2. Verfahren
Verfahren
Titel: Revitalizace veřejného prostranství ve městě Týn nad Vltavou
Beschreibung: Předmětem plnění veřejné zakázky je kompletní revitalizace veřejného prostranství v centru města Týn nad Vltavou, v lokalitě vymezené ulicemi Puchmayerova, Pod kostelem, Děkanská, navazující na nábřeží řeky Vltavy a přilehlý park. Cílem je revitalizace a úprava stávajícího parkoviště a navazujícího prostoru na moderní, uživatelsky přívětivé veřejné prostranství s důrazem na pěší, cyklistickou a komunitní funkci, udržitelné hospodaření s dešťovými vodami a posílení zelené infrastruktury. Plnění zahrnuje zejména: Demolice a bourací práce: odstranění objektu veřejných toalet, garáže a stávajících schodišť. Inženýrské sítě: vybudování nové splaškové a dešťové kanalizace včetně vsakovacích prvků a retenčních prostor, přeložky NN a slaboproudých vedení, nové kabelové rozvody NN, vybudování vodovodních přípojek a napojení na stávající sítě. Komunikace a zpevněné plochy: realizace pěší zóny s propustnými povrchy (kamenná dlažba, zatravňovací rošty, mlatové povrchy), úpravy vozovek a parkovacích stání, vybudování cyklostezky a propojení s okolními trasami. Sadové úpravy: výsadba stromů, keřů a zeleně v systému modrozelené infrastruktury včetně arboristické péče o stávající vzrostlé stromy. Vodní prvek: zřízení fontány s jezírkem a doprovodnými prvky s edukativním charakterem (znázornění toku Vltavy). Stavební objekty a drobné stavby: výstavba nových pobytových a komunikačních schodišť, opěrných zídek a doplňujících objektů. Veřejné osvětlení a mobiliář: instalace nového veřejného osvětlení, laviček, odpadkových košů, kolostavů, orientačního systému a dalších prvků mobiliáře. Podzemní kontejnery: vybudování kontejnerového stání pro tříděný odpad. Po dokončení projektu vznikne uživatelsky příjemný veřejný prostor propojující historické centrum města s nábřežím Vltavy, vybavený zelení, mobiliářem, pobytovými schody a vodním prvkem, který bude sloužit obyvatelům i návštěvníkům města k odpočinku, rekreaci a společenskému životu.
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45000000 Bauarbeiten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45111100 Abbrucharbeiten, 45233222 Straßenpflaster- und Asphaltarbeiten, 45233293 Installation von Straßenmobiliar, 45112710 Landschaftsgärtnerische Bauleistungen für Grünanlagen, 45231300 Bauarbeiten für Wasser- und Abwasserrohrleitungen, 45316100 Installation von Beleuchtungsanlagen im Freien