2. Verfahren
Verfahren
Titel: „Budowa budynku strażnicy dla JRG i KP PSP w Nowym Tomyślu”
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest budowa budynku strażnicy dla JRG i KP PSP w Nowym Tomyślu na terenie działki nr 278/5, obręb Paproć, gmina Nowy Tomyśl, miejscowość Paproć. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest dokumentacji projektowej stanowiącej załącznik nr 1 do SWZ. Przedmiary robót stanowią jedynie podstawę informacyjną oraz pomocniczą, umożliwiając skalkulowanie ceny. 3. Zamawiający rekomenduje Wykonawcom, przed złożeniem oferty, odbycie wizji lokalnej miejsca prowadzonych robót, po uprzednim umówieniu wizyty z przedstawicielem Zamawiającego pod numerem telefonu 47 771 84 00. 4. Zamawiający informuje, że zakres zadania nie obejmuje wykonania robót budowalnych w zakresie magazynu zasobów ochrony ludności i obrony cywilnej (OLiOC) oraz schronu, z zastrzeżeniem konieczności doprowadzenia wszelkich wymaganych instalacji (mediów) do miejsc posadowienia obiektów, które będą realizowane w ramach odrębnych etapów (postępowań). 5. Zamawiający wymaga udzielenia na wykonany przedmiot zamówienia gwarancji jakości i rękojmi za wady na okres nie krótszy niż 60 miesięcy liczony od daty podpisania (bez uwag) końcowego protokołu odbioru robót. 6. Zgodnie z art. 257 ustawy Pzp Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia przedmiotowego postępowania, jeżeli środki publiczne które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane. 7. Realizacja zadania inwestycyjnego pn. „Budowa budynku strażnicy dla JRG i KP PSP w Nowym Tomyślu” dofinansowana jest w ramach „Programu modernizacji Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Ochrony Państwa na lata 2026-2029”. 8. Zamawiający przewiduje udzielenie zaliczek na poczet wykonania zamówienia. 9. Zgodnie z art. 126 ust. 1 PZP Zamawiający wezwie wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 10 dni od dnia wezwania, podmiotowych środków dowodowych, jeżeli wymagał ich złożenia w ogłoszeniu o zamówieniu lub dokumentach zamówienia, aktualnych na dzień złożenia podmiotowych środków dowodowych. 10. Zamawiający skorzysta z art. 139 ust. 1 PZP, tj.: Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 11. Każdy Wykonawca może złożyć w niniejszym postępowaniu tylko jedną ofertę. 12. Zamawiający uwzględnił w opisie przedmiotu zamówienia wymagania w zakresie dostępności dla osób niepełnosprawnych oraz projektowania z przeznaczeniem dla wszystkich użytkowników, zgodnie z art. 100 ust. 1 ustawy PZP. 13. Zestawienie dokumentów, które składają się na ofertę: 1) Wypełniony formularz ofertowy (wg wzoru – załącznik nr 2 do SWZ), 2) Oświadczenie Wykonawcy dotyczące braku podstaw do wykluczenia z postępowania oraz spełnienia warunków udziału w postępowaniu składne na podstawie art. 125 ust. 1 ustawy Pzp - JEDZ (wg wzoru – załącznik nr 3 do SWZ); 3) Oświadczenie Podmiotu Udostępniającego Zasoby dotyczące braku podstaw do wykluczenia z postępowania oraz spełnienia warunków udziału w postępowaniu składne na podstawie art. 125 ust. 1 ustawy Pzp - JEDZ (wg wzoru – załącznik nr 3 do SWZ) – jeżeli dotyczy; 4) Oświadczenie dla każdego z wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, w przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, dotyczące braku podstaw do wykluczenia z postępowania oraz spełnienia warunków udziału w postępowaniu składne na podstawie art. 125 ust. 1 ustawy Pzp - JEDZ (wg wzoru – załącznik nr 3 do SWZ); 5) oświadczenie Wykonawcy dotyczące przesłanek wykluczenia z art. 5k Rozporządzenia 833/2014; 6) oświadczenie Podmiotu Udostępniającego Zasoby dotyczące przesłanek wykluczenia z art. 5k Rozporządzenia 833/2014 – jeżeli dotyczy; 7) oświadczenie dotyczące przesłanek wykluczenia z art. 5k Rozporządzenia 833/2014 dla każdego z wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, w przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia; 8) Oświadczenie, z którego wynika, które roboty budowlane, dostawy lub usługi wykonają poszczególni Wykonawcy – w przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia; 9) zobowiązanie podmiotu trzeciego – jeżeli dotyczy (niewiążący wzór zobowiązania do oddania Wykonawcy do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby wykonania zamówienia stanowi załącznik nr 4 do SWZ); 10) pełnomocnictwo do złożenia oferty, o ile prawo do podpisania oferty nie wynika z innych dokumentów złożonych wraz z ofertą; 11) dokumenty, o których mowa w rozdz. III ust. 12 SWZ - jeśli dotyczy; 12) odpis lub informacja z KRS lub z CEiDG, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji, w celu potwierdzenia, że osoba działająca w imieniu Wykonawcy jest uprawomocniona do jego reprezentowania, 13) potwierdzenie wniesienia wadium.
Interne Kennung: PLT.2370.6.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45000000 Bauarbeiten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45111200 Baureifmachung und Abräumung, 45112700 Landschaftsgärtnerische Arbeiten, 45210000 Bauleistungen im Hochbau, 45220000 Ingenieur- und Hochbauarbeiten, 45223000 Bau von Konstruktionen und baulichen Anlagen, 45223500 Stahlbetonkonstruktionen, 45232000 Bauarbeiten und zugehörige Arbeiten für Rohrleitungen und Kabelnetze, 45260000 Dachdeckarbeiten und Spezialbauarbeiten, 45300000 Bauinstallationsarbeiten, 45310000 Installation von elektrischen Leitungen, 45311000 Installation von Elektroanlagen, 45311200 Elektroinstallationsarbeiten, 45443000 Fassadenarbeiten, 45312000 Installation von Alarmanlagen und Antennen, 45312310 Blitzschutzarbeiten, 45314300 Kabelinfrastruktur, 45314310 Verlegen von Kabeln, 45315700 Installation von Schaltanlagen, 45316000 Installation von Beleuchtungs- und Signalanlagen, 45316100 Installation von Beleuchtungsanlagen im Freien, 45320000 Abdichtungs- und Dämmarbeiten, 45321000 Wärmedämmarbeiten, 45330000 Installateurarbeiten, 45331000 Installation von Heizungs-, Lüftungs- und Klimaanlagen, 45331100 Installation von Zentralheizungen, 45331210 Installation von Lüftungsanlagen, 45332400 Installation von Sanitäreinrichtungen, 45343000 Brandschutz-Installationsarbeiten, 45343200 Installation von Feuerlöschanlagen, 45400000 Baufertigstellung, 45421146 Einbau von abgehängten Decken, 45430000 Bodenbelags- und Wandverkleidungsarbeiten, 45421000 Bautischlerarbeiten, 45450000 Sonstige Baufertigstellungsarbeiten, 45223300 Bau von Parkplätzen, 33196200 Hilfsmittel für Behinderte, 39100000 Möbel
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest budowa budynku strażnicy dla JRG i KP PSP w Nowym Tomyślu na terenie działki nr 278/5, obręb Paproć, gmina Nowy Tomyśl, miejscowość Paproć. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest dokumentacji projektowej stanowiącej załącznik nr 1 do SWZ. Przedmiary robót stanowią jedynie podstawę informacyjną oraz pomocniczą, umożliwiając skalkulowanie ceny. 3. Zamawiający rekomenduje Wykonawcom, przed złożeniem oferty, odbycie wizji lokalnej miejsca prowadzonych robót, po uprzednim umówieniu wizyty z przedstawicielem Zamawiającego pod numerem telefonu 47 771 84 00. 4. Zamawiający informuje, że zakres zadania nie obejmuje wykonania robót budowalnych w zakresie magazynu zasobów ochrony ludności i obrony cywilnej (OLiOC) oraz schronu, z zastrzeżeniem konieczności doprowadzenia wszelkich wymaganych instalacji (mediów) do miejsc posadowienia obiektów, które będą realizowane w ramach odrębnych etapów (postępowań). 5. Zamawiający wymaga udzielenia na wykonany przedmiot zamówienia gwarancji jakości i rękojmi za wady na okres nie krótszy niż 60 miesięcy liczony od daty podpisania (bez uwag) końcowego protokołu odbioru robót. 6. Zgodnie z art. 257 ustawy Pzp Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia przedmiotowego postępowania, jeżeli środki publiczne które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane. 7. Realizacja zadania inwestycyjnego pn. „Budowa budynku strażnicy dla JRG i KP PSP w Nowym Tomyślu” dofinansowana jest w ramach „Programu modernizacji Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Ochrony Państwa na lata 2026-2029”. 8. Zamawiający przewiduje udzielenie zaliczek na poczet wykonania zamówienia. 9. Zgodnie z art. 126 ust. 1 PZP Zamawiający wezwie wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 10 dni od dnia wezwania, podmiotowych środków dowodowych, jeżeli wymagał ich złożenia w ogłoszeniu o zamówieniu lub dokumentach zamówienia, aktualnych na dzień złożenia podmiotowych środków dowodowych. 10. Zamawiający skorzysta z art. 139 ust. 1 PZP, tj.: Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 11. Każdy Wykonawca może złożyć w niniejszym postępowaniu tylko jedną ofertę.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45111200 Baureifmachung und Abräumung, 45112700 Landschaftsgärtnerische Arbeiten, 45210000 Bauleistungen im Hochbau, 45220000 Ingenieur- und Hochbauarbeiten, 45223000 Bau von Konstruktionen und baulichen Anlagen, 45223500 Stahlbetonkonstruktionen, 45223200 Bauliche Anlagen, 45232000 Bauarbeiten und zugehörige Arbeiten für Rohrleitungen und Kabelnetze, 45260000 Dachdeckarbeiten und Spezialbauarbeiten, 45300000 Bauinstallationsarbeiten, 45310000 Installation von elektrischen Leitungen, 45311000 Installation von Elektroanlagen, 45311200 Elektroinstallationsarbeiten, 45443000 Fassadenarbeiten, 45312000 Installation von Alarmanlagen und Antennen, 45312310 Blitzschutzarbeiten, 45314300 Kabelinfrastruktur, 45314310 Verlegen von Kabeln, 45315700 Installation von Schaltanlagen, 45316000 Installation von Beleuchtungs- und Signalanlagen, 45316100 Installation von Beleuchtungsanlagen im Freien, 45320000 Abdichtungs- und Dämmarbeiten, 45321000 Wärmedämmarbeiten, 45330000 Installateurarbeiten, 45331000 Installation von Heizungs-, Lüftungs- und Klimaanlagen, 45331100 Installation von Zentralheizungen, 45331210 Installation von Lüftungsanlagen, 45332400 Installation von Sanitäreinrichtungen, 45343000 Brandschutz-Installationsarbeiten, 45343200 Installation von Feuerlöschanlagen, 45400000 Baufertigstellung, 45421146 Einbau von abgehängten Decken, 45430000 Bodenbelags- und Wandverkleidungsarbeiten, 45421000 Bautischlerarbeiten, 45450000 Sonstige Baufertigstellungsarbeiten, 45223300 Bau von Parkplätzen, 33196200 Hilfsmittel für Behinderte, 39100000 Möbel
Optionen:
Beschreibung der Optionen: 1. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 PZP, w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego. Zamówienia te polegać będą na powtórzeniu robót budowlanych podobnych do robót budowlanych stanowiących przedmiot niniejszego zamówienia. 2. Zamówienia, o których mowa w ust. 1 będą polegały na powtórzeniu robót budowlanych zgodnych z robót budowlanych stanowiącymi przedmiot niniejszego zamówienia, na warunkach wynikających z umowy dla zamówienia podstawowego z zastrzeżeniem zmiany terminów realizacji i ceny po przeprowadzeniu negocjacji. Zakres rzeczowy robót budowlanych stanowiących przedmiot zamówień, o których mowa w ust. 1 nie przekroczy wartości 10% zamówienia podstawowego. 3. Zamówienia, o których mowa w ust. 1 będą udzielane po przeprowadzeniu odrębnego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego w trybie zamówienia z wolnej ręki. 4. Zamówienia, o których mowa w ust. 1 będą udzielane w przypadku wystąpienia potrzeby zwiększenia zakresu rzeczowego robót budowlanych stanowiących przedmiot zamówienia. 5. Zamawiający nie przewiduje prawa opcji.