See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Świadczenie usług pocztowych dla Jednostek Administracji Państwowej
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest Świadczenie usług pocztowych dla Jednostek Administracji Państwowej. Wykaz Jednostek objętych zamówieniem - Załącznik nr 10 do SWZ. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia i jego realizacji opisany został w Projektowanych postanowieniach umowy - załącznik nr 1 do SWZ. 3. Szczegółowy wykaz przewidywanej ilości usług, z podziałem na ilość i rodzaj przesyłek, opisany został w Formularzu cenowym - załącznik nr 2 do SWZ. 4. W wyniku przeprowadzonego postępowania zostaną zawarte z Wykonawcą umowy w imieniu i na rzecz Jednostek objętych zamówieniem (oddzielna umowa dla każdej Jednostki). 5. Informacja dotycząca finansowania lub współfinansowania: a) zamówienie na potrzeby Ministerstwa Edukacji Narodowej będzie współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego (projekt „Pomoc techniczna FERS dla Ministerstwa Edukacji Narodowej na lata 2024-2029”, numer: FERS.06.01-IZ.00-0009/23); b) zamówienie na potrzeby Ministerstwa Klimatu i Środowiska będzie współfinansowane z programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko oraz Funduszy Europejskich dla Polski Wschodniej; c) zamówienie na potrzeby Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego będzie współfinansowane z Programu Pomocy Technicznej dla Funduszy Europejskich na lata 2021-2027. 6. Zamawiający zastrzega, że liczba przesyłek pocztowych oraz dodatkowych usług, wyszczególnionych w Formularzu cenowym, może zmieniać się w zależności od potrzeb Zamawiającego. Zamawiający nie jest zobowiązany do nadawania wszystkich rodzajów przesyłek i skorzystania ze wszystkich rodzajów usług, wskazanych formularzu cenowym. Zamawiający planuje wykorzystać 60% wartości brutto umowy, o której mowa w §4 ust. 1 Projektowanych postanowień umowy. Wykonawcy nie przysługują jakiekolwiek roszczenia (w szczególności o zapłatę wynagrodzenia za niezrealizowane usługi lub odszkodowawcze) z tytułu braku skorzystania przez Zamawiającego z usług do pełnej wartości maksymalnego łącznego wynagrodzenia, które zostanie określone w § 4 ust. 1 Projektowanych postanowień umowy. 7. Usługi świadczone przez Wykonawcę, które nie zostały wymienione w załączniku nr 2 do SWZ np. przesyłki pocztowe zagraniczne będą również dostępne dla Zamawiającego. Usługi te rozliczane będą zgodnie z cennikiem usług świadczonych przez Wykonawcę aktualnym na dzień nadania przesyłki dostępnym na stronie internetowej pod adresem Wykonawcy. 8. Wykonawca zobowiązany jest do realizacji zamówienia na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej poprzez wykorzystanie placówek, spełniających następujące wymogi: 1) wszystkie placówki, w których Wykonawca zapewnia odbiór przesyłek, muszą być umiejscowione w lokalizacjach oraz posiadać warunki lokalowe, które w sposób oczywisty nie utrudniają dostępu osobom niepełnosprawnym; 2) we wszystkich placówkach, w których Wykonawca zapewnia odbiór przesyłek, wydawanie przesyłek musi być przeprowadzone na specjalnie wyznaczonym do tego stanowisku, oddzielonym od wszelkich innych czynności wykonywanych w takiej placówce odbiorczej, innych niż świadczenie usług pocztowych, w sposób wyraźny i jednoznaczny, zapewniający bezpieczeństwo tajemnicy korespondencji; 9. Kod i nazwa zamówienia według Wspólnego Słownika Zamówień (CPV): ` 64.11.00.00-0 Usługi pocztowe 64.11.20.00-4 Usługi pocztowe dotyczące listów 64.11.30.00-1 Usługi pocztowe dotyczące paczek 10. Zamawiający nie przewiduje udzielania zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp. 11. Zamawiający nie przewiduje przeprowadzenia aukcji elektronicznej. 12. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych w rozumieniu art. 92 ust.1 ustawy Pzp 13. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych. Podział zamówienia na części, którego przedmiot stanowią usługi pocztowe dla Jednostek Administracji Państwowej, nie byłaby racjonalna ani celowa (występuje tożsamość przedmiotowa, podmiotowa i czasowa). Zamawiający nie dokonał podziału zamówienia na części ze względu na charakter świadczonych usług. Zasadnym, aby ułsugami pocztowymi zajmował się ten sam wykonawca. Podział zamówienia na części groziłby nadmiernymi trudnościami technicznymi oraz nadmiernymi kosztami wykonania zamówienia, ponadto brak podziału jest uzasadniony względami organizacyjnymi, ewentualny podział zamówienia mógłby poważnie zagrozić właściwemu wykonaniu zamówienia a potrzeba skoordynowania działań różnych wykonawców, realizujących poszczególne części zamówienia, mogłaby zagrozić prawidłowej i terminowej realizacji zamówienia. Jednocześnie niedokonanie podziału nie narusza konkurencji poprzez ograniczenie możliwości ubiegania się o zamówienie mniejszym podmiotom, w szczególności małym i średnim przedsiębiorstwom. 14. Zamawiający nie przewiduje zawarcia umowy ramowej.
Vorherige Bekanntmachung: 187103-2025
Interne Kennung: WIP.261.6.2025.AA
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 64110000 Postdienste
Zusätzliche Einstufung (cpv): 64112000 Briefpostdienste, 64113000 Paketpostdienste
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest Świadczenie usług pocztowych dla Jednostek Administracji Państwowej. Wykaz Jednostek objętych zamówieniem - Załącznik nr 10 do SWZ. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia i jego realizacji opisany został w Projektowanych postanowieniach umowy - załącznik nr 1 do SWZ. 3. Szczegółowy wykaz przewidywanej ilości usług, z podziałem na ilość i rodzaj przesyłek, opisany został w Formularzu cenowym - załącznik nr 2 do SWZ
Interne Kennung: Część 1 - Świadczenie usług pocztowych dla Jednostek Administracji Państwowej