2. Verfahren
Verfahren
Titel: Prace ogrodniczo-porządkowe na terenach wybranych skwerów oraz Parku Praskiego, Parku Fosa i Stoki Cytadeli oraz Parku Pole Mokotowskie w Warszawie
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest wykonywanie prac ogrodniczo-porządkowych na terenie Parku Fosa i Stoki Cytadeli, Alei Wojska Polskiego oraz skweru Krasińskiego w Warszawie, Parku Pole Mokotowskie, Parku Praskiego oraz skwerach przy ul. Markowskiej i u zbiegu ul. Marcinkowskiego i ul. Sprzecznej. 1) Przedmiot zamówienia został podzielony na niżej wymienione części: Część 1 – Prace ogrodniczo-porządkowe na terenach Parku Fosa i Stoki Cytadeli, Alei Wojska Polskiego oraz skweru Krasińskiego Część 2 – Prace ogrodniczo-porządkowe na terenach Parku Pole Mokotowskie Część 3 – Prace ogrodniczo-porządkowe na terenach Parku Praskiego oraz skwerach przy ul. Markowskiej i u zbiegu ul. Marcinkowskiego i ul. Sprzecznej. 2. Przedmiot zamówienia został szczegółowo przedstawiony w opisie przedmiotu zamówienia stanowiącym załącznik nr 1 do SWZ wraz z załącznikami do OPZ oraz Formularzami cenowymi dla poszczególnych części (wykazy usług wraz z cenami jednostkowymi), stanowiącymi załączniki nr 10a, 10b i 10c do SWZ.
Interne Kennung: 46/PN/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Uzasadnienie zastosowania przepisu art. 138 ust. 2 pkt 2) PZP tj. skrócenia terminu składania ofert: Zamawiający, działając zgodnie z art. 138 ust. 2 pkt 2 Pzp, wyznacza termin składania ofert krótszy niż określony w ust. 1, jednak nie krótszy niż 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej, z uwagi na pilną potrzebę udzielenia zamówienia. Potrzeba ta wynika z konieczności uwzględnienia w opisie przedmiotu zamówienia ustaleń z opracowania inwentaryzacji botanicznych, które wykazało potrzebę zmiany zakresu prac utrzymaniowych oraz standardów ich realizacji. Zmiany te są niezbędne dla zapewnienia lepszej ochrony tkanki przyrodniczej parków, zwiększenia odporności terenów zieleni na skutki zmian klimatycznych oraz realizacji kierunków działań określonych w dokumentach strategicznych m.st. Warszawy dotyczących ochrony środowiska, adaptacji do zmian klimatu, ochrony bioróżnorodności i rozwoju terenów zieleni. Uwzględnienie tych ustaleń w opisie przedmiotu zamówienia było niezbędne dla zapewnienia prawidłowej realizacji zadań związanych z utrzymaniem parków i skwerów. Zachodzi również pilna potrzeba udzielenia zamówienia wynikająca z konieczności zachowania ciągłości realizacji usług utrzymania parków i skwerów od dnia 1 grudnia 2026 r., tj. bezpośrednio po zakończeniu obowiązywania aktualnej umowy. Usługi objęte zamówieniem mają charakter ciągły i są niezbędne dla zapewnienia bezpieczeństwa użytkowników terenów publicznych, utrzymania porządku oraz realizacji obowiązków związanych z zimowym utrzymaniem ciągów komunikacyjnych. Brak możliwości terminowego zawarcia umowy mógłby skutkować zakłóceniem realizacji tych zadań oraz negatywnie oddziaływać na interes publiczny.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77313000 Pflege von Parkanlagen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Prace ogrodniczo-porządkowe na terenach Parku Fosa i Stoki Cytadeli, Alei Wojska Polskiego oraz skweru Krasińskiego.
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest wykonywanie prac ogrodniczo-porządkowych na terenach Parku Fosa i Stoki Cytadeli, Alei Wojska Polskiego oraz skweru Krasińskiego. 2. Przedmiot zamówienia został szczegółowo przedstawiony w opisie przedmiotu zamówienia stanowiącym załącznik nr 1 do SWZ wraz z załącznikami do OPZ oraz Formularzami cenowymi dla poszczególnych części (wykazy usług wraz z cenami jednostkowymi), stanowiącymi załączniki nr 10a do SWZ.
Interne Kennung: Części 1
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp, do wartości 100% zamówienia podstawowego tj. 17 189 794,60 zł. Zamówienia zostaną udzielone w razie zaistnienia takiej konieczności pod warunkiem zapewnienia odpowiednich środków w budżecie Zamawiającego a ich przedmiotem będą usługi polegające na wykonywaniu prac ogrodniczo-porządkowych na terenie: Część 1. - Parku Fosa i Stoki Cytadeli, Alei Wojska Polskiego oraz skweru Krasińskiego w Warszawie – Część 2. - Parku Pole Mokotowskie w Warszawie. Część 3. - Parku Praskiego oraz skwerach przy ul. Markowskiej i u zbiegu ul. Marcinkowskiego i ul. Sprzecznej w Warszawie. W takim przypadku zamówienia zostanie udzielone na warunkach analogicznych jak zamówienie podstawowe z zastrzeżeniem, że: 1) Wynagrodzenie wykonawcy wskazane w ofercie dotyczącej zamówienia podobnego – będzie podlegało negocjacjom, 2) Wysokość zabezpieczenia należytego wykonania umowy – nie będzie podlegała negocjacjom, 3) Wysokość kar umownych – nie będzie podlegała negocjacjom, 4) Zamawiający zastrzega, że postanowienia umowy dotyczącej zamówienia podobnego mogą zostać dostosowane do aktualnie obowiązujących wzorów umów Zamawiającego dotyczących ogłaszanych postępowań oraz że postanowienia umowy będą dostosowane do obowiązujących przepisów prawa. 5) Zamawiający zastrzega, że lokalizacja prac w ramach zamówienia podobnego może dotyczyć innych dzielnic niż wskazana w zamówieniu podstawowym, z zastrzeżeniem, że będzie dotyczyć obszaru m.st. Warszawy.
Los: LOT-0002
Titel: Prace ogrodniczo-porządkowe na terenach Parku Pole Mokotowskie
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest wykonywanie prac ogrodniczo-porządkowych na terenach Parku Pole Mokotowskie 2. Przedmiot zamówienia został szczegółowo przedstawiony w opisie przedmiotu zamówienia stanowiącym załącznik nr 1 do SWZ wraz z załącznikami do OPZ oraz Formularzami cenowymi dla poszczególnych części (wykazy usług wraz z cenami jednostkowymi), stanowiącymi załączniki nr 10b do SWZ.
Interne Kennung: Części 2
Los: LOT-0003
Titel: Prace ogrodniczo-porządkowe na terenach Parku Praskiego oraz skwerach przy ul. Markowskiej i u zbiegu ul. Marcinkowskiego i ul. Sprzecznej.
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest wykonywanie prac ogrodniczo-porządkowych na terenach Parku Praskiego oraz skwerach przy ul. Markowskiej i u zbiegu ul. Marcinkowskiego i ul. Sprzecznej. 2. Przedmiot zamówienia został szczegółowo przedstawiony w opisie przedmiotu zamówienia stanowiącym załącznik nr 1 do SWZ wraz z załącznikami do OPZ oraz Formularzami cenowymi dla poszczególnych części (wykazy usług wraz z cenami jednostkowymi), stanowiącymi załączniki nr 10c do SWZ.
Interne Kennung: Części 3