2. Verfahren
Verfahren
Titel: Modernizacja oświetlenia ulicznego na terenie Gminy Mszczonów
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa i wymiana opraw oświetlenia ulicznego z nieenergooszczędnych na nowe oprawy wykonane w technologii LED na terenie gminy Mszczonów, a w szczególności: demontaż starych opraw oświetlenia ulicznego i montaż nowych opraw ze źródłami typu LED. Istniejące oświetlenie drogowe w Gminie Mszczonów realizowane jest głównie na oprawach wyposażonych w sodowe źródła światła. Przeznaczone do wymiany oprawy są w dużej części wyeksploatowane, o przeciętnych parametrach technicznych i oświetleniowych. Ze względu na decydujące znaczenie kryterium energooszczędności w ramach planowanej inwestycji zamontowane zostaną oprawy ze źródłami światła LED, które posiadają średnio dwukrotnie wyższą skuteczność świetlną niż oprawy sodowe, dzięki czemu realizacja zadania pozwoli Gminie na zmniejszenie zużycia energii elektrycznej do oświetlania ulic objętych modernizacją o połowę. W ramach zakresu zamówienia zostały wyodrębnione dwa zadania:Zadanie 1 dofinansowane ze środków Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych, które obejmuje:a) dostawę 1345 szt. nowych opraw oświetlenia ulicznego zgodnych z opisem Dokumentacji Technicznej, b) demontaż 1268 szt. opraw oświetlenia ulicznego zamontowanych na wysięgnikach linii napowietrznej -w lokalizacjach wskazanych w Zestawieniu Projektowym oraz na Mapie Zakresu, c)demontaż 77szt. opraw oświetlenia ulicznego zamontowanych na wysięgnikach lub słupach linii oświetleniowej kablowej – w lokalizacjach wskazanych w Zestawieniu Projektowym oraz na Mapie Zakresu, d)montaż 1345 szt. nowych opraw w lokalizacjach wskazanych w Zestawieniu Projektowym oraz na Mapie Zakresu. Zadanie 2 obejmujące pozostałe prace konieczne do przeprowadzenia planowanej modernizacji infrastruktury oświetleniowej, a nie wchodzące w zakres Inwestycji objętej dofinansowaniem ze środków Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych, tj.: a)wymiana 298 szt. wysięgników wraz z ich wyniesieniem nad linię NN, wymianą/montażem przewodów w wysięgnikach zamontowanych na słupach linii napowietrznych, wymianą/montażem zacisków prądowych na liniach napowietrznych, wymianą/montażem bezpieczników słupowych na słupach w liniach napowietrznych - w lokalizacjach zakwalifikowanych do wymiany wysięgników w Zestawieniu Projektowym,b)przeprowadzenie wymaganych prób, badań i sprawdzeń,c)utylizacja zdemontowanego osprzętu,d)wykonanie dokumentacji powykonawczej. Minimalne parametry techniczno-użytkowe jakimi powinny charakteryzować się montowane oprawy LED zostały opisane w Załącznikach nr 10-13 do SWZ (Dokumentacja Techniczna, Mapa Zakresu, Zestawienie projektowe, Obliczenia fotometryczne dla projektowanych opraw). Szczegółowe informacje dotyczące sposobu realizacji niniejszego zamówienia zawarte są we wzorze umowy, która stanowi Załącznik nr 8 do SWZ.
Vorherige Bekanntmachung: 477085-2024
Interne Kennung: RG.271.1.23.2024.SG
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1. Ofertę sporządza się w języku polskim na Formularzu Ofertowym – zgodnie z Załącznikiem nr 1 do SWZ. Wraz z ofertą Wykonawca jest zobowiązany złożyć: 1)przedmiotowe środki dowodowe, o których mowa w Rozdziale X ust. 7 SWZ;7.PRZEDMIOTOWE ŚRODKI DOWODOWE.7.1.Wykaz przedmiotowych środków dowodowych, które Wykonawca zobowiązany jest do złożenia wraz z ofertą:a)karty katalogowe wydane przez producenta, zawierające parametry techniczno-użytkowe oferowanych opraw oświetleniowych LED, obejmujące informacje, które potwierdzają spełnianie przez te urządzenia parametrów wymaganych przez Zamawiającego, b)deklaracja zgodności CE lub dokument równoważny potwierdzający dopuszczenie do obrotu i używania na terenie Polski, c)certyfikat na znak ENEC dla opraw oświetlenia ulicznego lub równoważny dokument potwierdzający wykonanie oprawy zgodnie z normami europejskimi typ programu 5 według ISO/IEC 17067, nadany przez laboratorium badawcze, posiadające akredytację na terenie Unii Europejskiej ,d)certyfikat na znak ENEC+ dla opraw oświetlenia ulicznego lub równoważny dokument potwierdzający wiarygodność podawanych przez producenta parametrów funkcjonalnych deklarowanych w momencie wprowadzenia wyrobu do obrotu, takich jak: napięcie zasilania, klasa ochronności elektrycznej, pobierana moc, skuteczność świetlna, temperatura barwowa, strumień świetlny - wydany przez akredytowany ośrodek badawczy,e)obliczenia fotometryczne dla oferowanych opraw oświetlenia ulicznego. Wraz z obliczeniami fotometrycznymi Wykonawca składa dane techniczne właściwości opraw - rozsyłu światła opraw oświetleniowych – całej bryły światłości w formie bazy danych, umożliwiających na jej podstawie dokonanie wyliczeń parametrów oświetleniowych drogi w ogólnie dostępnym programie komputerowym do wspomagania obliczeń w formacie eulumdat (. Ldt).Obliczenia fotometryczne winny zawierać:parametry drogi, stanowiska,luminancję [L1 i L2] lub natężenie w odniesieniu do obserwatora 1 i 2,(tabele rozkładu luminancji i natężenia w formie liczbowej), podsumowanie rezultatów obliczeń luminancji i natężenia,olśnienie [TI],równomierność oświetlenia [Uo i Ul], współczynnik oświetlenia otoczenia [SR].Celem przedstawienia obliczeń jest udokumentowanie zamienności opraw w stosunku do programu Zamawiającego. Na Wykonawcy ciąży obowiązek udokumentowania spełnienia wymagań poprzez wykonanie i załączenie do oferty projektu oświetleniowego zawierającego wszystkie elementy zawarte w programie referencyjnym. Obliczenia oraz prezentacja wyników obliczeń musi być w pełni zgodna z przyjętymi w projekcie Zamawiającego parametrami projektu, tj. identyczna geometria dróg i usytuowania słupów, identyczny poziom współczynnika zapasu (ew. odwrotności - wskaźnika utrzymania), parametrów rodzaju nawierzchni, parametrów – położenia obserwatorów, oraz wydruki muszą zawierać wszystkie wyliczone parametry dla punktów zgodnie z siatką obliczeniową Zamawiającego. Sytuacje winny być nazwane i ponumerowane zgodnie ze wzorem. Porównywane będą parametry średnie dla uzyskanych wyników. Spełnienie powyższych warunków gwarantuje możliwość porównania zastosowanych opraw i uznania ich równoważności na podstawie efektu oświetleniowego uzyskiwanego w tożsamych warunkach. Dostarczenie obliczeń niezgodnie z wymogiem Zamawiającego wiąże się z odrzuceniem oferty.f)Certyfikat ZD4i oferowanych opraw ulicznych lub równoważny wydany przez uprawnioną jednostkę potwierdzający możliwość zdalnego sterowania. 7.2. Zamawiający nie przewiduje uzupełnienia przedmiotowych środków dowodowych, o których mowa w pkt. 7.1. SWZ, gdy Wykonawca nie złoży bądź złożony przedmiotowy środek dowodowy będzie niekompletny.2)dokumenty, z których wynika prawo do działania w imieniu Wykonawcy;Odpis lub informacja z Krajowego Rejestru Sądowego, Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej lub innego właściwego rejestru - Wykonawca nie jest zobowiązany do złożenia powyższych dokumentów, jeżeli zamawiający może je uzyskać za pomocą bezpłatnych i ogólnodostępnych baz danych, o ile wykonawca wskazał dane umożliwiające dostęp do tych dokumentów.odpowiednie pełnomocnictwo (jeżeli dotyczy)- szczegóły określa SWZ.3)Zobowiązanie innego podmiotu, o którym mowa w Rozdziale XI ust. 3 SWZ (jeżeli dotyczy);4)Wykaz rozwiązań równoważnych wraz z jego opisem (jeżeli dotyczy);5)Wykonawca jest zobowiązany poinformować zamawiającego – wskazuje to w formularzu ofertowym lub odrębnym oświadczeniem (informację wykonawca załącza do oferty) - czy wybór oferty wykonawcy będzie prowadził do powstania u zamawiającego obowiązku podatkowego.2. Zamawiający przeprowadzi postępowanie w „procedurze odwróconej”, o której mowa w art. 139 ust. 1 ustawy Pzp, tj. w pierwszej kolejności dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 31520000 Leuchten und Beleuchtungszubehör
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45316110 Installation von Straßenbeleuchtungsanlagen, 45311200 Elektroinstallationsarbeiten, 45311100 Installation von elektrischen Kabeln, 71355200 Amtliche Landvermessung
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa i wymiana opraw oświetlenia ulicznego z nieenergooszczędnych na nowe oprawy wykonane w technologii LED na terenie gminy Mszczonów, a w szczególności: demontaż starych opraw oświetlenia ulicznego i montaż nowych opraw ze źródłami typu LED Istniejące oświetlenie drogowe w Gminie Mszczonów realizowane jest głównie na oprawach wyposażonych w sodowe źródła światła. Przeznaczone do wymiany oprawy są w dużej części wyeksploatowane, o przeciętnych parametrach technicznych i oświetleniowych. Ze względu na decydujące znaczenie kryterium energooszczędności w ramach planowanej inwestycji zamontowane zostaną oprawy ze źródłami światła LED, które posiadają średnio dwukrotnie wyższą skuteczność świetlną niż oprawy sodowe, dzięki czemu realizacja zadania pozwoli Gminie na zmniejszenie zużycia energii elektrycznej do oświetlania ulic objętych modernizacją o połowę. W ramach zakresu zamówienia zostały wyodrębnione dwa zadania: Zadanie 1 dofinansowane ze środków Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych, które obejmuje:a) dostawę 1345 szt. nowych opraw oświetlenia ulicznego zgodnych z opisem Dokumentacji Technicznej, b)demontaż 1268 szt. opraw oświetlenia ulicznego zamontowanych na wysięgnikach linii napowietrznej -w lokalizacjach wskazanych w Zestawieniu Projektowym oraz na Mapie Zakresu, c)demontaż 77szt. opraw oświetlenia ulicznego zamontowanych na wysięgnikach lub słupach linii oświetleniowej kablowej – w lokalizacjach wskazanych w Zestawieniu Projektowym oraz na Mapie Zakresu,d)montaż 1345 szt. nowych opraw w lokalizacjach wskazanych w Zestawieniu Projektowym oraz na Mapie Zakresu. Zadanie 2 obejmujące pozostałe prace konieczne do przeprowadzenia planowanej modernizacji infrastruktury oświetleniowej, a nie wchodzące w zakres Inwestycji objętej dofinansowaniem ze środków Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych, tj.:a) wymiana 298 szt. wysięgników wraz z ich wyniesieniem nad linię NN, wymianą/montażem przewodów w wysięgnikach zamontowanych na słupach linii napowietrznych, wymianą/montażem zacisków prądowych na liniach napowietrznych, wymianą/montażem bezpieczników słupowych na słupach w liniach napowietrznych - w lokalizacjach zakwalifikowanych do wymiany wysięgników w Zestawieniu Projektowym, b)przeprowadzenie wymaganych prób, badań i sprawdzeń,c)utylizacja zdemontowanego osprzętu, d) wykonanie dokumentacji powykonawczej. Minimalne parametry techniczno-użytkowe jakimi powinny charakteryzować się montowane oprawy LED zostały opisane w Załącznikach nr 10-13 do SWZ (Dokumentacja Techniczna, Mapa Zakresu, Zestawienie projektowe, Obliczenia fotometryczne dla projektowanych opraw). Szczegółowe informacje dotyczące sposobu realizacji niniejszego zamówienia zawarte są we wzorze umowy, która stanowi Załącznik nr 8 do SWZ.