2. Verfahren
Verfahren
Titel: SERVICIUL PUBLIC DE SALUBRIZARE ÎN MUNICIPIUL SIBIU ȘI STAȚIUNEA PĂLTINIȘ - ACTIVITĂȚI DE SALUBRIZARE STRADALĂ ȘI DESZĂPEZIRE
Beschreibung: Obiectul prezentei achiziţii constă în prestarea serviciilor de salubrizare stradală și deszăpezire, prin: - Salubrizare stradala (Măturat manual, Maturat mecanizat cu colectare, Curățat manual rigole, Întretinere curățenie, Stropitul mecanizat al căilor publice, Spălatul mecanizat al căilor publice, Colectarea și transportul deșeurilor municipale inclusiv taxa de depozitare, Colectarea si transportul deseurilor municipale inclusiv taxa de sortare, Colectarea și transportul deșeurilor municipale inclusiv taxa de compostare,) - Deszapezire (Curătatul mecanizat al zăpezii si gheții și împrăștiat material antiderapant.Temperaturi între 0 - 7° C, Curătatul mecanizat al zăpezii si gheții, împrăștiat material antiderapant. Temperaturi sub - 7° C, Împrăștiat manual material antiderapant, Curățatul manual al zăpezii și gheții, Încărcat și transport zăpada si gheața, Prevenirea și combaterea poleiului, prevenirea înzăpezirii temp 0 și -7 °C, Prevenirea și combaterea poleiului, prevenirea înzăpezirii temp. sub -7 °C, Curățarea gurilor de scurgere) Se vor respecta cerintele specifice din Caietul de sarcini Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/ candidaturilor: 21 Autoritatea contractanta va transmite raspunsul la clarificari in a 11-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor. Durata contractului: 48 luni de la data semnarii contractului.
Interne Kennung: 4270740_2026_PAAPD1591278
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90610000 Straßenreinigung und Straßenkehrdienste
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: Obiectul prezentei achiziţii constă în prestarea serviciilor de salubrizare stradală și deszăpezire, prin: - Salubrizare stradala (Măturat manual, Maturat mecanizat cu colectare, Curățat manual rigole, Întretinere curățenie, Stropitul mecanizat al căilor publice, Spălatul mecanizat al căilor publice, Colectarea și transportul deșeurilor municipale inclusiv taxa de depozitare, Colectarea si transportul deseurilor municipale inclusiv taxa de sortare, Colectarea și transportul deșeurilor municipale inclusiv taxa de compostare,) - Deszapezire (Curătatul mecanizat al zăpezii si gheții și împrăștiat material antiderapant.Temperaturi între 0 - 7° C, Curătatul mecanizat al zăpezii si gheții, împrăștiat material antiderapant. Temperaturi sub - 7° C, Împrăștiat manual material antiderapant, Curățatul manual al zăpezii și gheții, Încărcat și transport zăpada si gheața, Prevenirea și combaterea poleiului, prevenirea înzăpezirii temp 0 și -7 °C, Prevenirea și combaterea poleiului, prevenirea înzăpezirii temp. sub -7 °C, Curățarea gurilor de scurgere) Se vor respecta cerintele specifice din Caietul de sarcini Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/ candidaturilor: 21 Autoritatea contractanta va transmite raspunsul la clarificari in a 11-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor. Durata contractului: 48 luni de la data semnarii contractului. Valoarea estimata a serviciilor ce fac obiectul prezentei proceduri de achizitie este de 92.368.100,00 lei fara TVA, din care: - 63.700.652,60 lei fără TVA pentru activitatea de salubrizare stradală. - 28.667.447,40 lei fără TVA pentru activitatea de deszăpezire Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/ candidaturilor: 21 Autoritatea contractanta raspunde la solicitarile de clarificari in a 11 a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor. Durata contractului: 48 luni incepand cu data semnarii de catre ambele parti.
Interne Kennung: 1