2. Verfahren
Verfahren
Titel: Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Wejherowo w roku 2026
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2024 r. poz. 530 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz prace związane z nasiennictwem i szkółkarstwem, turystycznym zagospodarowaniem lasu, ochroną przyrody, gospodarką łąkowo-rolną, pozyskaniem choinek i stroiszu, utrzymaniem i konserwacją dróg, małą retencją, gospodarowaniem zwierzyną, utrzymaniem istniejących obiektów, wykonaniem bieżących zadań z edukacji leśnej oraz inne niezbędne prace z zakresu zagospodarowania lasu, do wykonania na terenie Nadleśnictwa Wejherowo w roku 2026.
Interne Kennung: ZG.270.46.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77200000 Dienstleistungen in der Forstwirtschaft
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77210000 Holzgewinnung, 77211000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Holzgewinnung, 77211100 Holzfällung, 77211200 Transport von Stämmen im und aus dem Wald, 77211300 Rodung, 77211400 Fällen von Bäumen, 77211600 Aussaat von Baumsamen, 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft, 77231200 Bekämpfung von Forstschädlingen, 77600000 Dienstleistungen im Bereich Jagd, 77110000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Agrarproduktion, 77100000 Dienstleistungen im Bereich Landwirtschaft, 77211500 Baumpflege
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Pakiet nr 1 - Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Wejherowo w roku 2026 - leśnictwa: Starzyno, Domatowo, Lisewo, Gospodarstwo Szkółkarskie Domatowo, Nasiennictwo i selekcja w Nadleśnictwie Wejherowo, Prace na plantacji choinkowej w leśnictwie Piaśnica
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2024 r. poz. 530 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz prace związane z nasiennictwem i szkółkarstwem, turystycznym zagospodarowaniem lasu, ochroną przyrody, gospodarką łąkowo-rolną, pozyskaniem choinek i stroiszu, utrzymaniem i konserwacją dróg, małą retencją, utrzymaniem istniejących obiektów oraz inne niezbędne prace z zakresu zagospodarowania lasu, do wykonania na terenie Nadleśnictwa Wejherowo w roku 2026. Przedmiot zamówienia został podzielony na części („Pakiet”) Pakiet nr 1 – leśnictwa: Starzyno, Domatowo, Lisewo, Gospodarstwo Szkółkarskie Domatowo, Nasiennictwo i selekcja w Nadleśnictwie Wejherowo, Prace na plantacji choinkowej w leśnictwie Piaśnica; Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) PZP, w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego. Zakres rzeczowy usług stanowiących przedmiot zamówień, o których mowa w zdaniu potrzebnym nie przekroczy wartości 50 % wartości niniejszego zamówienia. Zamówienia, będą udzielane w przypadku wystąpienia potrzeby zwiększenia zakresu rzeczowego usług stanowiących przedmiot zamówienia na skutek warunków przyrodniczych bądź atmosferycznych, zmian na rynku sprzedaży drewna lub powierzenia Zamawiającemu nowych zadań gospodarczych lub publicznych, jak również w sytuacji braku możliwości wyłonienia z przyczyn obiektywnych wykonawców usług leśnych w ramach podstawowych trybów udzielania zamówień, celem zabezpieczenia niezbędnego wykonawstwa prac oraz w przypadku powierzania wykonawcy prac stanowiących wykonawstwo zastępcze w stosunku do prac realizowanych przez innego wykonawcę.
Interne Kennung: ZG.270.46.2025 - Pakiet nr 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77210000 Holzgewinnung, 77211000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Holzgewinnung, 77211100 Holzfällung, 77211200 Transport von Stämmen im und aus dem Wald, 77211300 Rodung, 77211400 Fällen von Bäumen, 77211500 Baumpflege, 77211600 Aussaat von Baumsamen, 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft, 77231200 Bekämpfung von Forstschädlingen, 77110000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Agrarproduktion, 77100000 Dienstleistungen im Bereich Landwirtschaft
Optionen:
Beschreibung der Optionen: W stosunku do każdego Pakietu Zamawiający jest uprawniony zlecić Wykonawcy dodatkowy zakres rzeczowy w stosunku do każdej z pozycji Kosztorysu Ofertowego stanowiącego część Oferty („Opcja”). Przedmiotem Opcji będą takie same (analogiczne) prace, jak opisane w SWZ i wycenione przez Wykonawcę w którejkolwiek z pozycji Kosztorysu Ofertowego stanowiącego część Oferty. W ramach Opcji, wedle wyboru Zamawiającego, mogą zostać zlecone wszystkie, niektóre lub tylko jedna z prac wskazanych w SWZ i wycenionych przez Wykonawcę w Kosztorysie Ofertowym stanowiącym część Oferty. Prace będące przedmiotem Opcji mogą zostać zlecone w ilości, której łączna wartość nie będzie przekraczała 30 % Wynagrodzenia z dnia zawarcia Umowy, zgodnie z §11 ust 1 projektowanych postanowień umowy stanowiącego Załącznik nr 9 do SWZ. Podstawą określenia wartości prac zleconych w ramach Opcji (w celu określenia jej zakresu) będą ceny jednostkowe poszczególnych prac zawarte w Kosztorysie Ofertowym stanowiącym część Oferty. Zamawiający nie jest zobowiązany do zlecenia prac objętych przedmiotem Opcji, a Wykonawcy nie służy roszczenie o ich zlecenie. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z Opcji w przypadku: (1) wystąpienia konieczności zwiększenia zakresu rzeczowego usług stanowiących przedmiot zamówienia w następstwie przyczyn przyrodniczych, klimatycznych, atmosferycznych bądź związanych z prawidłowym prowadzeniem gospodarki leśnej, (2) zmian na rynku sprzedaży drewna lub powierzenia Zamawiającemu nowych zadań gospodarczych lub publicznych, (3) powierzania Wykonawcy prac stanowiących wykonawstwo zastępcze w stosunku do prac realizowanych przez innego wykonawcę (na Obszarze Realizacji Pakietu).
Los: LOT-0002
Titel: Pakiet nr 2 - Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Wejherowo w roku 2026 - leśnictwa: Mechowo, Darżlubie, Jastarnia, Sławutówko
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2024 r. poz. 530 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, turystycznym zagospodarowaniem lasu, ochroną przyrody, gospodarką łąkowo-rolną, utrzymaniem i konserwacją dróg, małą retencją, utrzymaniem istniejących obiektów oraz inne niezbędne prace z zakresu zagospodarowania lasu, do wykonania na terenie Nadleśnictwa Wejherowo w roku 2026. Przedmiot zamówienia został podzielony na części („Pakiet”) Pakiet nr 2 – leśnictwa: Mechowo, Darżlubie, Jastarnia, Sławutówko. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) PZP, w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego.Zakres rzeczowy usług stanowiących przedmiot zamówień, o których mowa w zdaniu potrzebnym nie przekroczy wartości 50 % wartości niniejszego zamówienia. Zamówienia, będą udzielane w przypadku wystąpienia potrzeby zwiększenia zakresu rzeczowego usług stanowiących przedmiot zamówienia na skutek warunków przyrodniczych bądź atmosferycznych, zmian na rynku sprzedaży drewna lub powierzenia Zamawiającemu nowych zadań gospodarczych lub publicznych, jak również w sytuacji braku możliwości wyłonienia z przyczyn obiektywnych wykonawców usług leśnych w ramach podstawowych trybów udzielania zamówień, celem zabezpieczenia niezbędnego wykonawstwa prac oraz w przypadku powierzania wykonawcy prac stanowiących wykonawstwo zastępcze w stosunku do prac realizowanych przez innego wykonawcę.
Interne Kennung: ZG.270.46.2025 - Pakiet nr 2
Los: LOT-0003
Titel: Pakiet nr 3 - Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Wejherowo w roku 2026 - leśnictwa: Sobieńczyce, Piaśnica, Rybno, Gospodarka Łowiecka w Ośrodku Hodowli Zwierzyny
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2024 r. poz. 530 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, turystycznym zagospodarowaniem lasu, ochroną przyrody, gospodarką łąkowo-rolną, utrzymaniem i konserwacją dróg, małą retencją, gospodarowaniem zwierzyną, utrzymaniem istniejących obiektów oraz inne niezbędne prace z zakresu zagospodarowania lasu, do wykonania na terenie Nadleśnictwa Wejherowo w roku 2025. Przedmiot zamówienia został podzielony na części („Pakiet”) Pakiet nr 3 – leśnictwa: Sobieńczyce, Piaśnica, Rybno, Gospodarka Łowiecka w Ośrodku Hodowli Zwierzyny. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) PZP, w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego. Zakres rzeczowy usług stanowiących przedmiot zamówień, o których mowa w zdaniu potrzebnym nie przekroczy wartości 50 % wartości niniejszego zamówienia. Zamówienia, będą udzielane w przypadku wystąpienia potrzeby zwiększenia zakresu rzeczowego usług stanowiących przedmiot zamówienia na skutek warunków przyrodniczych bądź atmosferycznych, zmian na rynku sprzedaży drewna lub powierzenia Zamawiającemu nowych zadań gospodarczych lub publicznych, jak również w sytuacji braku możliwości wyłonienia z przyczyn obiektywnych wykonawców usług leśnych w ramach podstawowych trybów udzielania zamówień, celem zabezpieczenia niezbędnego wykonawstwa prac oraz w przypadku powierzania wykonawcy prac stanowiących wykonawstwo zastępcze w stosunku do prac realizowanych przez innego wykonawcę.
Interne Kennung: ZG.270.46.2025 - Pakiet nr 3
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77210000 Holzgewinnung, 77211000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Holzgewinnung, 77211100 Holzfällung, 77211200 Transport von Stämmen im und aus dem Wald, 77211300 Rodung, 77211400 Fällen von Bäumen, 77211500 Baumpflege, 77211600 Aussaat von Baumsamen, 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft, 77110000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Agrarproduktion, 77100000 Dienstleistungen im Bereich Landwirtschaft, 77231200 Bekämpfung von Forstschädlingen, 77600000 Dienstleistungen im Bereich Jagd
Los: LOT-0004
Titel: Pakiet nr 4 - Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Wejherowo w roku 2026 – leśnictwa: Kępino, Orle, Nanice, Punkt Alarmowo-Dyspozycyjny w Nadleśnictwie Wejherowo
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2024 r. poz. 530 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, turystycznym zagospodarowaniem lasu, ochroną przyrody, gospodarką łąkowo-rolną, pozyskaniem choinek i stroiszu, utrzymaniem i konserwacją dróg, małą retencją, utrzymaniem istniejących obiektów, wykonaniem bieżących zadań z edukacji leśnej oraz inne niezbędne prace z zakresu zagospodarowania lasu, do wykonania na terenie Nadleśnictwa Wejherowo w roku 2026. Przedmiot zamówienia został podzielony na części („Pakiet”) Pakiet nr 4 – leśnictwa: Kępino, Orle, Nanice, Punkt Alarmowo- Dyspozycyjny w Nadleśnictwie Wejherowo. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) PZP, w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego. Zakres rzeczowy usług stanowiących przedmiot zamówień, o których mowa w zdaniu potrzebnym nie przekroczy wartości 50 % wartości niniejszego zamówienia. Zamówienia, będą udzielane w przypadku wystąpienia potrzeby zwiększenia zakresu rzeczowego usług stanowiących przedmiot zamówienia na skutek warunków przyrodniczych bądź atmosferycznych, zmian na rynku sprzedaży drewna lub powierzenia Zamawiającemu nowych zadań gospodarczych lub publicznych, jak również w sytuacji braku możliwości wyłonienia z przyczyn obiektywnych wykonawców usług leśnych w ramach podstawowych trybów udzielania zamówień, celem zabezpieczenia niezbędnego wykonawstwa prac oraz w przypadku powierzania wykonawcy prac stanowiących wykonawstwo zastępcze w stosunku do prac realizowanych przez innego wykonawcę.
Interne Kennung: ZG.270.46.2025 - Pakiet nr 4
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77210000 Holzgewinnung, 77211000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Holzgewinnung, 77211100 Holzfällung, 77211200 Transport von Stämmen im und aus dem Wald, 77211300 Rodung, 77211400 Fällen von Bäumen, 77211500 Baumpflege, 77211600 Aussaat von Baumsamen, 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft, 77110000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Agrarproduktion, 77100000 Dienstleistungen im Bereich Landwirtschaft, 77231200 Bekämpfung von Forstschädlingen