625958-2026 - Wettbewerb
Schweden – Dienstleistungen im Sozialwesen in Verbindung mit Heimen – Driftentreprenad bostad med särskild service Bokstigen och daglig verksamhet Handgruppen, enligt LSS
Auftragsbekanntmachung – Sonderregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Driftentreprenad bostad med särskild service Bokstigen och daglig verksamhet Handgruppen, enligt LSS
Beschreibung: Upphandling av driftentreprenad av bostad med särskild service (Bokstigen) och daglig verksamhet (Handgruppen), enligt lagen (1993:387) om stöd och service till vissa funktionshindrade (LSS), 9 § 9 och 9 § 10 LSS. för döva och hörselskadade med funktionsnedsättning, Haninge kommun.
Interne Kennung: UPP 2026-00075
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Zentrale Elemente des Verfahrens: Öppet, enstegs, driftentreprenad
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 85311000 Dienstleistungen im Sozialwesen in Verbindung mit Heimen
5. Los
Los: LOT-0000