626593-2025 - Wettbewerb
Polen – Baumpflege – RDW w Chełmie. Usługi podcinki konarów i gałęzi drzew
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelRDW w Chełmie. Usługi podcinki konarów i gałęzi drzew
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest usługa podcinki konarów i gałęzi drzew w skrajni drogi, rosnących w pasach drogowych dróg wojewódzkich nr: 812, 841, 843, 844, 846, 837, 838, 842, administrowanych przez Rejon Dróg Wojewódzkich w Chełmie, poprzez cięcia techniczne drzew – usuwanie zagrożenia bezpieczeństwa ruchu drogowego wraz ze zrębakowaniem urobku i zagospodarowaniem we własnym zakresie bez możliwości składowania na terenie pasa drogowego. Zamówienie zostało podzielone na 2 zadania: - Zadanie nr 1 – Obwód Drogowy w Chełmie, - Zadanie nr 2 – Obwód Drogowy w Krzczonowie. 2. Zakres usług obejmuje m.in.: - Wykonanie niezbędnych cięć technicznych w celu uzyskania skrajni poziomej i pionowej tj.: skrajnia pionowa - 5,0 m (w przypadku DW 837 poz. 58 oraz DW 842 poz. 1 i poz. 2 – skrajnia pionowa 10 m) oraz pozioma - 1,5 m. - Usunięcie gałęzi wchodzących w kolizję z urządzeniami Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, znakami drogowymi itp. - Usunięcie odrostów w skrajni drogi. - Wywóz i utylizację powstałego urobku drzewnego (do zagospodarowania we własnym zakresie przez Wykonawcę). - Uporządkowanie terenu po wykonaniu prac. 3. Cięcia winny być wykonywane zgodnie z Ustawą z dnia 16 kwietnia 2004 r. o ochronie przyrody (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz.1478 z późn. zm.) w taki sposób i w takiej ilości, aby zachować kształt korony drzewa oraz jego statykę. 4. Zamówienie należy wykonać zgodnie z Przedmiarem, Instrukcją bezpiecznej pracy, wymaganiami określonymi w załączonej Specyfikacji Technicznej w sposób gwarantujący należytą jakość. 5. Porządkowanie pasa drogowego przez Wykonawcę będzie prowadzone na bieżąco. 6. Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia bezpiecznych warunków ruchu kołowego i pieszego w rejonie prowadzonych prac objętych umową na podstawie projektu tymczasowej organizacji ruchu przekazanej przez Zamawiającego. Zamawiający zastrzega sobie prawo kontroli prawidłowości oznakowania wykonywanej usługi, zgodnie z przekazanym projektem organizacji ruchu. 7. Oznakowanie miejsca prowadzonych prac Wykonawca zabezpiecza we własnym zakresie. 8. Wykonawca zapewnia wszystkie niezbędne materiały, środki transportowe, sprzęt oraz osoby niezbędne do realizacji zamówienia. 9. Wykonawca zobowiązany jest do postępowania z odpadami powstałymi w trakcie realizacji zamówienia zgodnie z ustawą o odpadach z dnia 14.12.2012 r. (DZ.U. 2023 poz. 1587 z późn. zm.). 10. Wykonawca w okresie od protokolarnego przejęcia pasa drogowego od Zamawiającego ponosi w stosunku do osób trzecich pełną odpowiedzialność na zasadach ogólnych za wszelkie szkody wyrządzone tym osobom wynikłe na tym terenie, w tym także ruchem pojazdów mechanicznych nierejestrowanych. 11. Wykonawca odpowiedzialny jest za wszelkie szkody spowodowane uszkodzeniami infrastruktury naziemnej (sieć elektryczna, telefoniczna, ogrodzenia itp.) przy wykonywaniu przedmiotowych prac. 12. Zamawiający dopuszcza możliwość składania ofert częściowych na poszczególne zadania z zachowaniem pełnego zakresu usług. Wykonawca może złożyć ofertę na wykonanie jednego lub dwóch zadań wyszczególnionych w pkt. IV.1 SWZ. 13. Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert wariantowych. 14. Przedmiot zamówienia został opisany w sposób określony w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3, ustawy Pzp. Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne pod warunkiem, że Wykonawca udowodni w ofercie, w szczególności za pomocą przedmiotowych środków dowodowych, o których mowa w art. 104-107, że proponowane rozwiązania w równoważnym stopniu spełniają wymagania określone w opisie przedmiotu zamówienia. 15. Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016, str. 1), dalej „RODO”, informuję, że: - administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Dyrektor ZDW w Lublinie, ul. Bohdana Dobrzańskiego 3, 20-262 Lublin. - z inspektorem danych osobowych Zarządu Dróg Wojewódzkich w Lublinie można skontaktować się za pomocą e-maila: iod@zdw.lublin.pl. Szczegółowe informacje dotyczące RODO znajdują się w dokumentach zamówienia. 18. Zamawiający przewiduje wymagania wskazane w art. 95 ust. 1 w zakresie zatrudnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie umowy o pracę osób wykonujących czynności, o których mowa w pkt. XXVI.1. SWZ 16. Zamawiający, zgodnie z art. 139 ust. 1 ustawy Pzp najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełnienia warunków udziału w postępowaniu. 17. Termin wykonania zamówienia – do 40 dni od dnia podpisania umowy. 18. Termin związania ofertą - 07.01.2026 r. 19. Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania na podstawie art. 257 Pzp, jeżeli środki publiczne, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, nie zostały mu przyznane. 20. Zamawiający w przedmiotowym postępowaniu nie wymaga wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy.
Interne KennungR2.ST.372.23.2025.jś
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtja
Begründung des beschleunigten VerfahrensZastosowano procedurę przyśpieszoną w związku z opublikowanym Wstępnym ogłoszeniem informacyjnym Nr 82713-2025 z 06.02.2025 r.
Zentrale Elemente des VerfahrensZamówienie publiczne w trybie przetargu nieograniczonego o którym mowa w art. 132 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych) Dz. U. z 2024 r. poz. 1320).
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77211500 Baumpflege
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77211400 Fällen von Bäumen
5. Los
LosLOT-0001
TitelRDW w Chełmie. Usługi podcinki konarów i gałęzi drzew - Zadanie nr 1 - Obwód Drogowy w Chełmie
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest usługa podcinki konarów i gałęzi drzew w skrajni drogi, rosnących w pasach drogowych dróg wojewódzkich nr: 812, 841, 843, 844, 846, administrowanych przez Rejon Dróg Wojewódzkich w Chełmie, Obwód Drogowy w Chełmie, poprzez cięcia techniczne drzew – usuwanie zagrożenia bezpieczeństwa ruchu drogowego wraz ze zrębakowaniem urobku i zagospodarowaniem we własnym zakresie bez możliwości składowania na terenie pasa drogowego. Prace należy wykonać zgodnie z Przedmiarem, Specyfikacją techniczną oraz Instrukcją bezpiecznej pracy. 2. Zakres usług obejmuje m.in.: - Wykonanie niezbędnych cięć technicznych w celu uzyskania skrajni poziomej i pionowej tj.: skrajnia pionowa - 5,0 m oraz pozioma - 1,5 m. - Usunięcie gałęzi wchodzących w kolizję z urządzeniami Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, znakami drogowymi itp. - Usunięcie odrostów w skrajni drogi. - Wywóz i utylizację powstałego urobku drzewnego (do zagospodarowania we własnym zakresie przez Wykonawcę). - Uporządkowanie terenu po wykonaniu prac.
Interne KennungR2.ST.372.23.2025.jś - Zadanie nr 1
LosLOT-0002
TitelRDW w Chełmie. Usługi podcinki konarów i gałęzi drzew - Zadanie nr 2 - Obwód Drogowy w Krzczonowie
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest usługa podcinki konarów i gałęzi drzew w skrajni drogi, rosnących w pasach drogowych dróg wojewódzkich nr: 837, 838, 842, administrowanych przez Rejon Dróg Wojewódzkich w Chełmie, Obwód Drogowy w Krzczonowie, poprzez cięcia techniczne drzew – usuwanie zagrożenia bezpieczeństwa ruchu drogowego wraz ze zrębakowaniem urobku i zagospodarowaniem we własnym zakresie bez możliwości składowania na terenie pasa drogowego. Prace należy wykonać zgodnie z Przedmiarem, Specyfikacją techniczną oraz Instrukcją bezpiecznej pracy. 2. Zakres usług obejmuje m.in.: - Wykonanie niezbędnych cięć technicznych w celu uzyskania skrajni poziomej i pionowej tj.: skrajnia pionowa - 5,0 m (w przypadku DW 837 poz. 58 oraz DW 842 poz. 1 i poz. 2 – skrajnia pionowa 10 m) oraz pozioma - 1,5 m. - Usunięcie gałęzi wchodzących w kolizję z urządzeniami Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, znakami drogowymi itp. - Usunięcie odrostów w skrajni drogi. - Wywóz i utylizację powstałego urobku drzewnego (do zagospodarowania we własnym zakresie przez Wykonawcę). - Uporządkowanie terenu po wykonaniu prac.
Interne KennungR2.ST.372.23.2025.jś - Zadanie nr 2