Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66510000 Versicherungen
Erfüllungsort
Land, Gliederung (NUTS): Krakowski (PL214)
Land: Polen
Allgemeine Informationen
626172-2026 - Competition
Poland – Insurance services – „Usługa ubezpieczenia Jednostek Organizacyjnych Państwowej Straży Pożarnej - ubezpieczenia pozakomunikacyjne”.
Contract or concession notice – standard regime
Services
2. Procedure
Procedure
Title: „Usługa ubezpieczenia Jednostek Organizacyjnych Państwowej Straży Pożarnej - ubezpieczenia pozakomunikacyjne”.
Description: 1. Przedmiot zamówienia podzielony został na następujące części: CZĘŚĆ I - Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej tytułem prowadzonej działalności i posiadanego mienia w tym: 1.1 Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej tytułem prowadzonej działalności i posiadanego mienia 2. CZĘŚĆ II - Ubezpieczenie jednostek pływających oraz NNW członków załogi, w tym: 2.1 OC użytkownika jednostki pływającej 2.2 CASCO jednostki pływającej 2.3 NNW członków załogi jednostki pływającej 3. CZĘŚĆ III – Ubezpieczenie statków powietrznych w tym: 3.1. Ubezpieczenie statków powietrznych od uszkodzeń ( aerocasco ) 4. CZĘŚĆ IV – Ubezpieczenie mienia, w tym: 4.1 Ubezpieczenie mienia od wszystkich ryzyk 4.2 Ubezpieczenie sprzętu elektronicznego 4.3 Ubezpieczenie maszyn i sprzętu budowlanego 5. CZĘŚĆ V - Ubezpieczenie zdalnie sterowanego pojazdu do gaszenia pożarów i likwidacji zagrożeń w tym: 5.1 Ubezpieczenie maszyn i sprzętu budowlanego
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 66510000 Insurance services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej tytułem prowadzonej działalności i posiadanego mienia
Description: 1.1 Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej tytułem prowadzonej działalności i posiadanego mienia Termin wykonania zamówienia: 12 miesięcy od dnia podpisania umowy jednak nie wcześniej niż od dnia 13.11.2026 r.
Options:
Description of the options: Prawo opcji dotyczy wszystkich części zamówienia 1 Zamówienie gwarantowane obejmuje ochronę ubezpieczeniową na okres 12 miesięcy od dnia podpisania umowy (przewidywany termin 13.11.2026 r.). Okres ubezpieczenia wszystkich zamawiających upłynie w tym samym terminie, (przewidywany termin 12.11.2027 r.). 12 Zamówienie opcjonalne 2.1 Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji polegającej na wydłużeniu okresu ubezpieczenia na kolejne 12 miesięcy na takich samych warunkach (sumy gwarancyjne, stawki za ubezpieczenia) z zastrzeżeniem, że: a) maksymalna wartość opcji jest równa 150 % wartości zamówienia gwarantowanego; b) minimalna wartość opcji jest równa 85% wartości zamówienia gwarantowanego; c) czynnością potwierdzającą skorzystania z prawa opcji będzie jednostronne złożenie - w terminie nie późniejszym niż po upływie 9 miesięcy od dnia podpisania umowy na zamówienie gwarantowane - oświadczenia woli wykonawcy przez zamawiającego w postaci stosownego pisma skierowanego na adres poczty email Wykonawcy wskazany w ofercie.
Lot: LOT-0002
Title: Ubezpieczenie jednostek pływających oraz NNW członków załogi
Description: 2.1 OC użytkownika jednostki pływającej 2.2 CASCO jednostki pływającej 2.3 NNW członków załogi jednostki pływającej Termin wykonania zamówienia: 12 miesięcy od dnia podpisania umowy jednak nie wcześniej niż od dnia 13.11.2026 r.
Lot: LOT-0003
Title: Ubezpieczenie statków powietrznych
Description: 3.1. Ubezpieczenie statków powietrznych od uszkodzeń ( aerocasco ) Termin wykonania zamówienia: 12 miesięcy od dnia podpisania umowy jednak nie wcześniej niż od dnia 13.11.2026 r.
Lot: LOT-0004
Title: Ubezpieczenie mienia
Description: 4.1 Ubezpieczenie mienia od wszystkich ryzyk 4.2 Ubezpieczenie sprzętu elektronicznego 4.3 Ubezpieczenie maszyn i sprzętu budowlanego Termin wykonania zamówienia: 12 miesięcy od dnia podpisania umowy jednak nie wcześniej niż od dnia 13.11.2026 r.
Lot: LOT-0005
Title: Ubezpieczenie zdalnie sterowanego pojazdu do gaszenia pożarów i likwidacji zagrożeń
Description: 5.1 Ubezpieczenie maszyn i sprzętu budowlanego Termin wykonania zamówienia: 12 miesięcy od dnia podpisania umowy jednak nie wcześniej niż od dnia 13.11.2026 r.