See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Furnizarea fructelor (mere), laptelui (UHT) si produselor lactate (iaurt) si produselor de panificatie (corn si biscuiti) in cadrul Programului pentru scoli al României pentru perioada 2024-2029
Beschreibung: Acordarea gratuită pentru preșcolarii din grădinițele cu program normal de 4 ore de stat autorizate/acreditate și particulare acreditate și pentru elevii din învățământul primar și gimnazial de stat și particular, precum și pentru preșcolarii și elevii incluși în învățământul special de fructe și legume proaspete, lapte și produse lactate și produse de panificație în limita unei valori zilnice/preșcolar/elev. Limita valorică zilnică cuprinde prețul integral de achiziție a produselor, inclusiv taxa pe valoarea adăugată, cheltuielile de transport, distribuție și depozitare a acestora, după caz. Numărul de zile înainte de termenul-limită pentru primirea ofertelor până când ofertanții pot solicita clarificări: 20 de zile. Autoritatea contractantă va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificări/informațiilor suplimentare în a 11-a zi înainte de data limită de depunere a ofertelor. Orice solicitare de clarificări trebuie transmisă în SEAP (http://sicap-prod.e-licitatie.ro/pub) Obiectul contractului îl constituie furnizarea de produse, respectiv fructe (mere), lapte (UHT) și produse lactate (Iaurt) și produse de panificație (corn și biscuiți), în cadrul Programului pentru școli al României, pentru preşcolarii din grădiniţele cu program normal de 4 ore de stat autorizate/acreditate şi particulare acreditate şi pentru elevii din învăţământul primar şi gimnazial de stat şi particular, precum şi pentru preşcolarii şi elevii incluşi în învăţământul special din judeţul Brașov (cu excepția Municipiului Brașov), în anii școlari2024-2025, 2025-2026, 2026-2027, 2027-2028, 2028-2029, conform HG. nr. 652/2023 și a HCJ Brașov nr. 263/2024. Pe parcursul săptămânii, unui preșcolar/elev i se acordă gratuit 2 porții de fructe -Mere (în zilele de Joi și Vineri), 3 porții de lapte -UHT (în zilele de Luni, Marți, Miercuri), 2 porții produse lactate -Iaurt (în zilele de Joi, Vineri), 5 porții de produse de panificație -Corn 3 porții (în zilele de Luni, Marți, Miercuri) și Biscuiți 2 porții (în zilele de Joi, Vineri). Intervalul de livrare pentru toate tipurile de produse este 7:30-9:30. Se vor încheia 18 acorduri-cadru pe o perioadă de 5 ani, pe tip de produs, pe loturi.
Interne Kennung: 4384150/2024/P11
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 15500000 Molkereierzeugnisse
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Fructe- Mere Zona Brașov
Beschreibung: Obiectul contractului îl constituie furnizarea de produse, respectiv fructe (mere), în cadrul Programului pentru școli al României, pentru preşcolarii din grădiniţele cu program normal de 4 ore de stat autorizate/acreditate şi particulare acreditate şi pentru elevii din învăţământul primar şi gimnazial de stat şi particular, precum şi pentru preşcolarii şi elevii incluşi în învăţământul special din judeţul Brașov (cu excepția Municipiului Brașov), în anii școlari 2024-2025, 2025-2026, 2026-2027, 2027-2028, 2028-2029, în conformitate cu HG. nr. 652/2023 și a HCJ. Brașov nr. 263/2024. Pe parcursul săptămânii, unui preșcolar/elev i se acordă gratuit 2 porții de fructe -Mere (în zilele de Joi și Vineri). Intervalul de livrare pentru toate tipurile de produse este 7:30-9:30. Se vor încheia 18 acorduri-cadru pe o perioadă de 5 ani, pe 3 tipuri de produse și pe 6 zone de distribuție. Contractele subsecvente se vor încheia pe fiecare an școlar.
Interne Kennung: 1
Haupteinstufung (cpv): 03220000 Gemüse, Obst und Schalenfrüchte
Zusätzliche Einstufung (cpv): 60000000 Transport- und Beförderungsdienstleistungen (außer Abfalltransport)
Los: LOT-0002
Titel: Fructe- Mere Zona Codlea
Interne Kennung: 2
Los: LOT-0003
Titel: Fructe- Mere Zona Făgăraș
Interne Kennung: 3
Los: LOT-0004
Titel: Fructe- Mere Zona Râșnov
Interne Kennung: 4
Los: LOT-0005
Titel: Fructe- Mere Zona Rupea
Interne Kennung: 5
Los: LOT-0006
Titel: Fructe- Mere Zona Săcele
Interne Kennung: 6
Los: LOT-0007
Titel: Lapte și produse lactate -Lapte UHT și Iaurt Zona Brașov
Beschreibung: Obiectul contractului îl constituie furnizarea de Lapte și produse lactate, respectiv Lapte UHT și Iaurt, în cadrul Programului pentru școli al României, pentru preşcolarii din grădiniţele cu program normal de 4 ore de stat autorizate/acreditate şi particulare acreditate şi pentru elevii din învăţământul primar şi gimnazial de stat şi particular, precum şi pentru preşcolarii şi elevii incluşi în învăţământul special din judeţul Brașov (cu excepția Municipiului Brașov), în anii școlari 2024-2025, 2025-2026, 2026-2027, 2027-2028, 2028-2029, în conformitate cu HG. nr. 652/2023 și a HCJ. Brașov nr. 263/2024. Pe parcursul săptămânii, unui preșcolar/elev i se acordă gratuit 3 porții de lapte -UHT (în zilele deLuni, Marți, Miercuri), 2 porții produse lactate -Iaurt (în zilele de Joi, Vineri). Intervalul de livrare pentru toate tipurile de produse este 7:30-9:30. Se vor încheia 18 acorduri-cadru pe o perioadă de 5 ani, pe 3 tipuri de produse și pe 6 zone de distribuție. Contractele subsecvente se vor încheia pe fiecare an școlar.
Interne Kennung: 7
Los: LOT-0008
Titel: Lapte și produse lactate -Lapte UHT și Iaurt Zona Codlea
Interne Kennung: 8
Los: LOT-0009
Titel: Lapte și produse lactate -Lapte UHT și Iaurt Zona Făgăraș
Interne Kennung: 9
Los: LOT-0010
Titel: Lapte și produse lactate -Lapte UHT și Iaurt Zona Râșnov
Interne Kennung: 10
Los: LOT-0011
Titel: Lapte și produse lactate -Lapte UHT și Iaurt Zona Rupea
Interne Kennung: 11
Los: LOT-0012
Titel: Lapte și produse lactate -Lapte UHT și Iaurt Zona Săcele
Interne Kennung: 12
Los: LOT-0013
Titel: Produse de panificație - Corn și Biscuiți Zona Brașov
Beschreibung: Obiectul contractului îl constituie furnizarea de produse, respectiv produse de panificație (corn și biscuiți), în cadrul Programului pentru școli al României, pentru preşcolarii din grădiniţele cu program normal de 4 ore de stat autorizate/acreditate şi particulare acreditate şi pentru elevii din învăţământul primar şi gimnazial de stat şi particular, precum şi pentru preşcolarii şi elevii incluşi în învăţământul special din judeţul Brașov (cu excepția Municipiului Brașov), în anii școlari 2024-2025, 2025-2026, 2026-2027, 2027-2028, 2028-2029, în conformitate cu HG. nr. 652/2023 și a HCJ. Brașov nr. 263/2024. Pe parcursul săptămânii, unui preșcolar/elev i se acordă gratuit 5 porții de produse de panificație -Corn 3 porții (în zilele de Luni, Marți, Miercuri) și Biscuiți 2 porții (în zilele de Joi, Vineri). Intervalul de livrare pentru toate tipurile de produse este 7:30-9:30. Se vor încheia 18 acorduri-cadru pe o perioadă de 5 ani, pe 3 tipuri de produse și pe 6 zone de distribuție. Contractele subsecvente se vor încheia pe fiecare an școlar.
Interne Kennung: 13
Haupteinstufung (cpv): 15811000 Brotwaren
Los: LOT-0014
Titel: Produse de panificație - Corn și Biscuiți Zona Codlea
Interne Kennung: 14
Los: LOT-0015
Titel: Produse de panificație - Corn și Biscuiți Zona Făgăraș
Interne Kennung: 15
Los: LOT-0016
Titel: Produse de panificație - Corn și Biscuiți Zona Râșnov
Interne Kennung: 16
Los: LOT-0017
Titel: Produse de panificație - Corn și Biscuiți Zona Rupea
Interne Kennung: 17
Los: LOT-0018
Titel: Produse de panificație - Corn și Biscuiți Zona Săcele
Interne Kennung: 18