See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Sarbia, do wykonania w latach 2026-2027.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt.1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r. poz. 567) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz zagospodarowania turystycznego, gospodarki łąkowo – rolnej, gospodarki szkółkarskiej, gospodarki łowieckiej, nasiennictwa i selekcji, a także prac z zakresu zadrzewień, ubocznego użytkowania lasu oraz utrzymania dróg leśnych, dojazdów pożarowych i urządzeń wodno – melioracyjnych, do wykonania na terenie Nadleśnictwa Sarbia w latach 2026-2027. Przedmiot zamówienia podzielony zostanie na części ("Pakiety")
Interne Kennung: SA.270.1.4.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Zentrale Elemente des Verfahrens: Postępowanie będzie prowadzone zgodnie z zasadami przewidzianymi dla tzw. „procedury odwróconej”, o której mowa w art. 139 ust. 1, 34 PZP. Specyfikacja Warunków Zamówienia (SWZ) wraz z załącznikami będzie stanowić dokumenty zamówienia. W postępowaniu mogą brać udział wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu z postępowania w okolicznościach, o których mowa w art. 108 ust. 1 pkt 16 PZP oraz art. 109 ust. 1 pkt. 15 i 710 PZP. Zamawiający na etapie ogłaszania postępowania o udzielenie zamówienia szczegółowo określi w dokumentach zamówienia (SWZ) warunki udziału w postępowaniu, wykaz podmiotowych środków dowodowych, jakie na potwierdzenie ich spełnienia zobowiązany będzie złożyć Wykonawca na wezwanie Zamawiającego w trybie art. 126 ust. 1 PZP. W stosunku do każdej części (Pakietu) Zamawiający będzie przewidywał możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) PZP. Szczegółowy zakres określać będą dokumenty zamówienia. Wstępne ogłoszenie informacyjne zawiera wszystkie informacje wymagane dla ogłoszenia o zamówieniu, w zakresie, w jakim były one dostępne w chwili publikacji wstępnego ogłoszenia informacyjnego, które zostało przekazane do publikacji Urzędowi Publikacji UE. Zamawiający zamierza wyznaczyć termin składania ofert nie krótszy niż 15 od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji UE.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77200000 Dienstleistungen in der Forstwirtschaft
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45232452 Entwässerungsarbeiten, 45233140 Straßenarbeiten, 45233141 Straßeninstandhaltungsarbeiten, 45233142 Straßenausbesserungsarbeiten, 45340000 Installation von Zäunen, Geländern und Sicherheitseinrichtungen, 75251120 Waldbrandbekämpfung, 77100000 Dienstleistungen im Bereich Landwirtschaft, 77110000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Agrarproduktion, 77210000 Holzgewinnung, 77211000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Holzgewinnung, 77211100 Holzfällung, 77211200 Transport von Stämmen im und aus dem Wald, 77211300 Rodung, 77211400 Fällen von Bäumen, 77211500 Baumpflege, 77211600 Aussaat von Baumsamen, 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft, 77231200 Bekämpfung von Forstschädlingen, 77231600 Aufforstung, 77341000 Baumschnitt, 90511300 Müllsammlung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Pakiet I - Leśnictwa Cisze, Gołepole, Jabłonowo
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz zagospodarowania turystycznego, nasiennictwa i selekcji, a także prac z zakresu zadrzewień, ubocznego użytkowania lasu oraz utrzymania dróg leśnych, dojazdów pożarowych i urządzeń wodno – melioracyjnych, do wykonania na terenie Nadleśnictwa Sarbia w latach 2026-2027 leśnictwa Cisze, Gołepole, Jabłonowo
Interne Kennung: Pakiet 1 - Leśnictwa Cisze, Gołepole, Jabłonowo
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45232452 Entwässerungsarbeiten, 45233140 Straßenarbeiten, 45233141 Straßeninstandhaltungsarbeiten, 45340000 Installation von Zäunen, Geländern und Sicherheitseinrichtungen, 75251120 Waldbrandbekämpfung, 77100000 Dienstleistungen im Bereich Landwirtschaft, 77110000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Agrarproduktion, 77210000 Holzgewinnung, 77211000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Holzgewinnung, 77211100 Holzfällung, 77211200 Transport von Stämmen im und aus dem Wald, 77211300 Rodung, 77211400 Fällen von Bäumen, 77211500 Baumpflege, 77211600 Aussaat von Baumsamen, 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft, 77231200 Bekämpfung von Forstschädlingen, 77231600 Aufforstung, 77341000 Baumschnitt, 90511300 Müllsammlung
Los: LOT-0002
Titel: Pakiet II - Leśnictwa Jabłonówko, Kruszewo, Szkólka Gospodarcza Jabłonowo
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz zagospodarowania turystycznego, gospodarki szkółkarskiej, nasiennictwa i selekcji, a także prac z zakresu zadrzewień, ubocznego użytkowania lasu oraz utrzymania dróg leśnych, dojazdów pożarowych i urządzeń wodno – melioracyjnych, do wykonania na terenie Nadleśnictwa Sarbia w latach 2026-2027 leśnictwa Jabłonówko, Kruszewo, Szkółka Gospodarcza Jabłonowo.
Interne Kennung: Pakiet 2 - Leśnictwa Jabłonówko, Kruszewo, Szkółka Gospodarcza Jabłonowo
Los: LOT-0003
Titel: Pakiet III - Leśnictwa Drzązgowo, Nówki, Gospodarka Łowiecka i łąkowo-Rolna na terenie OHZ LP Sarbia
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz zagospodarowania turystycznego, gospodarki łąkowo-rolnej, gospodarki łowieckiej, nasiennictwa i selekcji, a także prac z zakresu zadrzewień, ubocznego użytkowania lasu oraz utrzymania dróg leśnych, dojazdów pożarowych i urządzeń wodno – melioracyjnych, do wykonania na terenie Nadleśnictwa Sarbia w latach 2026-2027 - Leśnictwa Drzązgowo, Nówki, Gospodarka Łowiecka i łąkowo-Rolna na terenie OHZ LP Sarbia
Interne Kennung: Pakiet 3 - Leśnictwa Drzązgowo, Nówki, Gospodarka Łowiecka i Łąkowo-Rolna na terenie OHZ LP Sarbia
Los: LOT-0004
Titel: Pakiet IV - Leśnictwa Jacewko, Szklarnia
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz zagospodarowania turystycznego, nasiennictwa i selekcji, a także prac z zakresu zadrzewień, ubocznego użytkowania lasu oraz utrzymania dróg leśnych, dojazdów pożarowych i urządzeń wodno – melioracyjnych, do wykonania na terenie Nadleśnictwa Sarbia w latach 2026-2027 - leśnictwa Jacewko, Szklarnia
Interne Kennung: Pakiet 4 - Leśnictwa Jacewko, Szklarnia
Los: LOT-0005
Titel: Pakiet V - Leśnictwa Gębice, Huta
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz zagospodarowania turystycznego, nasiennictwa i selekcji, a także prac z zakresu zadrzewień, ubocznego użytkowania lasu oraz utrzymania dróg leśnych, dojazdów pożarowych i urządzeń wodno – melioracyjnych, do wykonania na terenie Nadleśnictwa Sarbia w latach 2026-2027 - leśnictwa Gębice, Huta
Interne Kennung: Pakiet 5 - Leśnictwa Gębice, Huta