See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: 2026 Telemetrisändare till Ambulanser
Beschreibung: Meddelande om frivillig förhandsinsyn gäller avtal för inköp av Mätenheter Telemetrisändare för användning inom ambulansverksamhet samt tillhörande tillbehör till Region Norrbotten enligt 10 kap. 5 § LOU. Region Norrbotten har för avsikt att tilldela kontrakt genom förhandlat förfarande utan föregående annonsering, enligt 6 kap. 12-19 §§ LOU.
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren ohne Aufruf zum Wettbewerb
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33000000 Medizinische Ausrüstungen, Arzneimittel und Körperpflegeprodukte
5. Los
Los: LOT-0001
Interne Kennung: urn:eavrop:mdn:ContractAwardProject:230:Lot:1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33100000 Medizinische Geräte, 33121000 System zur ambulanten Langzeitaufzeichnung