2. Verfahren
Verfahren
Titel: Búvár-tó és környezetének fejlesztése - tervezés
Beschreibung: „Búvár-tó és környezetének komplex fejlesztése” című, TOP_PLUSZ-1.3.2-23-SG1-2025-00019 azonosító számú projekt kapcsán engedélyezési és kiviteli tervek készítése, tervezői művezetés és kapcsolódó járulékos szolgáltatások ellátása
Interne Kennung: EKR001007152026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71240000 Dienstleistungen von Architektur- und Ingenieurbüros sowie planungsbezogene Leistungen
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: „Búvár-tó és környezetének komplex fejlesztése” című, TOP_PLUSZ-1.3.2-23-SG1-2025-00019 azonosító számú projekt kapcsán engedélyezési és kiviteli tervek készítése, tervezői művezetés és kapcsolódó járulékos szolgáltatások ellátása tervezési szerződés keretében. A tervezés tárgya: A Szegedi Búvár-tó és környezetének rendezése, rehabilitációja, figyelemmel a tó élővilágára, valamint a tó területe mellett élő és az odalátogató emberek életében betöltött szerepére. A tó közvetlen környezetéhez kapcsolódó további zöldfelületek és közterületek rehabilitációja és új rekreációs funkciók kialakításának tervezése az elkészült vázlatterv alapján. A projekt területére, az 1-4. jelű területekre, engedélyezési és kiviteli tervek készítése, tervezői művezetés és kapcsolódó járulékos szolgáltatások ellátása. Tervezéssel érintett terület: Búvár-tó és környéke, a Kossuth L. sgt. - Rókusi krt. – Körtöltés u. – Tüzép köz – Szatymazi u. (a Pulz u-ig, a vasúttal párhuzamos része is) által határolt terület a mellékelt átnézeti helyszínrajz szerint. Az engedélyezési és kiviteli tervet az alábbi területi felosztásban kell elkészíteni: 1. terület: Búvár-tó és környezete, a Szatymazi u. – Rókusi krt. 29., 31., 33., 35. számú épületek mellett (a tó felöli oldalon) húzódó járda – Pláza épülete által határolt terület. Ezen belül, a tóval kapcsolatos munkák elkülöníthetően szerepeljenek. Érintett helyrajzi számok: 12691/4; 12691/5; 12586/2; 2. terület: Tüzép köz – Szatymazi u. – Siha köz – Gergely köz – Körtöltés u. által határolt terület. Érintett helyrajzi számok: 12581/1; 12467/10; 3. terület: Rókusi krt. – Körtöltés u. – Gergely köz – Siha köz – Szatymazi u. által határolt terület. Érintett helyrajzi számok: 12467/1; 4. terület: Kossuth L. sgt. – Rókusi krt. – Kossuth l. sgt. 113., 115., 117. számú épületek belső útja – Pláza épület – Pulz u. által határolt terület. Érintett helyrajzi számok: 12691/2; 12692/1; 12692/2; 12691/4; 12649/1. Részletes feladat meghatározás: -Az 1. terület vonatkozásában, a Vázlattervtől eltérően, az alábbi elemek tervezése nem képezi jelen tervezési feladat részét: - 2 db öltöző 10 m2 méretű és 2 db belső vizes helyiségekkel (WC és mosdó) - Mobil lelátó helyének tervezése. -Geodéziai felmérések (magassági, vízszintes felvételek) ellenőrzése, az adatok dokumentálása a földhivatali nyilvántartásnak megfelelő ingatlanhatárok feltüntetésével, hiteles (földhivatali) adatszolgáltatás alapján. A felmérést digitális formában át kell adni. -A tervezési terület meglévő állapotának fényképes rögzítése (50 db színes 4Mb méretű fotó) és szöveges leírása (2000 leütés terjedelemben). -A terveken fel kell tüntetni az érintett- és a szomszédos ingatlan határokat és az ingatlanok helyrajzi számát, a tervdokumentációknak tartalmaznia kell az érintett és szomszédos tulajdonosok jegyzékét tulajdoni lap alapján. -A mindenkor hatályos jogszabályok szerint a hatósági engedélyhez, bejelentéshez vagy szakhatósági állásfoglalás/nyilatkozathoz kötött beavatkozások engedélyeinek beszerzése, a szükséges dokumentációk elkészítésével és benyújtásával. A szakági engedélyező hatóságok nyilatkozatának beszerzése szükséges abban az esetben, ha a tervezett beavatkozás nem minősül engedélyköteles tevékenységnek. Az engedélyezésre történő benyújtás előtt Tervezőnek szükséges egyeztetnie az engedélyező hatósággal az engedélykérelem szükséges tartalmáról. Tervező az engedélyezési eljárások során közreműködik az engedélyező hatóságok által előírt hiánypótlások teljesítésében, illetve az engedélyben előírt feltételek tervdokumentációban szükséges módosításában. A négy tervezési területre a hatósági engedélyeket egyben kell megkérni, olyan tartalommal, hogy abban az ütemezés (szakaszolás) tartalmilag megjelenjen, külön-külön meg¬valósíthatóan. -Az engedélyes tervekhez és kiviteli tervekhez szükséges közműnyilatkozatok (e-közmű) és egyéb hozzájárulások beszerzése. -Látványterv készítése (színes, legalább 4Mb méretű, fotorealisztikus, felszíni, valamint madártávlati nézőpontból), az engedélyezési tervekhez 6 db és a kiviteli tervekhez 12 db, a Ajánlatkérővel egyeztetett területekről, beállítással és minőségben kidolgozva. -Rehabilitációs környezettervező szakmérnök/szakértő bevonása szükséges az alábbiak szerint: A tervezés során a műszaki dokumentumok részeként akadálymentesítési tervfejezetet szükséges készíteni/benyújtani. -Tervező részt vesz a Ajánlatkérő által meghatározott időpontban szervezett lakossági fórumon, közreműködik a tervek ismertetésében, a felmerült kérdések megválaszolásában. A lakossági fórum megszervezése Ajánlatkérő feladata. -Szakmai tervbemutató megszervezése és megtartása, az engedélyezési, illetve a kiviteli tervek vonatkozásában, az érintettek részére. A helyszínt Ajánlatkérő biztosítja. A tervbemutatókat a tervek véglegesítése előtt kell megtartani, azok megtartása és az esetleges javítások, módosítási igények átvezetése a Tervező feladata. -Az engedélyezési és kivitelezési tervdokumentációnak tartalmaznia kell a költségszakértő vizsgálatának eredményét, amennyiben ez a szerepkör betöltésre kerül a projektben. -Az engedélyezési szintű tervdokumentációhoz tervezői költségbecslés, a kiviteli tervdokumentációhoz tételes árazott és árazatlan tervezői költségvetés összeállítása Tervező feladata. A költség-becslést és tételes költségvetést a Közúti, valamint a vonatkozó Ágazati Tételrendek alkalmazásával szükséges összeállítani, a helyi adottságok, a környéken jellemző anyagárak figyelembevételével. A tervdokumentációnak (szakági munkarészekkel együtt) méret- és mennyiségszámítást kell tartalmaznia az egyes területekre vonatkozóan. A tételrend tétel sorainak mennyiségi meghatározásának alapjául szolgáló mennyiségkimutatást, tételsoronként kell elkészíteni, Excel formátumban. Karakterkorlát miatt folytatás a További információk pontban.
Interne Kennung: EKR001007152026/1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen, 71322000 Technische Planungsleistungen im Tief- und Hochbau