626443-2026 - Wettbewerb
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelDostawy aparatury medycznej - Aparaty do znieczulenia, Aparat do szybkich przetoczeń, System do ogrzewania pacjenta, w ramach wymiany bazy sprzętu do ratowania życia pacjentów SOR, Działu Radiologii i Diagnostyki Obrazowej, Bloku Operacyjnego, Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii, jako realizacja dotacji Województwa Dolnośląskiego zadania „Poprawa bazy leczniczej" (...)
BeschreibungPostępowanie o udzielenie zamówienia publicznego prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie art. 132 i następnych ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2026r. poz. 793 ze zm.) zwanej dalej także „Pzp”. Zamawiający przewiduje zastosowanie tzw. procedury odwróconej, o której mowa w art. 139 ust. 1 ustawy Pzp tj. Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełnienia warunków udziału w postępowaniu. Przedmiotem zamówienia są dostawy fabrycznie nowej (rok produkcji 2026) aparatury medycznej - Aparaty do znieczulenia, Aparat do szybkich przetoczeń, System do ogrzewania pacjenta, w ramach wymiany bazy sprzętu do ratowania życia pacjentów SOR, Działu Radiologii i Diagnostyki Obrazowej, Bloku Operacyjnego, Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii, jako realizacja dotacji Województwa Dolnośląskiego zadania „Poprawa bazy leczniczej" na podstawie aneksu nr 5 z dnia 23 marca 2026 r. do Porozumienia Nr DZ-N/13/2025 z dnia 12 lutego 2025 r. według poniższych części: Zadanie 1 Aparaty do znieczulenia, Zadanie 2 Aparat do szybkich przetoczeń, Zadanie 3 System ogrzewania pacjenta. Zamówienie realizowane jest z budżetu Województwa Dolnośląskiego w ramach udzielonej dotacji celowej na realizację zadania „Poprawa bazy leczniczej", na podstawie aneksu nr 5 z dnia 23 marca 2026 r. do Porozumienia Nr DZ-N/13/2025 z dnia 12 lutego 2025 r. zawartego pomiędzy Zamawiającym a Województwem Dolnośląskim, na podstawie uchwały nr 3868/VII/26 Zarządu Województwa Dolnośląskiego z dnia 16 marca 2026 r. w sprawie udzielenia Dolnośląskiemu Szpitalowi Specjalistycznemu im. T. Marciniaka – Centrum Medycyny Ratunkowej we Wrocławiu, w latach 2025 - 2026, dotacji na realizację zadania pn.: „Wymiana bazy sprzętu do ratowania życia pacjentów SOR, Działu Radiologii i Diagnostyki Obrazowej, Bloku Operacyjnego, Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii". Adres strony internetowej prowadzonego postępowania oraz strony, na której udostępniane będą zmiany i wyjaśnienia treści SWZ oraz inne dokumenty zamówienia bezpośrednio związane z postępowaniem o udzielenie zamówienia: https://platformazakupowa.pl/pn/szpital_marciniak, https://platformazakupowa.pl/transakcja/1371765.Komunikacja między Zamawiającym, a Wykonawcami odbywa się przy użyciu Platformy zakupowej „OpenNexus”https://platformazakupowa.pl/pn/szpital_marciniak,https://platformazakupowa.pl /transakcja/1371765, zwanej dalej „Platforma zakupowa”. Wymagania techniczne i organizacyjne wysyłania i odbierania dokumentów elektronicznych, elektronicznych kopii dokumentów i oświadczeń oraz informacji przekazywanych przy ich użyciu opisane zostały w Regulaminie Platformy zakupowej. Wszelkie dokumenty sporządza się w ogólnie dostępnych formatach danych, w szczególności w formatach .pdf, .doc, .docx, .odt., .txt, .rtf. ze szczególnym wskazaniem na .pdf. Wykonawca zobowiązany jest złożyć ofertę, oświadczenia, JEDZ pod rygorem nieważności, w formie elektronicznej opatrzonej kwalifikowanym podpisem elektronicznym. Podpisy kwalifikowane wykorzystywane przez Wykonawców do podpisywania wszelkich plików muszą spełniać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie identyfikacji elektronicznej i usług zaufania w odniesieniu do transakcji elektronicznych na rynku wewnętrznym (eIDAS) (UE) nr 910/2014 od 1 lipca 2016 roku. Nanoszenie jakichkolwiek zmian w treści dokumentów po opatrzeniu ww. podpisem może skutkować naruszeniem integralności podpisu, a w konsekwencji skutkować odrzuceniem oferty. Wadium nie wymagane. Przed wszczęciem postępowania nie przeprowadzono wstępnych konsultacji rynkowych. CPV dodatkowe: 796320003 Szkolenie pracowników, Zamawiający wskazuje, że Wykonawca może skorzystać z certyfikatu potwierdzającego udzielenie certyfikacji wykonawców zamówień publicznych, o którym mowa w art. 124 ust. 2 ustawy Pzp, jako dokumentu zastępującego podmiotowe środki dowodowe dotyczące okoliczności objętych certyfikacją. Certyfikat może służyć potwierdzeniu braku podstaw wykluczenia lub spełniania warunków udziału wyłącznie w zakresie odpowiadającym wymaganiom określonym przez Zamawiającego. Skorzystanie z certyfikatu ma charakter dobrowolny i nie wyłącza możliwości wykazania tych okoliczności za pomocą podmiotowych środków dowodowych. Certyfikacja wykonawców zamówień publicznych została opisana w pkt. 8 Rozdziału VII SWZ. Zamawiający zastrzega możliwość unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia, jeżeli środki publiczne, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane, a możliwość unieważnienia postępowania na tej podstawie została przewidziana w ogłoszeniu o zamówieniu. Sygnatura postępowania (Wewnętrzny identyfikator ) EZ/592/EM/26.
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33170000 Anästhesie und Reanimation
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33100000 Medizinische Geräte, 33186200 Wärmebad für Blut und Flüssigkeiten
5. Los
LosLOT-0001
TitelZADANIE 1
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest dostawa fabrycznie nowej (rok produkcji 2026) aparatury medycznej - Aparaty do znieczulenia, w ramach wymiany bazy sprzętu do ratowania życia pacjentów SOR, Działu Radiologii i Diagnostyki Obrazowej, Bloku Operacyjnego, Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii, jako realizacja dotacji Województwa Dolnośląskiego zadania „Poprawa bazy leczniczej" na podstawie aneksu nr 5 z dnia 23 marca 2026 r. do Porozumienia Nr DZ-N/13/2025 z dnia 12 lutego 2025 r. według poniższej części: Zadanie 1 Aparaty do znieczulenia. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został wykazany i opisany w: „Formularzu cenowym” (załącznik nr 2), „Karcie Parametrów” (załącznik nr 3), „Projektowanych postanowieniach umowy” (załącznik nr 4), stanowiących integralną część Specyfikacji Warunków Zamówienia. Warunki umowne realizacji przedmiotowego zamówienia publicznego zawierają „Projektowane postanowienia umowy”, stanowiące integralną część SWZ. Wykonawca zobowiązuje się do podpisania umowy powierzenia przetwarzania danych osobowych wraz z zawarciem umowy (zgodnie z załącznikiem nr 12 do SWZ). Termin dostaw wynosi do 14 dni kalendarzowych liczonych od dnia otrzymania zamówienia na adres e-mail Wykonawcy. CPV dodatkowe 796320003 Szkolenie pracowników. Okres obowiązywania umowy wynosi 2 miesiące licząc od dnia zawarcia umowy. Miejsce wykonywania ww. dostaw - siedziba Zamawiającego: ul. Gen. Augusta Emila Fieldorfa 2 we Wrocławiu.
Optionen
Beschreibung der Optionennie dotyczy
LosLOT-0002
TitelZADANIE 2
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest dostawa fabrycznie nowej (rok produkcji 2026) aparatury medycznej - Aparat do szybkich przetoczeń, w ramach wymiany bazy sprzętu do ratowania życia pacjentów SOR, Działu Radiologii i Diagnostyki Obrazowej, Bloku Operacyjnego, Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii, jako realizacja dotacji Województwa Dolnośląskiego zadania „Poprawa bazy leczniczej" na podstawie aneksu nr 5 z dnia 23 marca 2026 r. do Porozumienia Nr DZ-N/13/2025 z dnia 12 lutego 2025 r. według poniższej części: Zadanie 2 Aparat do szybkich przetoczeń. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został wykazany i opisany w: „Formularzu cenowym” (załącznik nr 2), „Karcie Parametrów” (załącznik nr 3), „Projektowanych postanowieniach umowy” (załącznik nr 4), stanowiących integralną część Specyfikacji Warunków Zamówienia. Warunki umowne realizacji przedmiotowego zamówienia publicznego zawierają „Projektowane postanowienia umowy”, stanowiące integralną część SWZ. W przypadku zaistnienia podstaw do powierzenia przetwarzania danych osobowych Wykonawca zobowiązuje się do podpisania umowy powierzenia przetwarzania danych osobowych stanowiącej integralną część SWZ (załącznik nr 12). Termin dostaw wynosi do 14 dni kalendarzowych liczonych od dnia otrzymania zamówienia na adres e-mail Wykonawcy. CPV dodatkowe 796320003 Szkolenie pracowników. Okres obowiązywania umowy wynosi 2 miesiące licząc od dnia zawarcia umowy. Miejsce wykonywania ww. dostaw - siedziba Zamawiającego: ul. Gen. Augusta Emila Fieldorfa 2 we Wrocławiu.
Haupteinstufung (cpv): 33100000 Medizinische Geräte
LosLOT-0003
TitelZADANIE 3
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest dostawa fabrycznie nowej (rok produkcji 2026) aparatury medycznej - System ogrzewania pacjenta, w ramach wymiany bazy sprzętu do ratowania życia pacjentów SOR, Działu Radiologii i Diagnostyki Obrazowej, Bloku Operacyjnego, Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii, jako realizacja dotacji Województwa Dolnośląskiego zadania „Poprawa bazy leczniczej" na podstawie aneksu nr 5 z dnia 23 marca 2026 r. do Porozumienia Nr DZ-N/13/2025 z dnia 12 lutego 2025 r. według poniższej części: Zadanie 3 System ogrzewania pacjenta. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został wykazany i opisany w: „Formularzu cenowym” (załącznik nr 2), „Karcie Parametrów” (załącznik nr 3), „Projektowanych postanowieniach umowy” (załącznik nr 4), stanowiących integralną część Specyfikacji Warunków Zamówienia. Warunki umowne realizacji przedmiotowego zamówienia publicznego zawierają „Projektowane postanowienia umowy”, stanowiące integralną część SWZ. W przypadku zaistnienia podstaw do powierzenia przetwarzania danych osobowych Wykonawca zobowiązuje się do podpisania umowy powierzenia przetwarzania danych osobowych stanowiącej integralną część SWZ (załącznik nr 12 do SWZ). Termin dostaw wynosi do 14 dni kalendarzowych liczonych od dnia otrzymania zamówienia na adres e-mail Wykonawcy. CPV dodatkowe 796320003 Szkolenie pracowników. Okres obowiązywania umowy wynosi 2 miesiące licząc od dnia zawarcia umowy. Miejsce wykonywania ww. dostaw - siedziba Zamawiającego: ul. Gen. Augusta Emila Fieldorfa 2 we Wrocławiu.
Haupteinstufung (cpv): 33186200 Wärmebad für Blut und Flüssigkeiten