popiół - 182,00 Mg d) bioodpady stanowiące odpad komunalny - 377,00 Mg e) odpady wielkogabarytowe wraz ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym oraz oponami - 230,00 Mg f) przeterminowane lekarstwa - 0,6 Mg Uwaga: Zamawiający informuje, że w ciągu ostatnich 12 miesięcy z terenu Gminy Brenna odebrane zostały następujące ilości poszczególnych segregowanych odpadów komunalnych: papier – 90,43 Mg, szkło – 286,28 Mg, tworzywa sztuczne i metale – 299,92 Mg.
Interne Kennung: Zp.271.1.13.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest sukcesywne wykonywanie usługi polegającej na odbieraniu i zagospodarowaniu odpadów komunalnych z terenu Gminy Brenna od właścicieli nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy, w sposób zapewniający osiągnięcie odpowiednich poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami oraz ograniczenie masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania, zgodnie z obowiązującymi przepisami. Minimalne, gwarantowane ilości odpadów do odbioru i zagospodarowania z podziałem na frakcje wynoszą: a) niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne - 1096,00 Mg b) segregowane odpady komunalne - 489,00 Mg (w tym: papier, szkło, tworzywa sztuczne i metale, za wyjątkiem odzieży i tekstyliów) c) popiół - 182,00 Mg d) bioodpady stanowiące odpad komunalny - 377,00 Mg e) odpady wielkogabarytowe wraz ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym oraz oponami - 230,00 Mg f) przeterminowane lekarstwa - 0,6 Mg
Optionen:
Beschreibung der Optionen: 1.. Zamawiający informuje, iż przy realizacji niniejszego przedmiotu zamówienia stosuje prawo opcji, co oznacza, że podane powyżej w pkt 2.2. ilości są wielkościami minimalnymi i gwarantowanymi, które należy wycenić w ofercie cenowej. W przypadku gdy zapotrzebowanie na usługi będzie większe niż określono w formularzu oferty, Zamawiającemu przysługuje prawo opcji do zwiększenia przedmiotu zamówienia do maksymalnych wartości określonych poniżej, tj.: a) niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne- 1644,00 Mg b) segregowane odpady komunalne - 883,00 Mg (w tym: papier, szkło, tworzywa sztuczne i metale za wyjątkiem odzieży i tekstyliów) c) popiół - 272,00 Mg d) bioodpady stanowiące odpad komunalny - 565,00 Mg e) odpady wielkogabarytowe wraz ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym oraz oponami - 344,00 Mg f) przeterminowane lekarstwa - 0,8 Mg w oparciu o ceny jednostkowe netto wskazane w Tabeli nr 1 – Formularza oferty. 2. Okoliczności skorzystania z prawa opcji: a) Skorzystanie z zamówienia opcjonalnego uzależnione będzie od bieżących potrzeb Zamawiającego jako uprawnienie, z którego może lecz nie musi skorzystać. b) Zamawiający ma prawo skorzystania z prawa opcji w czasie trwania umowy, gdy okaże się że zapotrzebowanie na usługi objęte przedmiotem zamówienia jest większe niż to określono w pkt. 2.2 SWZ. c) Zamawiający ma prawo skorzystać z prawa opcji w całości lub części, tj. może zlecić odbiór i zagospodarowanie tylko niektórych lub wszystkich rodzajów odpadów, zwiększając ilości tych odpadów wg własnych potrzeb, ale do maksymalnych wartości określonych w pkt. 2.4.1 SWZ d) Zamówienia realizowane w ramach prawa opcji są jednostronnym uprawnieniem Zamawiającego. Brak złożenia zamówienia objętego prawem opcji nie rodzi po stronie Wykonawcy żadnych roszczeń w stosunku do Zamawiającego. e) Wykonawca zobowiązany jest do realizacji zamówienia przewidzianego prawem opcji na warunkach opisanych w SWZ i projektowanych postanowieniach umowy – załącznik nr 3 do SWZ.