2. Verfahren
Verfahren
Titel: Rybners - Udbud af renovation 2025
Beschreibung: Servicemægleren har glæden af at bistå Rybners (herefter benævnt "Ordregiver"), med udbud af renovation.Opgaven omfatter afhentning, transport og miljømæssig korrekt håndtering af affald fra ordregivers adresser.Omfanget af kontrakten inkluderer blandt andet:Indsamling og bortskaffelse af dagrenovation, storskrald, pap, papir, plast, metal og øvrige fraktioner efter behov.Levering og eventuel udskiftning af beholdere og containere til de relevante affaldsfraktioner.Løbende afhentning efter aftalt frekvens samt bestillingsopgaver efter behov.Dokumentation og rapportering af affaldsmængder fordelt på fraktioner.Rådgivning og vejledning om sortering samt optimering af affaldshåndtering, hvor det er relevant.Ordregiver ønsker med udbuddet at sikre en stabil, effektiv og miljømæssigt forsvarlig affaldshåndtering, der samtidig understøtter Rybners’ arbejde med bæredygtighed og ressourceoptimering.Opgaven vedrører følgende adresser og antal enheder, som skal afhentes:Spangsbjerg Møllevej 72 - 135 enhederHermitage, Søvej 2 - 20 enhederStorstrømsvej 39 - 24 enhederGrådybet 73G - 23 enhederDen endelige opgavebeskrivelse og kravspecifikation vil fremgå af udbudsmaterialet.
Interne Kennung: 263803044
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Udbuddet gennemføres som et offentligt udbud i henhold til udbudsloven. Alle interesserede økonomiske aktører kan afgive tilbud. Tildeling sker på grundlag af det økonomisk mest fordelagtige tilbud, identificeret på baggrund af bedste forhold mellem pris og kvalitet, jf. udbudsmaterialet.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90512000 Transport von Haushaltsabfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90000000 Abwasser- und Abfallbeseitigungs-, Reinigungs- und Umweltschutzdienste, 90513000 Behandlung und Beseitigung ungefährlicher Siedlungs- und anderer Abfälle
5. Los
Los: LOT-0000
Optionen:
Beschreibung der Optionen: I udbudsmaterialet er der angivet optioner vedrørende yderligere indhentninger af affald. Disse optioner fremgår tydeligt af tilbudslisten, hvor det også fremgår, hvordan tilbudsgiver skal prise de enkelte optioner. Optionerne kan gøres gældende efter ordregivers behov i kontraktperioden og udgør ikke en garanti for, at de vil blive aktiveret.