2. Verfahren
Verfahren
Titel: „Sukcesywna dostawa produktów mleczarskich do magazynów 33 Wojskowego Oddziału Gospodarczego zlokalizowanych w m. Nowa Dęba, Kielce oraz Sandomierz (zamówienie z podziałem na 3 części)”
Beschreibung: Niniejsze zamówienie zostało podzielone na trzy następujące części: 1) Część 1 - Sukcesywna dostawa produktów mleczarskich do magazynu zlokalizowanego w m. Nowa Dęba; 2) Część 2 - Sukcesywna dostawa produktów mleczarskich do magazynu zlokalizowanego w m. Kielce; 3) Część 3 - Sukcesywna dostawa produktów mleczarskich do magazynu zlokalizowanego w m. Sandomierz. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, dla każdej pozycji asortymentowej został przedstawiony w załączniku do SWZ – Minimalne wymagania jakościowe. Szczegółowe określenie ilości poszczególnego asortymentu stanowiącego przedmiot zamówienia realizowanego w ramach zamówienia podstawowego oraz zamówienia realizowanego w ramach prawa opcji określają załączniki do niniejszej SWZ - Formularze szczegółowej wyceny. Wytworzenie przedmiotu zamówienia, sposób jego opakowania i transportu muszą spełniać wymagania obowiązujących, krajowych i unijnych, przepisów prawa żywnościowego. Przepisy te określa załącznik do SWZ – projekt umowy. Wykonawcy jako podmioty działające na rynku spożywczym, prowadzące zakłady obrotu żywnością lub gastronomii zobowiązane są zapewnić bezpieczeństwo żywności zgodnie z zasadami Hazard Analysis and Critical Control Points System, zwanym „systemem HACCP” (postępowanie mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa żywności przez identyfikację i oszacowanie zagrożeń z punktu widzenia wymagań zdrowotnych żywności oraz ryzyka wystąpienia zagrożeń podczas przebiegu wszystkich etapów produkcji i obrotu żywnością, system ten ma również na celu określenie metod eliminacji lub ograniczania zagrożeń oraz ustalenie działań korygujących). Umowa w zakresie każdej z części na jakie zostało podzielone niniejsze postępowanie będzie obowiązywała od dnia jej zawarcia do 31 grudnia 2027r. Strony przyszłej umowy ustalają, iż realizacja zamówienia rozpocznie się nie wcześniej niż 1 stycznia 2027r. i będzie trwała do 31 grudnia 2027r. lub do wyczerpania kwoty, stanowiącej maksymalne wynagrodzenie przysługujące Wykonawcy z tytułu realizacji zamówienia, zgodnie z treścią oferty, złożonej przez Wykonawcę. W przypadku skorzystania przez Zamawiającego z zamówienia realizowanego w ramach prawa opcji, Zamawiający najpóźniej w terminie do 30 listopada 2027r. złoży Wykonawcy pierwsze pisemne oświadczenie w przedmiocie zamówienia udzielanego w ramach prawa opcji wraz z określeniem jego zakresu. Dostawa produktów stanowiących przedmiot niniejszego postępowania odbywać się będzie maksymalnie 6 razy w tygodniu. Wykonawca zobowiązany jest do zabezpieczenia swojej oferty wadium (dla każdej z części osobno) w wysokości: Część 1: 30 000,00 zł; Część 2: 10 000,00 zł; Część 3: 5 000,00 zł. Najpóźniej w dniu zawarcia umowy Wykonawca, którego oferta została uznana za najkorzystniejszą (w zakresie danej części) zobowiązany jest przedłożyć zgodnie z § 9 ust. 1 projektu umowy – polisę potwierdzającą ubezpieczenie OC w zakresie prowadzonej działalności. Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia przedmiotowego postępowania na podstawie art. 310 pkt 1) ustawy Pzp, tj. w przypadku jeżeli środki, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały mu przyznane. Wykonawca będzie związany złożoną ofertą przez okres 90 dni tj. do dnia 19.12.2026 r. Bieg terminu związania z ofertą rozpoczyna się wraz z upływem terminu składania ofert. W przypadku, gdy wybór najkorzystniejszej oferty nie nastąpi przed upływem terminu związania ofertą określonego w SWZ, Zamawiający przed upływem terminu związania ofertą zwraca się jednokrotnie do Wykonawców o wyrażenie zgody na przedłużenie tego terminu o wskazany przez niego okres, nie dłuższy niż 60 dni. Ofertę można składać w odniesieniu do jednej, dwóch lub wszystkich części postępowania. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia (Konsorcjum / wspólnicy Spółki Cywilnej) w rozumieniu art. 58 ustawy Pzp: 1) ponoszą solidarną odpowiedzialność za niewykonanie lub nienależyte wykonanie zamówienia; 2) muszą ustanowić pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo do reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie niniejszego zamówienia, zgodnie z art. 58 ust. 2 ustawy Pzp - fakt ustanowienia pełnomocnika musi wynikać z załączonych do oferty dokumentów (pełnomocnictwa lub innych dokumentów z których wynikać będzie fakt ustanowienia pełnomocnika). Niepubliczne otwarcie ofert odbędzie się w dniu 21 września 2026 r. o godzinie 11:30. W niniejszym postępowaniu o udzielenie zamówienia, komunikacja między Zamawiającym, a Wykonawcami odbywa się drogą elektroniczną za pośrednictwem Platformy zakupowej dostępnej pod adresem: https://platformazakupowa.pl/transakcja/1354790 i formularza „Wyślij wiadomość do Zamawiającego”. Przycisk “Wyślij wiadomość do zamawiającego” służy do zadawania pytań do SWZ, odpowiedzi na wezwania Zamawiającego czy przesłania odwołań. Podmiotowe środki dowodowe oraz inne dokumenty lub oświadczenia, o których mowa w Rozporządzeniu, składa się w formie elektronicznej tj. opatrzonej kwalifikowanym podpisem elektronicznym.
Interne Kennung: Zp52/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 15500000 Molkereierzeugnisse
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Sukcesywna dostawa produktów mleczarskich do magazynu zlokalizowanego w m. Nowa Dęba
Beschreibung: Sukcesywna dostawa produktów mleczarskich do magazynu zlokalizowanego w m. Nowa Dęba
Interne Kennung: Część 1
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zgodnie z art. 441 ustawy z dnia 11 września 2019r. - Prawo zamówień publicznych, Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji w zakresie każdej z części na jakie zostało podzielone niniejsze zamówienie. Prawo opcji stanowi uprawnienie Zamawiającego, z którego może, ale nie musi skorzystać w ramach realizacji umowy. Szczegółowe ilości asortymentu, którego dostarczenie stanowi przedmiot zamówienia opcjonalnego przedstawione zostały w Formularzu szczegółowej wyceny – odrębnie dla każdej z części na jakie zostało podzielone zamówienie. Zamawiający zastrzega, iż dostawy objęte prawem opcji muszą być realizowane na warunkach określonych dla zamówienia podstawowego. Zamawiający wymaga, aby wartość cen jednostkowych poszczególnych pozycji asortymentowych, przysługujących Wykonawcy z tytułu realizacji zamówienia była jednakowa w odniesieniu do zamówienia podstawowego oraz zamówienia realizowanego w ramach prawa opcji. W ramach prawa opcji Zamawiający zastrzega sobie możliwość pełnego albo wyłącznie częściowego wykorzystania zamówienia objętego prawem opcji, co każdorazowo zostanie sprecyzowane w oświadczeniu o udzieleniu zamówienia składanym w ramach prawa opcji. Warunkiem uruchomienia zamówienia w ramach prawa opcji będzie każdorazowo oświadczenie woli Zamawiającego, określające zakres zamówienia udzielanego w ramach prawa opcji. Zamawiający jest uprawniony według własnego wyboru do składania oświadczenia w przedmiocie zamówienia udzielanego w ramach prawa opcji jednokrotnie, bądź wielokrotnie według potrzeb Zamawiającego. Bez względu na to, na jakim poziomie zostanie Wykonawcy udzielone zamówienie w ramach prawa opcji, Wykonawcy zawsze przysługiwało będzie wyłącznie wynagrodzenie z tytułu zrealizowanych dostaw. Wykonawca oświadcza, że zgadza się na przewidziane w niniejszym zamówieniu prawo opcji i nie przysługuje mu żadne roszczenie z tytułu nie udzielenia przez Zamawiającego realizacji dostaw objętych prawem opcji. Szczegóły dotyczące realizacji zamówienia opcjonalnego zostały ujęte w projekcie umowy.
Los: LOT-0002
Titel: Sukcesywna dostawa produktów mleczarskich do magazynu zlokalizowanego w m. Kielce
Beschreibung: Sukcesywna dostawa produktów mleczarskich do magazynu zlokalizowanego w m. Kielce
Interne Kennung: Część 2
Los: LOT-0003
Titel: Sukcesywna dostawa produktów mleczarskich do magazynu zlokalizowanego w m. Sandomierz
Beschreibung: Sukcesywna dostawa produktów mleczarskich do magazynu zlokalizowanego w m. Sandomierz
Interne Kennung: Część 3