626132-2026 - Wettbewerb
Rumänien – Aushubmaschinen – Furnizare excavator amfibiu Long Reach
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Furnizare excavator amfibiu Long Reach
Beschreibung: Obiectul contractului constă în achiziția unui Excavator amfibiu Long Reach, inclusiv transport, livrare, punere în funcțiune, instruirea personalului și asigurarea garanției. Termene pentru depunerea/răspunsul la solicitările de clarificări/informații suplimentare: A. În conformitate cu prevederile art. 160 alin. (1) din Legea nr. 98/2016 privind achizițiile publice, cu modificările și completările ulterioare, termenul limită până la care orice operator economic interesat are dreptul de a solicita clarificări sau informații suplimentare în legătură cu documentația de atribuire este de maxim 18 zile înainte de data limită de depunere a ofertelor. B. În conformitate cu prevederile art. 160 alin. (2) din Legea nr. 98/2016 privind achizițiile publice, cu modificările și completările ulterioare, Autoritatea contractantă va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificare/informațiilor suplimentare în a 11-a zi dinainte de termenul limită stabilit pentru depunerea ofertelor. Dacă aceste termene se sfârșesc în zile nelucrătoare, Autoritatea contractantă va răspunde în ultima zi lucrătoare înainte de termenul respectiv.
Interne Kennung: 3721907_2026_1
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 43262000 Aushubmaschinen
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Interne Kennung: 1