See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa 5 (pięciu) sztuk autobusów zeroemisyjnych zasilanych energią elektryczną oraz 2 (dwóch ) mobilnych stacji ładowania w ramach inwestycji „Ekologiczna mobilność w MOF Miasta Puławy - zakup zeroemisyjnego taboru autobusowego wraz z niezbędną infrastrukturą
Beschreibung: 1.Przedmiotem zamówienia jest Dostawa 5 (pięciu) sztuk autobusów zeroemisyjnych zasilanych energią elektryczną oraz 2 (dwóch ) mobilnych stacji ładowania w ramach inwestycji „Ekologiczna mobilność w MOF Miasta Puławy - zakup zeroemisyjnego taboru autobusowego wraz z niezbędną infrastrukturą” 2. Zamówienie podzielone jest na trzy zadania, których przedmiotem zamówienia jest: Zadanie nr 1 Dostawa 2 (dwóch) sztuk fabrycznie nowych autobusów miejskich klasy MAXI Zadanie nr 2 Dostawa 3 (trzech) sztuk fabrycznie nowych autobusów miejskich klasy MIDI Zadanie nr 3 Dostawa 2 (dwóch) sztuk mobilnych stacji ładowania 3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa: Załącznik Nr 1 do SWZ -Wymagania dla autobusu klasy MAXI Załącznik Nr 2 do SWZ -Wymagania dla autobusu klasy MIDI Załącznik Nr 3 do SWZ Wymagania techniczne urządzeń systemu informacji pasażerskiej Załącznik nr 4 do SWZ Wymagania techniczne urządzeń systemu monitoringu Załącznik Nr 5 do SWZ Wymagania techniczne automatu biletowego. Załącznik nr 6 do SWZ - Wymagania techniczne mobilnych stacji ładowania 4. Warunki udziału w postępowaniu: 1) zdolności do występowania w obrocie gospodarczym. Zamawiający nie stawia szczególnych wymagań w tym zakresie. 2) uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów. Zamawiający nie stawia szczególnych wymagań w tym zakresie. 3) sytuacji ekonomicznej lub finansowej. Wykonawca spełni warunek, jeżeli wykaże, że posiada środki finansowe lub zdolność kredytową (lub obie formy łącznie) - w kwocie nie mniejszej niż 5 000 000,00 PLN (słownie: pięć milionów złotych 00/100). 4) zdolności technicznej lub zawodowej. Wykonawca spełni warunek, jeżeli wykaże, że w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wykonał, a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych również wykonuje co najmniej 2 zamówienia polegające na dostawie co najmniej 5 sztuk fabrycznie nowych autobusów zeroemisyjnych zasilanych energią elektryczną, tej samej marki i tego samego typu, o pojemności pasażerskiej minimum 50 miejsc (bez kierowcy), przeznaczonych do przewozu co najmniej 1 osoby niepełnosprawnej na wózku inwalidzkim lub na wózku dziecięcym wraz z urządzeniem przytrzymującym. Przez zamówienia wykonane należy rozumieć: a) zamówienia rozpoczęte i zakończone w w/w okresie; b) zamówienia zakończone w w/w okresie, których rozpoczęcie mogło nastąpić wcześniej niż w w/w okresie; c) zamówienia które trwają nadal (niezakończone) i w ramach których wykonawca wykonał powyższe zamówienie (Zamawiający uzna również powyższy warunek za spełniony, wtedy gdy Wykonawca realizuje dostawę autobusów przy założeniu, że do dnia składania ofert dostarczył ilość wymaganą przez Zamawiającego).5. Podstawy wykluczenia obowiązujące w przedmiotowym postępowaniu - art. 108 ust. 1 oraz art. 109 ust. 1 pkt 4) ustawy Prawo zamówień publicznych, - art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (t.j. Dz.U. z 2025 r. poz. 514), - zakaz, o którym mowa w art. 5k Rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie. 6. Przedmiotowe środki dowodowe 1. W celu potwierdzenia parametrów podlegających ocenie w ramach kryteriów oceny ofert Zamawiający wymaga złożenia wraz z ofertą: a) Raportu zużycia energii e-SORT 2 wydanego przez certyfikowaną jednostkę badawczą. Przedmiotowy środek dowodowy, o którym mowa w pkt 6) 1 służy wyłącznie ocenie ofert. Zgodnie z art. 107 ust. 4 ustawy Pzp nie podlega on uzupełnieniu. 2. W celu potwierdzenia zgodności oferowanych mobilnych stacji ładowania z wymaganiami określonymi w Opisie Przedmiotu Zamówienia Zamawiający wymaga złożenia wraz z ofertą następujących przedmiotowych środków dowodowych: a) Karty katalogowe/specyfikacje techniczne producenta oferowanych mobilnych stacji ładowania 3. Przedmiotowe środki dowodowe, o których mowa w pkt 6) 2 : • służą potwierdzeniu zgodności oferowanego pojazdu z wymaganiami Zamawiającego, • nie podlegają ocenie punktowej, • potwierdzają cechy i właściwości mobilnych stacji ładowania istniejące na dzień składania ofert. Niezłożenie któregokolwiek z przedmiotowych środków dowodowych, o których mowa w pkt 6) 2, skutkować będzie odrzuceniem oferty jako niezgodnej z treścią Specyfikacji Warunków Zamówienia, na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp.7.Szczegółowe informacje w zakresie podmiotowych środków dowodowych zostały zawarte w Specyfikacji Warunków Zamówienia.
Interne Kennung: TT/2026/10
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34121100 Busse für den öffentlichen Verkehr
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Dostawa 5 (pięciu) sztuk autobusów zeroemisyjnych zasilanych energią elektryczną oraz 2 (dwóch ) mobilnych stacji ładowania w ramach inwestycji „Ekologiczna mobilność w MOF Miasta Puławy - zakup zeroemisyjnego taboru autobusowego wraz z niezbędną infrastrukturą”
Beschreibung: Dostawa 5 (pięciu) sztuk autobusów zeroemisyjnych zasilanych energią elektryczną oraz 2 (dwóch ) mobilnych stacji ładowania w ramach inwestycji „Ekologiczna mobilność w MOF Miasta Puławy - zakup zeroemisyjnego taboru autobusowego wraz z niezbędną infrastrukturą”