2. Verfahren
Verfahren
Titel: D1 – Nový laboratorní objekt – výběr správce stavby
Beschreibung: Předmětem Veřejné zakázky je uzavření smlouvy dle Vzorové smlouvy o poskytnutí služeb mezi objednatelem a konzultantem dle FIDIC WHITE BOOK, 5. vydání, 2017, vydané v českém překladu Českou asociací konzultačních inženýrů (CACE) jako 2. vydání v roce 2019, a dalších souvisejících dokumentů, s vybraným dodavatelem (dále jen „Smlouva“). Na základě Smlouvy bude vybraný dodavatel poskytovat Zadavateli služby při realizaci Díla 1 dle Smluvních podmínek pro výstavbu pozemních a inženýrských sítí staveb projektovaných objednatelem dle FIDIC RED BOOK, 1. vydání, 1999, vydaných v českém překladu Českou asociací konzultačních inženýrů (CACE) v roce 2017, a dalších dokumentů tvořících smlouvu o dílo (dále jen „Smlouva o dílo“), a Díla 2 realizovaného dle smlouvy o dílo (uzavřené s odlišným zhotovitelem). Předmětem služeb dodavatele je výkon činností souvisejících s realizací Díla, a to při provádění demolice stávajících objektů a následné výstavbě nového laboratorního objektu zhotovitelem stavby a dále při realizaci transportního systému klinických vzorků (potrubní pošty) (dále jen „Potrubní pošta“) zhotovitelem Potrubní pošty. Dodavatel bude v rámci plnění Smlouvy vykonávat vůči oběma zhotovitelům činnosti stanovené Smlouvou, a to v rozsahu nezbytném pro řádnou realizaci jednotlivých částí Díla. Předmětem služeb dodavatele je rovněž dozor, kontrola a součinnost při realizaci přímých dodávek vybranému zhotoviteli ze strany Zadavatele.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71000000 Dienstleistungen von Architektur-, Konstruktions- und Ingenieurbüros und Prüfstellen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71240000 Dienstleistungen von Architektur- und Ingenieurbüros sowie planungsbezogene Leistungen, 71300000 Dienstleistungen von Ingenieurbüros, 71310000 Technische Beratung und Konstruktionsberatung, 71311000 Beratung im Tief- und Hochbau, 71317200 Dienstleistungen im Bereich Gesundheitsschutz und Sicherheit
5. Los
Los: LOT-0001
Interne Kennung: D1 – Nový laboratorní objekt – výběr správce stavby
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71240000 Dienstleistungen von Architektur- und Ingenieurbüros sowie planungsbezogene Leistungen, 71300000 Dienstleistungen von Ingenieurbüros, 71310000 Technische Beratung und Konstruktionsberatung, 71311100 Unterstützende Leistungen im Tief- und Hochbau, 71317200 Dienstleistungen im Bereich Gesundheitsschutz und Sicherheit
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zadavatel si v souladu s ust. § 100 odst. 1 ZZVZ a ust. § 222 odst. 2 ZZVZ vyhrazuje změnu závazku spočívající v úhradě Mimořádných nákladů ve smyslu Pod-článku 4.4.3 Zvláštních podmínek (viz příloha č. 3 ZD). Zadavatel si v souladu s ust. § 100 odst. 1 ZZVZ vyhrazuje změnu závazku spočívající v možnosti úpravy Smluvní ceny ve smyslu Pod-čl. 1.1.41 Zvláštních podmínek, které tvoří přílohu č. 3 ZD, a to v návaznosti na aplikaci tzv. inflační doložky upravené v Příloze 3 [Odměna a platba], která je součástí přílohy č. 3 ZD. Zadavatel si v souladu s ust. § 100 odst. 1 ZZVZ vyhrazuje možnost požadovat změnu v týmu Správce stavby (s výjimkou Koordinátora týmu Správce stavby a osob, u kterých Objednatel požaduje trvalou delegaci v týmu Správce stavby v dané fázi poskytování Služeb). Bližší popis této vyhrazené změny závazku je uveden v Pod-čl. 3.7.2 Zvláštních podmínek, které tvoří přílohu č. 3 ZD. Zadavatel si dále v souladu s ust. § 100 odst. 2 ZZVZ vyhrazuje možnost změny závazku ze Smlouvy, kterou představuje možnost změny dodavatele v průběhu plnění Veřejné zakázky. Zadavatel může využít tuto možnost v případě, že smluvní vztah se stávajícím dodavatelem bude ukončen způsobem stanoveným Smlouvou z důvodů přičitatelných vybranému dodavateli. Nový dodavatel může být Zadavatelem písemně vyzván k plnění Veřejné zakázky tak, aby toto plnění ze Smlouvy převzal ve fázi rozpracovanosti od původního dodavatele a dále v tomto plnění plynule pokračoval za smluvních podmínek jako předcházející dodavatel. Tímto novým dodavatelem může být pouze účastník zadávacího řízení, který se umístil při hodnocení a posuzování nabídek vždy jako nejbližší další dodavatel v pořadí po původním dodavateli, se kterým byl smluvní vztah ukončen. Takto může Zadavatel postupně vyzývat i další dodavatele dle výsledného pořadí při hodnocení nabídek, pokud předcházející dodavatel neposkytl ve stanovené a přiměřené lhůtě řádnou součinnost k uzavření Smlouvy, nebo nabízenou změnu dodavatele písemně odmítne ještě před uplynutím stanovené lhůty k uzavření Smlouvy. Podmínkou uzavření Smlouvy s novým dodavatelem je splnění podmínek zadávacího řízení tímto dodavatelem, zejména splnění podmínek kvalifikace. Změna dodavatele je právem Zadavatele, nikoliv jeho povinností, a v případě předčasného ukončení Smlouvy se realizace této změny nemohou ostatní účastníci zadávacího řízení domáhat. Pro vyloučení pochybností Zadavatel uvádí, že zánik jednoho subjektu na straně dodavatele v případě společné účasti více dodavatelů nebo ukončení účasti takového subjektu na plnění Smlouvy samo o sobě není změnou dodavatele ve smyslu ust. § 100 odst. 2 ZZVZ (může být však změnou ve smyslu ust. § 222 odst. 10 písm. b) ZZVZ).
2. Procedure
Procedure
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 71000000 Architectural, construction, engineering and inspection services
Additional classification (cpv): 71240000 Architectural, engineering and planning services, 71300000 Engineering services, 71310000 Consultative engineering and construction services, 71311000 Civil engineering consultancy services, 71317200 Health and safety services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Additional classification (cpv): 71240000 Architectural, engineering and planning services, 71300000 Engineering services, 71310000 Consultative engineering and construction services, 71311100 Civil engineering support services, 71317200 Health and safety services
Options: