2. Verfahren
Verfahren
Titel: Sukcesywna dostawa (sprzedaż wraz z transportem i rozładunkiem) kruszywa dolomitowego
Beschreibung: 1. Oferta składana jest pod rygorem nieważności w formie elektronicznej (tzn. opatrzona kwalifikowanym podpisem elektronicznym). Ofertę należy sporządzić zgodnie ze wzorem stanowiącym – Załącznik nr 1 do SWZ wraz z tabelą wyceny, stanowiącą Załącznik nr 2a do SWZ. 2. Wykonawca dołącza do oferty oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu w zakresie wskazanym w Rozdziale III, ust. 2 SWZ: a) pkt. 2.2. SWZ [w zakresie podstaw wykluczenia z art. 108 ust. 1 pkt 1) – 6) ustawy Pzp] – oświadczenie należy złożyć w formie Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia [dalej: „JEDZ”] – Załącznik nr 3 do SWZ; b) pkt 2.3. SWZ [w zakresie podstaw wykluczenia z art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego] – oświadczenie należy złożyć w formie JEDZ, zaznaczając odpowiednią odpowiedź w części III sekcja D c) pkt. 2.4. SWZ [w zakresie podstaw wykluczenia z art. 5k) rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. w brzmieniu nadanym rozporządzeniem 2025/2033 (Dz.U. L, 2025/2033, 23.10.2025)] – oświadczenie należy złożyć zgodnie ze wzorem stanowiącym Załącznik nr 4 do SWZ. Oświadczenia te stanowią dowód potwierdzający brak podstaw wykluczenia, a w przypadku składania certyfikatu – oświadczenie w zakresie, w jakim certyfikat nie wykazuje spełniania tych przesłanek - Część II sekcja A JEDZ (wiersz dotyczący informacji czy wykonawca jest wpisany do urzędowego wykazu zatwierdzonych wykonawców lub posiada równoważne zaświadczenie). 3. Oświadczenie, o którym mowa w Rozdziale IV SWZ, ust. 1, pkt 1.2. lit a) – b) należy złożyć w JEDZ, sporządzonego zgodnie z wzorem standardowego formularza określonego w rozporządzeniu wykonawczym Komisji Europejskiej wydanym na podstawie art. 59 ust. 2 dyrektywy 2014/24/UE, Wykonawca zobowiązany jest złożyć JEDZ w zakresie wskazanym w Załączniku nr 3 do SWZ. Zamawiający informuje, iż na stronie Urzędu Zamówień Publicznych znajduje się Instrukcja wypełniania Jednolitego Dokumentu. 4. Przedłożony przez Zamawiającego JEDZ jest zgodny z rozporządzeniem Wykonawczym Komisji (UE) 2016/7 z dnia 5 stycznia 2016 r. ustanawiające standardowy formularz jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia. Wykonawca zobowiązany jest wypełnić JEDZ w takim zakresie, aby Zamawiający był w stanie zweryfikować, czy Wykonawca nie podlega wykluczeniu w zakresie opisanym w niniejszej SWZ 5. Oświadczenia, o których mowa w Rozdziale IV SWZ, ust. 1, pkt 1.2. składają odrębnie: 1) Wykonawca/każdy spośród Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia. W takim przypadku oświadczenie potwierdza brak podstaw wykluczenia Wykonawcy w postępowaniu. 6. Do oferty Wykonawca zobowiązany jest załączyć: 1) oświadczenia, o których mowa w Rozdziale IV SWZ, ust. 1: pkt 1.2. a) – b) – w formie JEDZ (według Załącznika nr 3 do SWZ), oraz pkt 1.2. c) – na wzorze załączonym do SWZ; 2) odpis lub informację z Krajowego Rejestru Sądowego, Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej lub innego właściwego rejestru potwierdzającego, że osoba działająca w imieniu wykonawcy jest umocowana do jego reprezentowania; 3) pełnomocnictwo lub inny dokument potwierdzający umocowanie do reprezentowania Wykonawcy, gdy umocowanie osoby składającej ofertę nie wynika z dokumentów opisanych w pkt 2); 4) w przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: a) pełnomocnictwo, z treści którego będzie wynikało umocowanie do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo do reprezentowania w postepowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. Pełnomocnictwo powinno zawierać w szczególności wskazanie: - postępowania o zamówienie publicznego, którego dotyczy, - wszystkich wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia wymienionych z nazwy z określeniem adresu siedziby, - ustanowionego pełnomocnika oraz zakresu jego pełnomocnictwa; b) oświadczenie, o którym mowa w rozdziale I ust. 4 pkt 4.4 SWZ (Zamawiający dopuszcza złożenia tego oświadczenia na formularzu ofertowym). 5) Tabelę wyceny - Załącznik nr 2a do SWZ; 7. Wykonawca nie jest zobowiązany do złożenia dokumentów, o których mowa w ust. 6 pkt. 2) powyżej, jeżeli Zamawiający może je uzyskać za pomocą bezpłatnych i ogólnodostępnych baz danych, o ile Wykonawca wskazał dane umożliwiające dostęp do tych dokumentów. 8. Zapisy ust. 6 pkt 3) powyżej stosuje się odpowiednio do osoby działającej w imieniu wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia.
Interne Kennung: znak sprawy: WZP.C.271.1.53.2026.JŁ
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 14212200 Zuschlagstoffe
Zusätzliche Einstufung (cpv): 44113140 Schotter, 60100000 Straßentransport/-beförderung
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1.Przedmiotem zamówienia jest: Sukcesywna dostawa (sprzedaż wraz z transportem i rozładunkiem) kruszywa dolomitowego o frakcji 0-31,5 mm, 31,5-63 mm, 0-63 mm oraz 0-4 mm. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został zawarty w Załączniku nr 2 do SWZ. 3. Zgodnie z art. 34 ust. 1 ustawy Pzp Zamawiający przewiduje możliwość 1 wznowienia zamówienia, polegającego na powtórzeniu przedmiotu zamówienia na okres kolejnych 12 miesięcy. 4. Zamawiający poinformuje pisemnie Wykonawcę, że skorzysta ze wznowienia najpóźniej dwa miesiące przed upływem terminu obowiązywania umowy. Wykonawca zobowiązany jest złożyć w formie pisemnej oświadczenie o wyrażeniu zgody na wznowienie zamówienia w terminie do 7 dni od dnia otrzymania informacji od Zamawiającego. W przypadku braku odpowiedzi Wykonawcy w wyżej wymienionym okresie, Zamawiający uzna, że Wykonawca nie wyraża zgody na wznowienie zamówienia. 5. W przypadku niepoinformowania Wykonawcy w terminie opisanym w ust. powyżej., należy przyjąć, że Zamawiający nie będzie korzystał ze wznowienia. Wykonawca nie będzie miał żadnych roszczeń w stosunku do Zamawiającego, w przypadku gdy Zamawiający ze wznowienia nie skorzysta. 6. Zamawiający będzie realizował przedmiot zamówienia w zakresie: - podstawowym (gwarantowanym) - opcjonalnym. 7.Wykonawca udzieli Zamawiającemu gwarancji jakości na dostarczone kruszywa. Wymagany minimalny okres gwarancji to 12 miesięcy, liczonych od daty realizacji zamówienia częściowego.
Optionen:
Beschreibung der Optionen: 1. Przedmiotem zamówienia w ramach prawa opcji jest realizacja dostaw poszczególnego asortymentu, zgodnie z ilościami wskazanymi w Załączniku nr 2a do SWZ. 2. Zamawiający zastrzega, iż wykonanie części zamówienia w ramach prawa opcji jest uprawnieniem, a nie zobowiązaniem Zamawiającego. Zamawiający może nie skorzystać z prawa opcji, skorzystać z niego w mniejszym zakresie niż określony w Załączniku nr 2a do SWZ, a Wykonawcy nie przysługują z tego tytułu żadne roszczenia. 3. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji w terminie obowiązywania umowy. 4. W przypadku skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji Wykonawca jest zobowiązany do jego realizacji, na warunkach określonych w umowie. 5. Zamawiający poinformuje Wykonawcę o skorzystaniu z prawa opcji z minimum 7-dniowym wyprzedzeniem na piśmie.