2. Verfahren
Verfahren
Titel: Analýza stavu elektronické spisové služby (eSSL) FS ČR a dodání návrhu architektonického řešení, konceptu řešení a zadávací dokumentace pro dodání nové eSSL – II - Dodatek č. 1
Beschreibung: Předmětem plnění veřejné zakázky (dále také „VZ“) je zajištění podkladů pro realizaci projektu „Nová elektronická spisová služba pro Finanční správu České republiky“ (dále také „Projekt eSSL“), která bude splňovat požadavek na řádnou atestaci elektronické spisové služby (dále také „eSSL“) ve smyslu § 69b až § 69e zákona č. 499/2004 Sb., o archivnictví a spisové službě a o změně některých zákonů, ve znění pozdějších předpisů (dále jen „ZoASS“). Atestací se rozumí posouzení souladu elektronického systému spisové služby s požadavky vyhlášky č. 259/2012 Sb., o podrobnostech výkonu spisové služby, vydané na podkladě zmocnění podle § 70 odst. 1 ZoASS a Národního standardu pro elektronické systémy spisové služby (dále jen „NSESSS“). Nová elektronická spisová služba pro Finanční správu České republiky je klasifikována jako významný informační systém (dále též „VIS“) ve smyslu zákona č. 181/2014 Sb., o kybernetické bezpečnosti a o změně souvisejících zákonů (zákon o kybernetické bezpečnosti), ve znění pozdějších předpisů (dále jen „ZoKB“). V budoucnu se očekává změna této klasifikace na systém kritické informační infrastruktury (dále též „KII“) v souvislosti s implementací Směrnice Evropského parlamentu a Rady (EU) 2022/2555 ze dne 14. prosince 2022 o opatřeních k zajištění vysoké společné úrovně kybernetické bezpečnosti v Unii a o změně nařízení (EU) č. 910/2014 a směrnice (EU) 2018/1972 a o zrušení směrnice (EU) 2016/1148 (směrnice NIS 2) do právního řádu České republiky ve formě nového zákona o kybernetické bezpečnosti. Podrobnější seznam nejrelevantnějších předpisů pro plnění VZ tvoří Přílohu č. 14 ZD. Předmět plnění VZ sestává z následujících částí: a) zpracování analýzy, jak implementovat novou elektronickou spisovou službu v prostředí Finanční správy České republiky, a popisu stávajícího stavu využívaných stávajících eSSL; b) zpracování architektonického návrhu Projektu eSSL a začlenění nové eSSL do informačních systémů Finanční správy České republiky; c) zpracování konceptu řešení; d) zpracování zadávací dokumentace pro realizaci Projektu eSSL. Předmětem plnění VZ je dále poskytování poradenských a konzultačních činností v průběhu zadávacího řízení zahájeného na základě zpracované zadávací dokumentace (dále také „konzultace“), a to v celkovém maximálním rozsahu 30 člověkodnů (dále jen „MD“), kdy 1 MD představuje 8 hodin práce jednoho pracovníka dodavatele. Zadavatel není povinen odebrat celý rozsah MD, ukáže-li se v průběhu realizace předmětu plnění VZ, že jej lze pořídit s menšími kapacitními nároky. Zadavateli budou fakturovány jen skutečně poskytnuté MD, a to postupem dle čl. III odst. 9 a násl. návrhu Smlouvy o dílo (dále jen „návrh smlouvy“ nebo „smlouva“).
Interne Kennung: 6/2025
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 72220000 Systemberatung und technische Beratung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 72224100 Planung im Bereich Systemimplementierung, 72223000 Prüfung von Informationstechnologieanforderungen, 72246000 Systemberatung, 72240000 Systemanalyse und Programmierung, 72330000 Inhalte- oder Datenstandardisierung und -Klassifizierung
5. Los
Los: LOT-0001
Zusätzliche Einstufung (cpv): 72223000 Prüfung von Informationstechnologieanforderungen, 72224100 Planung im Bereich Systemimplementierung, 72246000 Systemberatung, 72240000 Systemanalyse und Programmierung, 72330000 Inhalte- oder Datenstandardisierung und -Klassifizierung
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zadavatel si v souladu s § 100 odst. 1 ZZVZ vyhrazuje změnu závazku ze smlouvy spočívající ve: změně ceny za plnění předmětu VZ v případě změn daňových předpisů upravujících výši DPH. Vyhrazená změna závazku je podrobně vymezena v čl. III odst. 5 návrhu smlouvy; změně termínů plnění z důvodů a za podmínek uvedených v čl. II odst. 2 – 4 návrhu smlouvy.